Reduktohet koha e rinovimit të patentave

March 13, 2015 18:19

Reduktohet koha e rinovimit të patentave

Kush do të rinovojë patentën nuk do të jetë e nevojshme që të presë për ditë me radhë. Nga koha e aplikimit dhe dorëzimit të dokumenteve që kërkohen, procedura do të zgjasë vetëm 15 minuta.

Informatizimi që i është bërë sistemit në Drejtorinë e Shërbimit të Transportit Rrugor do të mundësojë këtë shërbim të lehtësuar për qytetarët, raporton Vizion +.

Nga ana tjetër, pjesë e masave që ka ndërmarrë Ministria e Transportit në këtë sektor është edhe rritja e elementëve të sigurisë për të gjithë kandidatët që duan të marrin për herë të parë një leje drejtimi.

March 13, 2015 18:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*