Referendumi, Cameron: Kujdes, nuk ka kthim prapa

June 19, 2016 09:42

Referendumi, Cameron: Kujdes, nuk ka kthim prapa

Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një zgjedhje ekzistenciale në referendumin e BE-së, për të cilin kryeministri David Cameron tha se “nuk do të ketë kthim prapa”.

Cameron tha se nëse Britania do të zgjidhte të largohej nga BE do të ishte një gabim i madh, që do të çojë në efekte negative dhe në pasiguri në gjithë hapësirën europiane.

Ndërsa konservatori Michael Gove tha se Britania e Madhe mund të bëhet një fener progresiv nëse lë Bashkimin Europian.

Vëzhguesit dhe analistët thonë se dalja e Britanisë nga BE ose Brexit do kishte efekte shkatërruese për unionin.

June 19, 2016 09:42
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*