Reforma, Hahn: Referendum nëse dështon Parlamenti

July 19, 2016 10:42

Reforma, Hahn: Referendum nëse dështon Parlamenti

Komisioni i Jashtëm në Parlamentin Europian po diskuton këtë të martë procesin e reformës në drejtësi në Shqipëri.

Në fjalën e tij, komisioneri për Zgjerimin, Johanes Hahn ka parashtruar edhe një alternativë në rastin se më 21 korrik reforma nuk votohet në Parlament.

“Nëse vendimi nuk merret më 21 korrik ka mundësi të mbahet një referendum”, ka deklaruar Hahn.

Ai ka nënvizuar se, duhet të vijë një rezultat pozitiv nga Shqipëria dhe për këtë ka ftuar europarlamentarët që të nxisin politikanët shqiptarë.

“Vendimi duhet të jetë transparent për të treguar gjithëpërfshirje. Jemi informuar se është rënë dakord për procedurat që do të ndiqen”, ka shtuar më tej Hahn.

July 19, 2016 10:42
Komento

2 Komente

 1. Aureli July 19, 11:14

  Salqenit, lulbythes dhe babalikes po ju mblidhet litari!
  Shpejt do ti shohim burgjet plot me maskarenj dhe Shqiperia do marre fryme lirisht

  Reply to this comment
 2. kastrioti July 19, 12:53

  Populli voton pa ditur asgje.ai nuke dine c edit hired ase vetoing.ju Europa duke se don me vu dore ne pushtetin e sheeting shqiptare per me beret c te donk

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim