Reforma në drejtësi, Berisha sulmon ambasadorët: Janë palë me Edi Ramën

January 23, 2018 21:05

Reforma në drejtësi, Berisha sulmon ambasadorët: Janë palë me Edi Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha komentoi deklaratën e ambasadorit amerikan Donald Lu, në lidhje me reformën në drejtësi. Berisha tha se ambasadorët  janë palë me Edi Ramën.

Berisha: Sot lexova që ambasadori Lu ka bërë një deklaratë interesante. Është e vërtetë, kjo është ballkanike. Kjo është shumë e dëmshme. Vijmë tek reforma në drejtësi. Jo nuk qëndron! Nuk mund ta përdorin, janë dy ambasadorë që unë i kam quajtur guvernatorë ata që investuan në draftin e parë që e përmbysi Venecia. Janë mbështetës së fuqishëm.

Absolutisht janë palë me Edi Ramën, sepse e kanë dëshmuar këtë në mënyrën më të fuqishme. Unë ftoj DASH le të vijë të diskutojmë. Ne nuk kemi tendencë të akuzojmë SHBA.

January 23, 2018 21:05
Komento

18 Komente

 1. prizem January 23, 21:14

  …thone kot qe kufomat nuk flasin!!!

  Reply to this comment
 2. Pushti i UDB-se January 23, 21:23

  Sa njeri i poshter nder te poshterit duhet te jete ky njeri ! Ne racen shqiptare , nuk besoj se mund te kete njeri me te felliqur ! E ndjen cdo dite e me teper qe po i afrohet dita per te dhene llogari para drejtesise , ndaj i ka dale vetja nga kontrolli .

  Reply to this comment
 3. Keni 27 vjet qe po shkatrroni nje kombe te gjithe. Kur do vij ajo dite qe sali serbi te zhduket nga kjo dynja? January 23, 21:32

  O sali shqiptaret ty te duan te vdekur , se kuptoj se kujt po i ankohesh. Ramen ti e ke ne xhep, per ambasadoret nuk e dim. Mos luaj rolin e viktimes, se kemi 27 qe te njohim. Jane me milona shqiptare qe vuajne vetem per nje arsye. Vetem sepse ti je akoma gjalle.

  Reply to this comment
 4. alphade January 23, 21:41

  Antishqiptari me i madh qe ia kalon : Esat Pashe Toptanit, Zogut dhe Koci Xoxes eshte pa asnje dy-
  shim kryekrimineli,kryehajni,kryemashtruesi,krye-
  mafiozi , Saliserb Vicidoli ….! Nje horr ne gen qe
  perfatekeqesine e Shqiperise dhe shqiotareve e civi-
  lizoi Enver Hoxha per te zezen e ketij kombi….!!!
  Burgu per kete mizerabel eshte pak ,shume pak ! Vetem
  litari te sheshi Skenderbej mund te sherije plaget dhe
  dhimbjet qe i ka shkaktuar kombit shqiotar tradhetari me
  damke Monstra e Vicidolit ..!

  Reply to this comment
 5. i paska kap qeni dhe del tall salihin tani January 23, 21:48

  a ha ,
  kuptohet qarte tashme gjithcka.
  i ka kalu miljonat ne kontot e sherifit
  e tani fillun lojen e bllofit

  Reply to this comment
 6. Vlora1912 January 23, 21:50

  Koken ne morsete shpellarit te Vicidolit. Nuk lahen krimet e ketij monstre as me ujet e oqeanit.

  Reply to this comment
 7. Izeti January 23, 22:11

  O Cakall ftoje dhe.F.B.I. per te pare me.cfare arme u qellua me 21 Janar dhe kush I prishi serverat ne Kryeministri po me 21 Janar ,ose te hetojne vrasjen e Trebickes. Po si ka mundesi ,kaq I zoti qenka ky Rama qe I « paska blere » gjith « armiqte e jashtem» SH.B.A. dhe. B.E. A more ushtar I Ramiz Alise ci bere keti Populli ti me.gjithe.Fatos Nanon dhe.Ilir Meten. Pa u futur ju te tre ne.Rec nuk rregullohet ky vend se ju jeni Peshkaqenet e ketij vendi ,ndersa Peshkabucet e ketij vendi jane Lulzim Basha,,,Monika Kokemadhi,,,,,,Fatmir Gerdeci. ,,,,,,,,dhe te tjeret jane peshq. Ruli,,,,,Pollo ,,,Tritan Shehu,,,,,Arben Imami. Ridvan Bode. Petrit Vasili ,,, Manjani. Panariti,,,,Haxhinasto,,,,Koka,,,Naco,,,,Gjosha,,,,,etj,,,etj,,,dhe cironka ka pa fund ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,-,,,,,,,,,,,Do Zoti e kane.seriozisht « armiqte e jashtem» se e dini juve cfare ju pret prandaj ju ikur FIQIRI ,,,,,,,,,,

  Reply to this comment
 8. Genti January 23, 22:12

  Sikur po te ngushtohet laku o qen.
  Mjaft lehe se nuk ka gje qe te shpeton per cfare ke bere.
  Ke vetem nje rruge te zhdukesh sa me shpejt nga Shqiperia dhe jam i bindur qe do ta besh.

  Reply to this comment
 9. ShkoDrani January 23, 22:21

  Shqiperia duhet te kete vetem nje pale, e jo dy qe na ndan ne armiq. Kjo i pelqen vetem kaloresit te Viçidolit.

  Reply to this comment
 10. Sali bolleku per familien e tij January 23, 22:27

  Cfare do presesh nga ambasadoret komunist more antikomunisti saleh intriganti.

  Reply to this comment
 11. Arber I January 23, 22:41

  Berisha ka te drejte te akuzojne ambasadoret, pasi ata po shkelin Kushtetuten e hartuar prej tij ne tre faza:
  Faza I: Amendamentet Kushtetuese (1992-1997)
  Faza II: Kushtetuta Godo-Imami (1998)
  Faza III: Amendamentet Kushtetuese Berisha-Rama (2008).
  Kushtetuta Feudodemokratike e Sali Berishes eshte e treta ne historine 100 vjecare te shtetit shqiptar.
  Kushtetuta e Pare (1925 dhe 1928)u hartua dhe u zbatua me forcen e ligjit dhe Maliqit nga mbreti autokrat Zog I; Kushtetuta e Dyte u hartua dhe u zbatua me grushtin e hekurt te diktatorit komunist Enver Hoxha (1945 dhe 1876), pa nderhyrjet e Ambasadoreve te huaj. Si ka mundesi qe keta ambasadore te nderhyjne ne nenet e Kushtetutes dhe ligjeve te vendosura nga feudo-diktatori Berisha, duke qene akoma gjalle?

  Reply to this comment
 12. intelektuali January 23, 23:20

  Ketij krimineli kusar dhe vrastar i ka hyre frika si Enverit nga sovjetiket.

  Reply to this comment
 13. Sidomos ju dredharakë, ju me zemra aq të nxira, ju dinakë, ju shushunja, ju gjahtar' në errësira! Ç'na pa syri, ç'na pa syri!… Hunda juaj ku nuk hyri: te i miri, te i ligu, te spiuni më i ndyri! January 24, 00:02

  “Ambasadori i parë pas rivendosjes së marrëdhenieve diplomatike me SHBA, Rajerson, u ka kërkuar deputetëve të opozitës të votojnë reformën në drejtësi, nëse ajo shkon në parlament. Mediat në vend bëjnë të ditur sot, se Uilliam Rajerson, në një letër të nisur për redaksinë e gazetës shqiptaro-amerikane, “Illyria”, ”

  Kypra Uilliam Rajerson, ka qene nje nga ambasadoret qe e ka mbeshtetur Sali Berishen ne 1992 Pra ka qene pale me Sali Berishen !
  Si ta shpjegojme kete pse Sali Berisha tani eshte kunder ambasadoreve kur ata behen pale ?!!
  A kane ndryshuar qendrimet e Amerikes per Shqiperine

  Reply to this comment
 14. Kris 1 January 24, 00:18

  Prisnim qe ambasadoret dhe rripjellja te te jepnin nje qeli dhurate por babaxhani Rame te dha zyre e staf.Je ne te drejten tende te lehesh bile dhe te kafshosh se i ke dhunti nga zoti

  Reply to this comment
 15. MH January 24, 00:55

  Ti je kokra e budallait.
  Harrove letren higjenike.Tashti te ka ardhur mendja ti frysh dhe kosit:…..”Ne nuk kemi tendencë të akuzojmë SHBA.”
  Meqe i shpetove fundit te janarit nuk ka muaj qe do te arrestoj.Reforma pellsiti si fllusk sapunit.

  Reply to this comment
 16. Shko e vdis djalli vicidolit January 24, 16:13

  fajtore eshte Djalli qe palloj sheqiren ne shpellen e vicidolit
  e polli salihin ,
  ky nuk o fajtor .

  Mue m’cudit Fakti qe ;
  Mir qe e perdoren deri me sot Aleatet tane te Dashtun,
  kte bir rropsie anadolli ,me i rjep Shqiperise gjithcka kto 28-vjet e shkaterruar ate me themel .
  por nuk jane ngop ala Aleatet me ate se c’i kan shkaktuar ktij vendi ?
  Perse vazhdojne ta mbrojne ala kte terrorist islamik ne politiken Shqiptare ?
  ore njerez ,po c’i paska bere Shqiparia ktyre Monstrave qe ne i quajm Aleate ,qe po na shkaterrojne gjithcka duke mbeshtetur kto banda islamistesh e kriminelesh ne politiken shqiptare ?
  C’dreqin kane kta kafshe me Shqiperine ?
  Ptuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ,
  salih shko e vdis o Fosile e injorances ,qe Aleatet tane te prune ne jete perseri dhe te vune ne kry te shtetit Shqiptare pale ! Pu-pu-pu-pu-puuuu e pabesuhme .
  Nji gjo duhet me dit o pjella e Djallit te vicidolit ,
  mbi varrin tat d ndertohet nji Hale Publike ku me u shkarku edhe shpellart e tu ,qe ti terhoqe me vehet ne Tiron .

  Reply to this comment
 17. lahuta e xha brahos January 24, 20:12

  Eh kur ishte Saliu gjalle s’bënte gëk njeri n’mahallë!

  Reply to this comment
 18. betixho January 24, 23:16

  MOS PRISNI QËNDRIM TJETËR NGA SALIU.
  NJË ISH DREJTUES SHTETI QË KA NDËRTUAR GJTHSHKA KUR KISHTE PUSHTETIN E TIJ SIPAS MENTALITETIT PALË ME PUSHTETIN PER TË DREJTUAR NË KOPROMIS ME INTERESAT TONA,NUK MUND TA KUPTOJË KURRË SE NJË NDËRTESË SHTETERORE MUND TË NGRIHET EDHE JASHTË MENTALITETIT TË PALËVE,DHE NATYRISHT KËJO ËSHTË ZGJIDHJA PARIMORE.
  POR BERISHA NUK E IMAGJINON DOT,EDHE SIKUR TA IMAGJINOJË ËSHTË AQ I MBRAPSHT SA NUK E POHON .I DUKET SIKUR BEN POLITIKE PRAGMATISTE,PRANDAJ E KA FUTUR POLITIKËN 27 VJET RRESHT NË RRUGË PA KRYE.
  DUHEN NJERËZ JO VETËM ME KULTURË POR EDHE MORALISHT TË PASTËR,DHE ME ZËMËR QË TË RRAHË PËR ATDHEUN DHE JO PËR GRUPIN TËND SEKTAR.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin