Reforma në Drejtësi, Fatmir Xhafaj: Po negociojmë me opozitën për votimin me 2/3

June 1, 2016 22:01

Reforma në Drejtësi, Fatmir Xhafaj: Po negociojmë me opozitën për votimin me 2/3

Kryetari i Komisionit për Reformën në Drejtësi, Fatmir Xhafaj tha në studion e “Tonight Ilva Tare” se po negociojnë me opozitën për reformën në drejtësi.

Edhe pse Xhafaj nuk tha konkretisht se po diskutojnë për votimin me 2/3 të paketës kushtetuese, ai u shpreh i qartë se ky do të jetë një test sesa e sinqertë do të jetë opozita në këtë proces.

Mund të ketë edhe formula të tjera. Po sot jemi duke negociuar por nuk është korrekt ta them për cfarë po negociojmë dhe ky do të jetë testi sa e siqnertë do të jetë opozita. Ne jemi duke negocioar këtë gjë për të ndarë përfundimisht seriozitetin e palëve në këtë proces, për të ndarë përfundimsiht në këtë proces”, tha Xhafaj.

June 1, 2016 22:01
Komento

4 Komente

 1. naku June 1, 22:30

  Mazhiranca ka kapitulluar ose gjithe zhurma e bere qe loje per ti hedhur hi syve popullit. Politikan basrard! Dialigojne vec per tu garantuar se spreken . Ju vituam per te bere shtet jo per te shkerdhyer vendi se boll e shkerdheu Sali Berisha.

  Reply to this comment
 2. Nazim June 2, 01:51

  You po negocioni me kriminelet!

  Reply to this comment
 3. Semanjaku June 2, 09:26

  Vetem ju negocioni,,,,cdo fjale qe thone ata ju jeni gati ta analizoni dhe ta zbertheni sikur nuk e kuptoni qe ata tallen dhe nuk e duan reformen,,,,keni muaj qe hiqeni zvarre pas nje klani qe mbron hapur krimet e veta,,,,ZOTERINJ,,cojeni ne popull paketen ligjore qe ti vere vulen AI se ju nuk kini fuqi.

  Reply to this comment
 4. spata June 2, 11:41

  REFERENDUM: Vulos cdo gje te ngritur gabim .Ska dhe as do te kete me keta kamikaz politikan Reforrma. Te dal populli ne protesta .Ilaci me i mire per te semuret mendor te politikes .
  Rama mbyllee kete loje te qelbur ose largohu ta bejne te tjeret.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

mersin escort mersin bayan escort konya escort eskişehir escort

Njoftim

Njoftim