Reforma në drejtësi, Lu e Vlahutin në zyrën e Metës

May 4, 2016 10:36

Reforma në drejtësi, Lu e Vlahutin në zyrën e Metës

Ambasadorja e bashkimit Evropian në vendin tonë Romana Vlahutin dhe kryediplomati amerikan në vendin tonë Doland Lu janë duke zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Mësohet se në fokus të këtij takimi është reforma në drejtësi dhe gjetja e gjuhës së përbashkët mes palëve politike për të mos krijuar më vonesa në këtë proces.

Edhe gjatë ditës së djeshme ambasadorët patën takime me liderët politikë në vend.

May 4, 2016 10:36
Komento

1 Koment

  1. A May 4, 12:54

    Akoma s’po e kuptojne si DONALD LU dhe ROMANA VLAHUTIN qe jane vene ne loje dhe tallen me ece jaket e tyre sa tek EDI RAMA, sa tek ILIR META, sa tek LULEZIM BASHA dhe sa tek SALI BERISHA. E marrin vesht se keto nuk duan dhe nuk i intereson te bejen reforma te verteta ne drejtesi, sepse duan te ruan pislliqet e tyre, privilegjet dhe vjedhjet e tyre. Qofshi ju, eshte turp qe ju perfaqesoni te tilla shtete ose bashkesi shtetesh te fuqishme. A po beni sikur po bejme reforma dhe keshtu i intereson edhe atyre qe ju perfaqesoni. Keto jane udhezimet qe ju erdhen tani, vazhdoni mbill dhe mos korr, nga qendrat e juaja politike dhe vendimarrese.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*