Reforma në Drejtësi, Lu: E kërkon populli, votim unanim

May 9, 2016 11:18

Reforma në Drejtësi, Lu: E kërkon populli, votim unanim

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, një nga insistuesit kryesorë të Refomës së Drejtësi, i ka bërë thirrje partive politike, që ta votojnë atë në mënyrë unanime.

Një një aktivitet të organizuar nga Avokati i Popullit për të drejtat e njeriut, Ambasadori Amerikan tha se populli shqiptar e kërkon këtë Reformë me patjetër, duke shtuar se Washingtoni po e ndjek këtë proces nga afër.

Më herët në një tjetër aktivitet në Ditën e Europës, kryeministri Edi Rama shprehu dëshirën që Reforma në Drejtësi të votohet në parim që sot.

Lu nuk komenton Nenin 25 dhe përjashtimet në të.

 

May 9, 2016 11:18
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*