Reforma në Drejtësi, Rama: Pastrimi i llumit të madh ka nisur pa ndalim

July 25, 2018 20:29

Reforma në Drejtësi, Rama: Pastrimi i llumit të madh ka nisur pa ndalim

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Rama shkruan se si sot dy vite më parë kaloi Reforma në Drejtësi, ndërsa shprehu keqardhje për opozitën dhe qëndrimet e saj.

Po ashtu kreu i qeverisë paralajmëroi për faktin se pastrimi i llumit të madh ka nisur pa ndalim.

REAGIMI I RAMËS

Fiks dy vjet më parë kaloi pas njëmijë qametesh Reforma në Drejtësi.

Sot pastrimi i llumit të madh ka nisur pa ndalim. Ndërsa ata njësoj si atëherë i bien njëri gozhdës e tjetri patkoit dhe po njësoj SHBA-BE u kërkojnë t’i thërrasin mendjes🙈Sa gjynah për këdo i beson e dëgjon ende.

o.j/dita

July 25, 2018 20:29
Komento

9 Komente

 1. Drejtesia pa Parti July 25, 21:04

  Ata, qe ndermend ti, pisllek lane pas,
  por…po te mos ishin te frikesuar Ata,
  ti do ishe bere Pis i Madh.

  Te dy skuadrat jeni pisanjoze
  kete e themi ne, vuajtesit prej jush…

  ju akuzoni njeri tjetrin
  por askend nuk denoni…

  Jeni gjenerata e degjeneruar…

  Reply to this comment
 2. Poplli do qe Vettingu te ndryshoj marsh ,nga i pari ne te katert July 25, 21:20

  Ja ok .
  Eshte bukur ,mjafte pozitive kur kryeministeri
  me ne fund qendron mbas Reformes dhe kerkoj qe
  Filtri i institucionit te Drejtesise – Vetting –

  te pastroje Drejtesine Shqiptare nga llumi .

  Deri ne kto Momente fillimi ,duket sikur ka qit pak llume ,
  por Filtrat e Vetting-ut lene per te deshiruar .
  Ata nuk jane aq (Dicht) te padepertushem ,te sigurt ne filtrim . Psh nji cop e madhe llumi ,ne nji forme Zagarolli ,i shpetoj Filtrit . Pra duket qarte se dicka nuk eshte ne nivelet qe flitet e deklarohet . Pjes te Llumit s’po ngelen ne Filter .
  Dhe ky eshte nji Ogur shume i keq ,per Vetting-un !
  Per mos te fol pastaj ,per KryeLlumrat e politikes , Shqiptare .
  Njeri ndyn Presidencen ( duke gezuar Nofken Hajni Thesarit qe u bo Presidnet )

  dhe tjetri Llumi i cdo Llumi ,pra shtrati gjithe Llumrave
  te instiucioneve te Shtetit ,salih rrahman berrisha etj llumra si basha me babalete e tij .

  qe veshtire se do Filtrohen !

  Pyetje ; Kishit ju zotnia juaj Kryminister ndonji Idee ose mendim se,
  kur ka ndermend ( Shba-Be)
  te kaloj ne Filtrin e Vetting-ut KryeLlumrat e Shqiperise ?

  Apo ato i ruajne si “Llumrat e fares” ,mos me humb

  konstilacionin e atij Llumi

  Reply to this comment
 3. Arben July 25, 21:25

  per tu zevendesuar nga llumi i ri, qirilindiot.

  sa mundesi ka qe nje hajdut te doje drejtesi????!!!

  Reply to this comment
 4. alphade July 25, 22:35

  Z. K/minister ! Nese do te kerkoni mendimin e shqiptare-
  ve te “zakonshem” , sic ju pelqen t’i etiketoni ju duke e
  e zevendesuar ate me fjalen rendom te dikurshem,”nje-
  rez te thjeshte” do ju luteshim qe si kryeminister i ketij
  vendi te ngrini zerin ne forumet te se djathtes dhe te maj-
  tes nderkombetare per problemin qe vijon: E dime se
  demokracia represntative,ashtusi edhe ajo participative
  kerkon pluralizmin politik si nje domisdoshmeri opozitare.
  Deri ketu cdo qytetar i ketij vendi qe quhet Shqiperi eshte
  dakort . E dime gjithashtu se Ju personalisht si kryeminis-
  ter jeni shume te kenaqur,pa thonjeza, me kete opozite
  ekzistuese, pavaresisht disa “capkenlliqeve” qe ajo ben
  cdo te enjte ne parlament ku nje “nuse nga Dibra” hedh
  kepucen ne Parlament, ku nje guak nga Kuksi ben te
  “fortin” ne foltoren e Parlamenti, ku nje i qelbur nga trute
  e merr fjalen me ” dixhitalin qytetar” ne dore me ndihmen
  Visho Ajazit, nga SHISH- i ,ne ambasador ne NATO,se-
  pse do te ishte nje sakrilegj te lihej “pa pune ne rruget e
  Tiranes” dhe aq me teper kur ne xhep na ka nje pasapor-
  te Kanadeze. Pasi ne si qytetar te “zakonshem” ju kemi
  bere nje pasqyre ” sinoptike” po hyjme ne teme:
  PD- u krijue, sic thone qytetaret e etur “per Liri e Demo-
  kraci” si nje shprese per shqiptaret e “zakonshem” dhe
  nje pjese e mire e shqiptarise e duatrokiti. Sic ,i thone
  asaj shprehjes klasike: ” Vdiq mbreti, rrofte Mbreti” e
  perkthyer kjo : “Vdiq Socializmi,rrofte Kapitalizmi” ! Te
  gjithe e filluam me jeten e re,te startuar te gjithe te varfer.
  Pelivanet e tipit te Vicidolit moren pushtetin dhe pasi e moren ate filluan te vjelin te “mirat materiale” qe solli ky
  pushtet.mEndrrat e demokracise u zevendesuan me nje
  rend anarkist, ku , sic thoni Ju “njeri i binte gozhdes,tjetri
  patkoit” dhe amalgame anarko- bajraktare- kanunore ..
  vazhdoi deri sa ai pushtet anarkist ungremis ne vitin 2013. por reminisencat e tij vazhdojne ngulmasi ne fana-
  tikaden pedeiste qe luftojne me cdo mjet e forme te rikthejne “parajsen e humbur” ! Duke qene se kjo bande
  ka humbur te gjitha tiparet e nje partie: behet fjale ketu
  per program,ideologji,taktike,strategji,vizion, etj.atehere
  kjo nuk eshte me nje parti por nje bande qe si e tille du-
  het trajtuar ne forumet e te djathtes europiane. Ne populli
  ju kuptojme drejt: Ju si PS kerkoni opozite si kjo dhe me
  “leshteriget” e saj ne krah,por kjo nuk i sjell asnje te mire
  shqiptareve sepse pervec ulurimave,klithmave,krpuceve
  dhe fjaloreve prej rrugaceve nuk i japin asgje te re shqip-
  tareve,asnje vizion, asnje qendrim konstruktiv, asnje stra-
  tegji e taktike joshese per t’na mbushur mendjen neve si
  popull qe neser t’i japim voten,ndersa per poziten qe ka
  edhe ajo kusuret e veta, eshte komplet komode me kete
  opozite rrenuese. Nga kjo rezyme: del nje propozim konkret : T’u shpjegohet me argumenta te qarta PPE. qe
  opozita shqiptare nuk eshte e tille sic e percetojne ato .
  Opozita shqiptare ka pushuar se qenuri nje Parti dhe eshte shndrruar ne nje bande mafioze, objekti fundamen-
  tal i se ciles eshte bunkerizimi i familjeve mafioze qe
  ekzistojne ne Shqiperi. Dhe te tilla numurohen me gishtat
  e dores. Ne krye te kesaj mafie,te gjithe shqiotaret e dine,
  vetem Europa e Djathte ende nuk di sepse ne gjirin e tyre
  per nje mije aresye gjenden doris paker. Perjashtimi i
  bandes mafioze pedeiste dhe krijimi i nje partie te re ne
  “germadhat ” e kesaj partie do te ishte rruga e nje opozite
  te vertete ne parlament qe do te konkuronte denjesisht me PS ne pushtet dhe eshte bindja jone se juve si parti
  ne mbarim te ketij 4 vjecari do te mbaronte edhe misioni
  juaj. Eshte domisdoshmeri e ritheksojme perjashtimi dhe
  mos njohja si parti nga PPE ,e bandes pedeiste.
  Sa per banden tjeter te “kepuces” ,s’kemi pse zgjatemi,
  ajo eshte e vetperjashtuar nga e majta Europiane per
  faktin e thjeshte se ajo tashme ka zevendesuar “foken”
  pa shtylle kurrizore ! Ajo,sic thote nje filosof ,qendron si
  “Bolla midis dy karrigeve”, si e tille ajo duhet te vetkena-
  qet me rrugen qe ka bere deri tani. Tash e tutje do te
  shndrrohet ne nje relike historike,ashtu si edhe pedeja .
  Nje fund i pashmangshem i pret keto banda,asgjesimin
  e tyre,ndersa kapot e ketyre bandave do te kene me siguri disa hesape per te lare me Drejtesine ! Le te
  presim dhe te shoresojme. Do zoti se mos ndodhe si me
  Zagonjorin,Deden, etj.etj. qe vettingu tha ndryshe nje dite
  me pare,ndryshe u veprue diten e dyte. Dhe opozita per
  Zagonjorin i doli ne mbrojtje se po hiqnin “njerezit e nder-
  shem” dhe sepse jane nga “Veriu” ,ndersa per ate qe u
  aprovua sot dolen menjehere dhe deklaruan se ky ishte
  ” pnjeriu i Edi Rames ! …..Rrugaceri,gangsterizem bandi-
  tesk….Kjo eshte opozita….!

  Reply to this comment
 5. A July 25, 22:50

  O mender EDI RAMA, flet per pastrim llumi, ne kohe qe je si person komplet llum dhe piseveng.
  Keto 28-te e fundit dy parti shkaterruan vendin dhe po qelbin dynjane PD dhe PS.
  Ik more ED se nuk je asgje me shume se barboni dhe endacaku i rrugeve te Parisit. Se kupton se je nje hiç. Tung.

  Reply to this comment
 6. mirel July 25, 23:43

  Ka llum.me te madh nga ty o qen i PPPve?

  Reply to this comment
 7. MH July 26, 02:31

  Koha do te vertetoje qe u veprue gabim nga vettingu per Zaganjorin!

  Konfirmimi i Zaganjorit ne detyre len shume per te deshiruar ne ndergjegjen e Vettingut.Me kete mendim bashkohet i gjithe populli.Ai,Zaganjori asht kembe e krye ne mbeshtetje dhe joshjen pro Berishes.Nese do mbahesh qendrim dinjitoz nga vettingu per Zaganjorin. Z.alfade do kishte tjeter koment per vrullin dhe drejtesin e vetingut.

  Reply to this comment
 8. intelektuali July 26, 06:02

  O Edvin Droga,

  Beji te fala:

  TAULANT XIBRAKES E TOYOTES
  SAJE QORRIT DHE HABILAJVE
  LIKE FLORIRIT DHE BALILIT
  FATMIR HETUESIT DHE GONIT
  FRROKUT DHE VELLEZERVE
  FULLAN KUSARIT DHE GRAMOZIT

  He mo Edvin Droga sa MUT te nxjerrim akoma nga LLUMI yt enverist?

  prandaj:

  Shko dhe puthi BYTHEN Nexhmijes dhe Vitos qe i dekorove me medalje trimerie per krimet e tyre kunder njerezimit,

  sepse:

  Genjeshtrat e tua s’i ha kush me.

  Reply to this comment
 9. info analitike July 26, 15:39

  Lexoni shoke kete artikullin e botuar kohe me pare tek Dita dhe do te shikoni sa perputhen sjelljet e kriepsikos:
  http://www.gazetadita.al/psikopati/

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim