Petrit Vasili, apel opozitës për reformën territoriale

March 31, 2014 12:41

Petrit Vasili, apel opozitës për reformën territoriale

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, kërkon bashkëpunimin e opozitës për reformën territoriale.  Vasili tha se ngërçet e së shkuarës nuk duhet të mbajnë peng të ardhmen.

Në një deklaratë për mediat, Vasili tha se reforma administrative nuk mund të shtyhet më në kohë.

“Duhet të ecim më shpejt dhe ta plotësojmë me standarde këtë reformë, e cila nuk lidhet me asnjë interes partiak, por është e rëndësishme për zhvillimin e vendit dhe shfrytëzimin racional të burimeve natyrore”, tha Vasili.

 

 

March 31, 2014 12:41
Komento

2 Komente

  1. MALUKATI March 30, 08:36

    KURE NA KA DASHUR NE BOTA ? NE JEMI TE LIQTE E VETES E TE MIRET E BOTES SHQIPERINE E NDREQIN VETEM SHQIPETARET PA LULUSALEN

    Reply to this comment
  2. MALUKATI March 30, 08:39

    KURE NA KA DASHUR NE BOTA ? NE JEMI TE LIQTE E VETES E TE MIRET E BOTES SHQIPERINE E NDREQIN VETEM SHQIPETARET PA LULUSALEN QE RISHEN SHTETIN

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim