Reforma territoriale, opozita nuk do japë konsensus. Kemi variantin tonë – thotë Paloka

January 19, 2014 09:21

Reforma territoriale, opozita nuk do japë konsensus. Kemi variantin tonë – thotë Paloka

Zbehen mundësitë e arritjes së dakordësisë mazhorancë-opozitë për realizimin e reformës territoriale. Dy ditë pasi ka marrë në duar propozimin e PS, për ngritjen e një komisioni të posaçëm parlamentar për këtë reformë, kreu i grupit kuvendor demokrat, Edi Paloka, deklaroi dje se drafti nuk lë asnjë hapësirë konsensusi. “Duket që në pamje të parë që nuk është një propozim që mund të garantojë atë që ne kërkojmë, atë që tradita kërkon për këto reforma, që të realizohen me konsensus të plotë të të dyja palëve. Nëse flasim për konsensus flasim për vendime të marra pa kundërshtime, kurse në propozimin e PS reflektohet ajo që dhe Rama tha në një emision televiziv, që ne do t’i ofrojmë konsensus opozitës por nuk do ta lëmë të bllokojë, ishte ideja që përsëri do përdoreshin kartonat në rastin kur nuk do t’i pëlqenin mendimet e opozitës”, tha Paloka.

Numri 1 i demokratëve në Kuvend thotë se PD do të hartojë paketën e saj të propozimeve për ndarjen e re territoriale. “Ne kemi specialistë, madje mund të them që vetëm ne i kemi specialistët për sa i përket një reforme të tillë, pasi kjo qeveri është dhe e paaftë për të bërë një reformë të tillë” – theksoi ai.

Të mërkurën Konferenca e Kryetarëve pritet të mblidhet sërish për të diskutuar ngritjen e një komisioni të posaçëm për këtë reformë. Në mbledhjen e shkuar demokratët kërkuan më shumë kohë për tu njohur me draftin.

January 19, 2014 09:21
Komento

14 Komente

 1. aro January 19, 10:07

  vetem ju jeni njeshtra te tjeret nuk marin vesh . vetem nje gje keni te mir jeni mashtrusa dhe hajduta dhe antishqiptar ti palloqe pse nuk flet per kredit e buta qe keni mar jeni me te vertet parti e [email protected]

  Reply to this comment
 2. Pjetri January 19, 14:31

  Kur ka edhe Paloqja variant mos ngelte njeri me kembe!Dhe po e tha i eshte e bere.

  Reply to this comment
 3. DREAM January 19, 14:36

  Kta kane specialiste ..sepse nuk e kane bere deri dje specialistet nuk e di
  nuk e di pse duhen specialiste blu ose roze per te miren e pergjithshme
  nuk e di pse ky me tregon qe nuk do jap konsensusin ,kur eshte i punesuar nga ne dhe duhet
  te bej thjesht detyren
  Po ne fakt kur ngel ne doren e specialistit Pakoqe …nuk ke si te zgjidhesh problemet .

  Reply to this comment
 4. Agimi January 19, 15:28

  Po ik mor idiot luaj te kazinoja se ke bere mungesa prej disa oresh.

  Reply to this comment
 5. valbona January 19, 15:40

  Nuk ka as nje te re.Askush nuk pret mirkuptim nga kjo opozite ,askush nuk pret nga kjo opozite nje propozim plan-ide.Kjo opozite duhet te reformohet dhe kreret e saj qe e cuan ne kete gjendje partine e tyre dhe shqiptaret ne kete mizerabel gjendje te ja dorezoj drejtesise.

  Reply to this comment
 6. arjan January 19, 16:41

  Aduart Paloqja eshte llumi i shoqerise dhe trupi i parlamentit, mjere shqiperia qe ka ka rene pneg ne duart e ketyre langove si Paloqja, Muli, Ruli, Noka, Ndoka, Sterkaj, Ristani, Caxhi, Cuci, Doshi, Vokshi, Bregu, Likja, Braho, Vasili, Manjani, Mediu e Saliu

  Reply to this comment
 7. danilo January 19, 16:51

  PD eshte parti islamike!

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 20, 00:52

   “Danilo”? Parti islamike po e po,por edhe parti gangsterësh pa skrupuj moralë. Nje parti bandë me veladon “demokratik”. Në kushte e rrethana te tjera historike do të ishte nje parti fashiste me te gjitha tiparet. Nderime danilo!

   Reply to this comment
 8. inf January 19, 17:43

  ed palluqja i saliut per ata qe se njofin ky ed palloqja ka marak kumarin vdes per kumar ky delenxhiu xhezepines vdes e kuqe e zeze i rrin rradakja gjithe diten sa punonte te gazeta rd e leshit gjithe naten e gdhinte te lojnat e FATIT, aty rrinte dhe kur i maroheshin llovet fillonte e i kerkonte Borxh dynjase nem i dhoshte 50 mije lek se ti napi nesra dhe kshu rrinte me zorraxhnjjte neper ambjetet e kompjuterve dhe nuk i bente syeri terrt ketij halabaku.
  Ti vi turp PDse qe ka vene kryetar grupi nji ordiner si puna e ketij rrugaçi qe rrin e merr nji gru e len nji gru e lejne grate se ky or njerez e ka mendjen ke rakia dhe BIXHOZI…pik muhabeti..

  Reply to this comment
 9. Pedro January 19, 18:21

  Qeveri: ben punen tende.Pyet 100 vet, e bej si din vete.Po vijuat me pyet e degjo ekspet si Paloka e Poni, ta dini se nuk keni bere gje dhe koha nuk pret……Bejeni reformen Hiqni paraitet, Kryetaret,Tendert komuna,qarqe, njerez e stukura hije qe brejne buxhet e shtet.

  Reply to this comment
 10. toni January 19, 19:14

  aman ore po kur flet ky klysh pjellle komunisti per konsensus,ky narko-alkolist qe 1 vit larg i duket fytyra tamon si nje pedofil,23 vjet te shkuara dem ja car fytyra te ndyra dhe palaco poltikan ka prodhuar dhe recikluar per fat te keq ky komb..

  Reply to this comment
 11. Tani January 19, 19:36

  Po, keni variantin e hedhjes se shtyllave ne ere, te grabitjeve se kambisteve ne mes te dites,
  te carjes se kokes me sopate dhe hedhjes ne hendek te mjeshtrave Berisha-Paloka-Erzeni – Shkelzeni,

  Reply to this comment
 12. Pëllumb zaimi January 19, 23:14

  Hedhésit në erë të çdo konsensusi kërkojnë konsensus!!! Të pashërueshëm nga hipokrizia dhe poshtërsia! E helmuat kombin mor bastardë!

  Reply to this comment
 13. prenge sherri January 20, 10:07

  njeriu pa brume ne PD prandaj dhe punet shkojne shume mire si opozitare dhe ma merr mendja me kete kryeta grupi dhe lulin si kruetar partie opozita do te mbetet gjithmone ne opozite rrofshin kryetaret de JURE.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin