Reforma zgjedhore, Vasili: Tangove PD-PS u ka ardhur fundi

September 18, 2017 15:46

Reforma zgjedhore, Vasili: Tangove PD-PS u ka ardhur fundi

 

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili tha se mbështet me forcë reformën zgjedhore, dhe shpreson që të ketë rezultat vërtetë pozitiv.

“Tangove PS-PD u ka ardhur fundi”, tha ai.

Në një konferencë për shtyp Vasili tha se nëse nismat e tjera, referuar dhe asaj të PD-së janë serioze dhe i japin përgjigje plagëve të zgjedhjeve ka mbështetjen e LSI-së.

“Plaga e madhe e zgjedhjeve në Shqipëri janë zgjedhje që shiten dhe blihen që rrënuan dhe procesin e fundit zgjedhor të 25 qershorit, ku fjalën e pati blerja e votës, përfshirja e kriminelëve dhe trafikantëve në këtë proces.

Së dyti, sistemi zgjedhor shqiptar kanë një tjetër plagë të madhe që është pabarazia e votës, pasi në qarqe të ndryshme, vota peshon ndryshe.

Së treti, sistemi zgjedhor shqiptar kanë një plagë tjetër të madhe, atë të bërjes sikur nga të dy forcat politike.

Me çfarë është hedhur në tregun politik qëndrimi është pro reformës zgjedhore, mbledhjes sa më parë të komisionit, janë nisma të sinqerta apo të krijuara për fokusin e ditës së radhës, apo për të hequr vëmendjen nga paaftësia për të bërë gjëra për Shqipërinë, një provë a do u kthejë përgjigje plagëve të mësipërme, këtyre çështjeve u duhet dhënë përgjigje sa më parë dhe kjo është një provë sinqeriteti.

Besoj se koha e tangove PS-PD për reformën zgjedhore u ka ardhur fundi”, tha Vasili.

Kreu i grupit të LSI foli dhe për tre nismat kryesore të kësaj force politike në Kuvend dhe bëhet fjalë për nismën për koncesionet, statusin e minatorit dhe sjelljen në Kuvend.

September 18, 2017 15:46
Komento

9 Komente

 1. MH September 18, 20:00

  Bravisimo Vasillaqis.Krahas politikes po na prezantohesh edhe si muzikolog i njohes se vlerave te muzikes.Sa rron aq ndigjon e meson.Populli.

  Reply to this comment
 2. Boston September 18, 21:37

  Sa qesharak eshte I shkreti..
  Shqiperia mbi te gjitha Vasil……

  Reply to this comment
 3. Bido Sitica September 19, 00:59

  Kur flete ky preshi i djegur duket sikur te kafshon be ne bythe.
  .O i shkreti ti, e di se me ty tallin bythen edhe tendet….duke filluar ngaFloriri e tek kokemadhja.

  Reply to this comment
 4. Hajdut banke shoku i Full-hajnit. September 19, 01:17

  Ketij carit ja futi Mona Lesbikja me shpulle m,es vegjelise e ky ka fytyre del dhe flet per blerje vote.
  O Vasil kokerrjepuri per cilat blerje e ka llafin per ate ne Lezhe qe u pa LIVE ne Tv ku Tushe ne prani te Novrus Metes i cau xhepin me zarf nje budalle, apo e harrove, toc.

  Reply to this comment
 5. Grida Topalli September 19, 08:01

  Fuck you idiot!

  Reply to this comment
 6. sopiqoti September 19, 08:13

  BURRE i mencur ti z.Petrit Vasili.Ku e kishe ” gojetarine” die kur ishe ne koalicion me Ramen ?SOT e ke hapur kllapashken vendshe.

  Reply to this comment
 7. sopiqoti September 19, 08:17

  BURRE i mencur ti z.Petrit Vasili.Ku e kishe ” gojetarine” die kur ishe ne koalicion me Ramen ?SOT e ke hapur kllapashken vendshe.

  Reply to this comment
 8. Gege Kosova September 19, 09:10

  Deshta te ju drjetohem juve me emrin Petrit Vasili,por me erdhi ne mendje Trambolina, mjeti nga i cili kercehet, per te dalur ne “qellimin” e synuar. Trabolina(alias Petrit Vasili)sherbeu vetem aq kohe,sa Meta e vendosi, nga duhej te kercente Monika ne postin e kryetares ne LSI.

  Reply to this comment
 9. Jimi September 19, 12:06

  Tangos PD&PS vertet i ka rdhur fundi, pasi tani fillojne tangat e LSI-s.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin