Refugjatët, Aleanca Globale: Të respektohen të drejtat e Njeriut

March 25, 2016 11:33

Refugjatët, Aleanca Globale: Të respektohen të drejtat e Njeriut

Aleanca Globale për të Drejtat e Njeriut ka miratuar një deklaratë për krizën migratore, ku ka përfshirë dhe rezolutën e Organizatës së Ombudsmanëve të Mesdheut.

Në këtë deklaratë, Aleanca kërkon garantimin e të drejtave të njeriut. Deklarata është miratuar në takimin e 29-të vjetor të Komitetit Ndërkombëtar Koordinues të Institucioneve Kombëtare të Promovimit dhe Mbrojtjes së të Drejtave të Njeriut (IÇ), në Gjenevë, Zvicër./E.T

March 25, 2016 11:33
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*