Refugjatët në Idomeni bllokojnë rrugët

March 24, 2016 11:16

Refugjatët në Idomeni bllokojnë rrugët

Refugjatët e emigrantët kanë zgjedhur një mënyrë tjetër për të protestuar kundër bllokimit të tyre në kufirin greko-maqedonas.

Ata po qëndrojnë përballë kamionëve pranë kampit Idomeni në Greqi.

Këta emigrantë prej kohësh gjenden të bllokuar dhe kërkojnë hapjen e kufirit me Maqedoninë sa më shpejt për të vazhduar me kërkesën e tyre për azil në Evropën veriore.

Kjo është bërë tejet problematike në kufirin grek, pasi Maqedonia ka filluar të lejojë depërtimin brenda saj vetëm disa grupe të emigrantëve./E.T

re333re222

March 24, 2016 11:16
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*