Refugjatët në Shqipëri? Rama: Betejë e vështirë ajo me lajmet e rreme

June 24, 2018 12:00

Refugjatët në Shqipëri? Rama: Betejë e vështirë ajo me lajmet e rreme

 

Kryeministri Edi Rama ka hedhur poshtë zërat për ndërtimin në Shqipëri të një kampi refugjatësh.

Duke folur në ceremoninë e zhvilluar për çmimin që fitoi në Barcelonë sheshi “Skënderbej”, Rama e konsideroi lajm të rremë ndërtimin e një kampi për refugjatët në vendin tonë.

“Lajm i rremë lajmi për kampin e madh të refugjatëve që do mblidhen nga gjithë bota këtu në Shqipëri. Është betejë e vështirë beteja me lajmet e rreme”, theksoi Kryeministri.

Asgjë nuk është e vërtetë, theksoi Rama, lidhur me ndërtimin e një kampi të tillë.

Ndërkohë, një ditë më parë Presidenti i Parlamentit Europian Antonio Tajani tha se përfytyron mundësinë e kampeve në Shqipëri.

Sipas tij, stabiliteti i Evropës varet nga Gjermania, dhe kjo e fundit po përballet me krizën e refugjatëve të paligjshëm.

Prandaj, brenda BE-së po shihet mundësia e ndërtimit të kampeve për emigrantët në Shqipëri ose Maqedoni.

a.s/dita

June 24, 2018 12:00
Komento

13 Komente

 1. Arben June 24, 12:06

  Sanco panco luftonte me mullinjte e eres.

  Reply to this comment
 2. Eshte Presidenti PE-se Tajani nji FAKE NEWS ??? June 24, 12:34

  Nqs putana italiane eshte nji FAKE-

  dilni ne Deklarate ne Medie dhe e hidhni poshte
  pretendimet e BE-se Publikishte ,
  keshtu qartesoni qendrimin tuaj dhe shkerdheni cdo lajm “te rreme ” (sipas jushe )

  Dhe atje ne FB – ku ju lexon gjithe Bota !!!

  Reply to this comment
 3. specialisti June 24, 12:36

  Turp per median qe vazhdon te shkruaje gjera e lajme te pa verteta.
  Do te beje lajm dicka qe nuk eshte e vertete.
  Te gjithe qeveritaret dalin me fjale dhe figure dhe e pergenjeshtrojne lajmin, media vazhdon avazin e fabrikimit te lajmeve te rreme.
  Po vazhdoi keshtu nuk do ju besoje njeri.

  Reply to this comment
 4. FAKE NEWS ?! Ju nuk keni ber transparente asnji detaje te Rondevuse Bisedimeve me Grekun !!! June 24, 12:49

  Ju mundet te dilni ne media z:kryeminister dhe
  leshoni nji koment ,te tille , sikur i flet nji populli ,
  qe Jeton diku ne nji Planet tjeter ,por qe deklaratat tuaja ,
  tingellojne aspak serioze ,referuar realitetit ne BE.

  Ju nuk tregoni asnji lloj rrspekti per kte popull ,nuk
  jenu te gatshem per asnji lloj Transparence per cdo ceshtje qe ka te beje me Fatet Politike te Shqiperise ,
  dhe kjo tregon qarte , se gjithcka ju deklaroni ,
  nuk eshte e vertete .Ju mundoheni te fshihni Realitetin
  mbas fjaleve e kjo eshte papergjegjshmeri vs vendit e shqiptareve . Ju e trajtoni kte popull pa snji lloj rrespekti ,sepse keshtu eshte ne mode nga Politikanet e Botes kudo ,por harroni se ky popull qe ju pruri ne pushtet ky ju zhduk nga ai pushtet dhe kte do ta vertetoni se shpejti .
  Ju jeni nga ata politikane ,te ven ne sherbim te politikave te te huajve ,shndruar ne manikine te tyre dhe keni tradhetuar cdo initerse Shqiptare

  Reply to this comment
 5. Social Rilindasi June 24, 13:22

  Or mire se qenkan lajme te rreme po ti or si kryeminister pse nuk deklaron qarte e prere se “Shqiperia nuk do pranoje kurre plane per kampe refugjatesh ketu”?
  Pse nuk flet qarte por vetem merresh me lajme?
  Fol qarte a do pranosh ti si kryeminister e qeveria jote te ndertohen ketu kampe refuigjatesh? Po ose Jo!
  Bjeri drejt or Rame se kjo pune po bie ere qelbesire kudo!
  Hajt njatjeta

  Reply to this comment
 6. KORÇARI June 24, 13:29

  Mbledhja e Refugjatëve KA NISUR, z.Rama nga Kapshtica po hyjnë përditë refugjatë Somalezë, Sirian, Pakistanezë etj, në mes të ditës dhe Asnjeri nuk i ndalon , pra nqs vazhdon të Lejohet kjo hyrje e paligjshme e Refugjatëve dhe numri i tyre shkon gjithmonë në ngritje ATËHERE KAMPI DO KRIJOHET VETVETIU, Z.Rama mënyra (Dinakëria) me të cilën qeveria kërkon të krijojë Kampet e Stërmëdha të Refugjatëve Duhet të ndalojë. Nqs kampet krijohen , fakt i cili do sjellë dhe SHPËRBËRJEN E KOMBIT SHQIPTAR, atëhere mund të flasim hapur për TRADHËTI TË LARTË NDAJ KOMBIT.

  Reply to this comment
  • Pasojat e Rondevuse se Bisedimeve Koqias - Bythati jane katastrofale per Shqiperine ! June 24, 14:20

   Bravo rrespekt KORCARI,

   eshte nji koment mjaft inteligjent .

   Cfar po ndodh me Shqiperine me Shtetin & Pushtetin ?

   Jane shndruar ne mashtrues ordinere perball
   popullit dhe po perpiqen ,ne menyren me te pafytyre ,
   ta mbajne qorre asaj qe nen Rrogos kann filluar te zbatojne , plotesimin e Kushtit te BE-se per Kampet !

   KORCARI ka bere te qarte si Zoti ate qe po luhet mbas Quintave me Shqiptaret .Rrefugjatet pra kane filluar te zbarkojne ne Shqiperi dhe Kampet do te ndertohen .

   Ajo qe te irriton sot pakufij me kta Pushta ,
   qe rastesia ose te themi interesi personal i futi
   ne politike ,eshte se mendojne se kta jane Dikushi
   dhe gjithcka kta deklarojne para popullit ,populli e beson dhe e ha cdo sapune qe kta afrojne tavolines se popullin per djath !
   Jo te meshiruar Politikane Pushta ,qe qenkeni shndruar ne Bushtra te ktij vendi

   gaboheni totalishte .

   Ne kuptojme fare mire se gjithe ajo Odise e pafund
   Bisedimesh Koqia/ Bythati ,

   nuk ka patur te bej aspak vetem me ate qe ju keni
   vite tashme qe deklaroni Kufijte Detare ….Jo !

   Ne kto takime bisedohet per te gjitha mundesite e mundeshme se si ju t’ja fusni popullit shqiptare
   me asistencen e Grekqise dhe sigurishte keni lidhur
   Marreveshje te Fshehte per kalimin e Rrefugjateve
   nga Grekqia ne Shqiperi .

   Pra dyfyterisia e ciftit Rama / Bushati ka kaluar gjithe
   kufijte dhe me kto metoda mashtruse Marreveshje te Fshehta qe kta bejne
   mbas Quintave me Greqine ,
   kuptohet qarte ,qe edhe Kufiri Detare ndermjet VENDEVE eshte ndare tashme ne Interese te Greqise .

   Ky shtet eshte shteti me shkerdhate e politikanet
   Kanceri i jetes Shqiptarit dhe mjerishte meriton
   cdo zhdukje nga kjo Bote sepse ky popull meriton ate ,sepse nuk eshte i afte te tregoj asnji lloj rrespekti per Vendin e tij dhe jeten ,nuk eshte i afte per asgje ,
   ne kte Bote por i rendon ksaj Toke .

   Reply to this comment
 7. Trojan "socialist" June 24, 14:33

  Qe beteja me lajmet e “rrema” mund te jete e veshtire, kjo s’perben lajm. Lajm perben nese te ashtuquajturat rena rezultojne te verteta. Te vertetat, dikur me heret e dikur me vone, ato dalin gjithmone sheshit.

  Duhet t’i kete te perlyera keqazi kthetrrat, nese dikush miraton kontraten e vendosjes se refugjateve ne token e shqiptareve.

  Reply to this comment
 8. Per nji gje te jet i qarte z.kryeminister NAIVI KOMIK ! June 24, 15:19

  SE KY SHTET E PUSHTET

  DO T’I PLOTESOJE TE GJIIIIIIIIIIIIIIITHA KERKESAT

  QE DO T’I VERE SI NJI LOJE “KALIM ME PENGESA”

  SEKTI KANILBAL BE –
  DHE NE FUND SHQIPERIA PERSERI
  NUK DO PRANOHET NE BASHKESINE E PUTANEVE KALIBALE !!!!!!!!!!!!!!!
  DHE KJO LOJE MASHTRUSE DO VAZHDOJE AQ GJATE
  DERI SA SHQIPERIA TE JETE PRANE VARRIT
  E DOREZOHET VEHTE SI NJI SKELET
  PARA ARKIVOLIT KU KANIBALI
  ME NJI BUZEQESHJE CINIKE TI THOTE ;

  OH SA ELEGANT JE BERE MOJ PROSTITUTA
  IDIOTE
  ESHTE KOHA QE TE PAKETOHESH E LARGOHESH NGA KJO BOTE !
  dhe me gishtin e saj tregues ta shtyje SKELETIN
  ne ARKIVOLIN me flamurin eBE-se .

  (Shqypnia ne BE)

  Reply to this comment
 9. MH June 24, 15:47

  Sa ngusht kemi ra per te gezue pavarsin kombetare me spilcat e Eurpes plake,kurva e motit.Vetem nji ish koke e vecant e historise kombit tone do ta zgjidhte kete veshtiresi.Nga i perjeteshmi historik Enver Hoxha.
  Mbesim spektator mbrenda teatrit hipokrit gjeopolitik Europian demokratike.

  Reply to this comment
 10. Ed droga June 24, 16:13

  Lajme me i rreme e ka emrin “Edvin Kristaq Rama”
  Ky drogaxhi dhe mashtrues ashtu tha edhe per asgjesimin e armeve kimike te Sirise qe eshte “fake news”, por ishte e kunderta.

  Reply to this comment
 11. Lili June 24, 17:39

  Po,sepse kemi mberri ne kohen kur rrena ,qe eshte mjeti i juaj i qeverisjes ,nuk po dallohet ne fjalorin tuaj prej realitetit..prandaj sot e keni veshtire ta luftoni sepse nuk iu beson me kush kur folni dicka, e kjo per nje politikan eshte dramatike.
  Teper propagande,mbyt propaganden,abcja e komunikimit…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*