Basha: Konkluzionet e takimit me Fylen, të njëanshme. PD, me kushte në Parlament

March 10, 2014 11:56

Basha: Konkluzionet e takimit me Fylen, të njëanshme. PD, me kushte në Parlament

Është mbledhur sot grupi parlamentar i Partisë Demokratike, ku kreu i PD,  Basha u ndal në tryezën e nivelit të lartë Shqipërie –BE, duke i cilësuar të njëanshme konkluzionet e saj.

“Me kë donin ta bënin këta dialogun e nivelit të lartë kur nuk donin opozitën në takim? Me veten e tyre. Monologjet tashmë  janë bërë një praktikë e mërzitshme dhe e padurueshme e kryeministrit Rama.  Konkluzionet ishin gatuar në kuzhinën propagandistike të qeverisë dhe ishin totalisht të njëanshme pasi nuk e vinin gishti në plagët e vërteta. Janë retorikë që nuk thonë asgjë thelbësore ne lidhje me reflektimin dhe korrigjimin që kërkohet”, tha Basha

Kreu i PD-së theksoi në fjalën e tij se grupi parlamentar demokrat do të vijojë të mbajë marrëdhënien e kushtëzuar me Parlamentin.

“Marrëdhënia e grupit tonë parlamentar dhe i opozitës me Kuvendin do të vijojë të mbetet e kushtëzuar  për shkak të dhunimit flagrant të Kushtetutës… Ne mbrojmë një parim, mbrojmë standardet, mbrojmë institucionet e pavarura, mbrojmë  kushtetutën, mbrojmë perspektivën europiane të Shqipërisë” tha Basha.

March 10, 2014 11:56
Komento

18 Komente

 1. qerosi March 4, 09:42

  o lul leshi o kopil m.ti kur vlet dhe ti futeni ne burg pleheren burr legen zoti vonon por nuk harron o lul pederi

  Reply to this comment
  • Glad I left Albania! UK March 4, 22:09

   Keta injorant kane per te ngelur gjith jeten, si plaku i rjedhur ashtu dhe ky qe sdi te lexoi pa leter, hajvan fare. sal Shpellari eshte politikan i deshtuar. Shif si e mban lul hajdutin pe litari kudo qe vete.

   Reply to this comment
 2. sopiqoti March 4, 10:09

  Fshatari nga Vicitoli jo vetem qe nuk u be i qyteteruar por as ka per tu bere ndonjehere europian.Keqardhje qe terheq me vete edhe djaloshin LULI.Se kur do te na hiki nga skena dadua i tij nuk po e marim vesh.E po te te shpjeri Dadua ne mbledhjen e PP kjo eshte per te vene duatrt ne koke.

  Reply to this comment
 3. eli March 4, 10:49

  Po ku mi nxjerrni keta fytyra mor aman se fjalori i ndyre per keta tradhetar dhe vreses me ka mbaruar..vetem them se fati i Ponit do i ndjek keta njerz per cfare plagesh i kane sjell atdheut tim.

  Reply to this comment
  • Eli March 4, 10:57

   Ai merr dhe djeta ti thua te kthej rrogen….keshtu eshte mesuar banda e P.D vjedhe…djeg..akuzo te tjeret…

   Reply to this comment
   • P.A.B March 4, 11:56

    Dieta s’ka si merr kur shkon me pune Partie! Nje zyrtar vepron keshtu perfshihet ne Vjedhje. Une (dhe ti) i kerkojme te ktheje parate si dhe Gazetat duhet te merren me kete pune: FONDET PUBLIKE.

    ” e fyl, se fyl” z. Basha, s’ka te beje fare me ne.

    Nuk eshte vetem ai qe do pyetur (gjithmone, e me para-gjykim Ekstrem!) por z.Rama e Meta qe jane Kr/Partishe. Koha ne pune Partie nuk duhet tu marre 1lek e as nje Liter Karburant nga parate e taksa-paguesit Shqiptar.

    Media Shqip eshte shume-mbrapa ne Llogari-Kerkim.

    Reply to this comment
 4. Horri i Bulevardit March 4, 10:58

  Lulja duhet ti thote Fyles, qe smund te takohesh me mua, pa takuar bacen tim, se shkel ligjin e shpelles dhe kur Fylja ta shofi se Lulja ska faj, mund ti mbushet mendja Fyles dhe ta pije nji kafe me bacen Sali.
  Fylja duhet ta di se bac Saliu, nuk ha pyk, ai per inot te Fyles, therret Ramushin nga Kosova dhe e takon dhe e nxjerr ke RD-ja, qe bac Saliun e vizitoi nderkombetari Ramush.
  Del edhe Lauresha e partise dhe na tregon me hollesi se si mund ta zgjidhin baca Sali dhe Ramushi, krizen ne Ukrahine.
  Bac Saliu gjithmone e ka nji AS nen menge, kur i mbarojne asat, del dhe gerthet, hajde lacjane ta xerrojme qeverine e krimit dhe sa mbaron Saliu llafin, del mbesa e gjyshit, dhe na ben thirrje ne, hajdeni cuna ne miting, se jam edhe une atje, goca e mitingjeve.

  Reply to this comment
 5. I.Troplini March 4, 11:36

  Stefan Fyle do dije ta “sistemoje” kete ngjarje. Ne funksionin qe ka, si komisioner i BE per ceshtjet e zgjerimit, i ka qelluar te ndeshet me karaktere te ndryshme personash ne funksion politik. Rasti shqiptar ka nje dinamike te vecante. Ketu nuk ka as burra, qe te diskutojne per qendrimet kritike. Ketu, ka vetem qenushe qe lehin anes rruges dhe qe leshojne epitete te pakuptimta si “serbofil” apo “majtist i thekur”. Ketu ka nje Lulzime,,qe nuk ka kurajon te hedhe asnje hap, pa marre miratimin e atij qe ia ka zene koken me dere.
  Keta shqiptare, jane vertete per te ardhur keq. Keta jane ato bretkocat e rena ne fund te pusit, qe mendojne se “qielli ka madhesine e grykes se pusit”.
  Ngaqe jane vete, krijesa te shekullit te 15, mendojne se edhe te tjeret ndajne te njejten mendesi. Metodat e komunikimit te Mulit dhe Ristanit,,,idiotesine e Topallit,,,dhe thuthuqesine e Paloqes,,,kerkojne ti gjejne edhe tek komisioneret e BE.
  Shkoni ne Irlande Zoterinj. Mbase ju ofrojne atje mundesine, te rrini dhe te lumturoni Irlanden me pranine tuaj. Ne Shqiperi,,,,nuk merr malli njeri, per njerez te tille.

  Reply to this comment
 6. tutkuni March 4, 13:43

  E kujt I plasi qe kurvat pedeiste nuk pranojne te takojne njerzit e Evropes? Ata jane disa inatcore kalamj me ate kurven maloke qe quhet Sali Berisha

  Reply to this comment
 7. inf March 4, 14:15

  Ne burg pse
  rruga 220 milon euro
  kater te vrare 21 janar
  firmosja e detit
  kjo eshte e faktuar lulja ne burg lulja eshte per birruc

  Reply to this comment
 8. ANALISTI-ZVICER. March 4, 14:19

  po te kishte thene STEFAN FYLE se FRANCA,ITALIA,GREQIA,SERBIJA e shume shtete te pushtuara nga HITLERI duhet te jane pjes integrale dhe administrohet nga GJERMANIA,fyle kishte shkuar ne BURG,a per SHQIPRIN te behet nje PROVANCE SERBE ne UNIONIN SERBO-RUSE ska problem fare FYLE,se ska ksht te beje PADI ne TRIBUNALIN nderkombetar kunder tije.

  .per FYLE dhe BARROSO kame par shume deklarata te deputetve te oparlametit evropian ne TV DEBATE qe jane kunder tyre dhe jane njerz shume te deshuar qe marrin shuma parash ilegal nga SERBIJA per DEKLARATA te TILLA.

  .ne ket raste vetem munde te themi RRNOFT SALIH BERISHA,se EDI RAMA ska kohet te mirret me deklarata te anti-shqiptarve ,se eshte i ZEN me LEXIMET e LIBRAVE FALLCE te SULLTAN SYLEIMANIT dhe eshte i DASHURUAR ne SULLTANAT TURQ.

  Reply to this comment
 9. I indinjuari March 4, 15:00

  Kendoni, brohorisni, duartrokisni per kreshnikun,Salariun e Salistanit, qe ka zbritur nga shpellat e malit dhe vrapon t’u sjelle njerezve lirine e demokracine,pasurine e lumturine se bashku me zagaret e stanit.Thuajani kenges maje krahut, per Saliramberiagen, bini fort tupanit, dridhni telat e sharkise, harroni hallet e varferise, dehuni prej lumturise se keni ne krye prijes-rrumpallen.Kur vershon mbajani ison,kur nxihet nxirrni dy gishtat, kur terbohet te marre verrishtat.Ndiqeni me ulerima, qe njerzit te hyjne neper vrima se tani vatani ka nje zot, qe i ve tritolin, e ben troke.Ky eshte lideri i ndryshimit, i çthurjes dhe i shkaterrimit, se ky rrenues i mallkuar, per tiranine qe veteflijuar.

  Reply to this comment
 10. Bilal camurri March 4, 15:04

  Nuk pranon Basha te takoje Komisjonerin Fyle?Po Europa i ka mbyllur deren baces?Pyet Hena se ulerijne ujqit?

  Reply to this comment
 11. ANALISTI-ZVICER. March 4, 15:11

  te thuhet se SHQIPERIA te jet ne UNIONIN SERBE me SHEF qeverija SERBINE eshte nje KRIME POLITIK nga MOSTRIUMI FYLE.

  .SHQIPERIA e SHQIPTARET kane jetuar 4 MASAKRRA e GENOCIDE nga SERBIJA.
  1.GENOCIDI MASIVE kunder SHQIPTARVE ne vitet 1877-78 me mijra shqiptar te vrar e masakrruar.
  2.barbari e vrasje masive te shqiptarve ne 1912 dhe COPTIMI e OKUPIMI e 70% te territorit te SHQIPERIS nga serbija fashiste.
  3.masakrra,vrajsje debimi masive te shqiptarve ne 1937-1944-45 dhe DEBIME te miliona shqiptarve perne TURQI nga marrveshjet SEKRETE TURKO-SRBE.
  4.LUFTA e MASAKRRAT BRUTALE te mijra SHQIPTARVE te KOSOVES dhe dhunimet e 20000 femrave nga ushtria serbe dhe mbajtja e 1800 viktimave ne vorresa masive qeedhe SOT nuk i kthen eshtrat e tyre serbija barbare.
  .por edhe shqiperija eshte sulmuar ne mbredi te territorit te saje ne luften efundit ne kosove 1998-99 dhe kurre SERBIJA nuk ka dhene nje LLOGARI POLITIKO-DIPLOMATIKE e kerkim falje per te gjitha kto GENOCIDE kunder SHQIPTARVE dhe 70% te territoit te saje te GRABITUR me FORCE nga SERBO.MALAZEZO-GREKO-BULLGARET.

  .kjo sdon komente vetem si pergjegjeje duhet ja hidhur nje MUTE FETYRES STEFAN FYLES .

  Reply to this comment
  • inf March 4, 18:45

   ke shit na i cop sot o trap me zile o kok kashta e saliut qe shiti detin greqise ti analisti i mjekut te shurres sot apo e ke pushim ik o birbo ik ke puna e mos rri si derrdimen se nuku ta pagin qirane salih tradhtari ty salih dhandrri dhe derri i milices .
   Nuk u mushun me mend disa zgjepsa katunare qe na çani k.rin ktu ne forum mburren me nji armik qe vrau e preu gjith shqiptarhonen kon e kon.
   Ptuuuuuuuuuuu ju shufte rraca armikut salih dhe damir fazlliqit te tij.

   Reply to this comment
 12. tirona March 4, 16:29

  Besoj qe kuptohet se sa prioritet e ka PD statusin …I shkreti Lul sa here qe kerkon te behet autoritar per te treguar qe ai e udheheq PD -en (kam parasysh mitingun) shfryhet si ato tullumbacet qe kishte ne shesh.. I vjen nje urdher nga Berisha qe ta shoqeroj ne Irlande dhe te mos takohet me Fylen .. Si mund ta kaperdije Berisha faktin qe Luli te takohet me Fylen dhe ai jo…Eh me Lul ta qaj hallin ….per personalitetin se per pasuri e di qe je milioner ….
  Eshte nje shprehje popullore qe thote: qingji urte pi dy nena kurse servili pi gjith kopene…Ti je ke pjesa e servilit..

  Reply to this comment
 13. Shkëmbi i Kavajës March 4, 19:12

  Do ikin në Irlandë? Ishalla i rrëzohet tajarja rrugës!

  Reply to this comment
 14. kujjtimi itali March 11, 10:44

  kemi pare lloj lloj kryetare partish.te “mencur”,me te meta mendore te bukur, te shemtuar, frrosha, te te gjitha dimensioneve por te shohesh bashen qe pervec tyre eshte edhe karagjoz
  sepse don te luaj edhe rolin e te fortit si padrino i tij berisha: mos beni te dy nje rol se pastaj beheni aktoret e pare shqiptare ne rolet SHEMO PIU SHEMO GIA JENI NJE CIFT I MREKULLUESHEM PER TA BERE KETE ROL SEPSE NUK KENI NEVOJE TE SHTIRENI SE JENI COPIA IDEALE…………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*