32 eurodeputetë, të shqetësuar për fushatën kundër muxhahedinëve

April 10, 2018 19:20

32 eurodeputetë, të shqetësuar për fushatën kundër muxhahedinëve

32 deputetë të Parlamentit Europian kanë ngritur shqetësimin për luftën që regjimi iranian po i bën muxhahedinëve, një pjesë e të cilëve gjenden në Shqipëri.

Në një letër të drejtuar kreut të parlamentit Antonio Tajani, eurodeputetët theksojnë se Republika Islamike e Iranit ka nisur një fushatë dezinformimi lidhur me praninë e muxhahedinëve në Shqipëri.

Ata shprehen të tronditur përsa i përket takimit që do të mbahet më 10 prill në Parlamentin Europian. Sipas tyre, organizuesit e këtij takimi janë agjentët e shërbimeve sekrete dhe lobiste të regjimit iranian.

Eurodeputetët shprehin gjithashtu edhe keqardhjen që një takim i këtij lloji do të mbahet pikërisht në Parlamentin Europian, për t’iu vendosur kundër opozitës iraniane (muxhahedinëve).

s.a/dita

April 10, 2018 19:20
Komento

3 Komente

 1. dash shehi, "autokton", dmth " tironc" April 10, 19:39

  keto iranianet neser, do pretendojne ..edhe se jane autoktone, se do ua mbushe mendjen, dash sheh…b..ytha sales .

  Reply to this comment
 2. Muhameti April 11, 09:08

  Kur keta eurodeputetet qenkan kaq te shqetesuar per muxhahedinet pse nuk i marrin atje ne vendet e tyre? Apo kane gjetur kete kaqolin ketu Ramen qe na i ka bere peshqesh ne Shqiperi vetem e vetem per te siguruar mbeshtetje nga te huajt. Kjo eshte ceshtje e brendeshme e Iranit, Rama ketu ka futur hundet aty ku nuk i takon! E perseris : pse i mban Shqiperia ato mijra muxhahedine ketu kur ato jane armiq ne shtetin e tyre te madh?

  Reply to this comment
 3. populli shqiptare, ka gjithe te drejten te ....tredh komplet, klasen "politike", te ketij vendi ..... April 11, 11:58

  i mban, se eshte “detyrim” nga….nato-ja ! po kush po e pjerdh nato-n ? nuk e shikoni qe sejcili “antar” i nato-s, shikon bythen e vet dhe ne disa raste, eshte gati t’i nxjerr “ujin e zi” tjetrit ??? po e “duam” nato-n, qe te lavderohet kafsha (jo vetem politike), saliu, se….”this is freedom miracle”. nderkohe, qe ne europe, dhe per ku u nisem ketu e gati 30 vjet me pare, s’ka…..asnje shenje .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim