Regjistrimi i studentëve në universitete deri më 15 shtator

August 7, 2015 17:22

Regjistrimi i studentëve në universitete deri më 15 shtator

Regjistrimi i studentëve nëpër universitetet publike përfundon më 15 shtator, afat në të cilin ata janë njoftuar nëse kanë të drejtë apo jo për të vijuar studimet e larta.

Sipas të dhënave, deri tani janë regjistruar mbi 29 mijë të rinj, ndërkohë që kuotat e miratuara janë vetëm 18 mijë. Fituesit shpallen fillimisht më datë 3 shtator, të cilat do të bëhen publike në sistemin “online”.

Fituesit duhet të shkojnë të regjistrohen në universitetet përkatëse, ndërsa tyre që nuk i del dëshira e parë, kanë të drejtë të çregjistrohen dhe të regjistrohen në nivelin e A2.

Ditën e shtunë, Ministria e Arsimit publikon edhe Librin e Transparencës, ku çdo i ri ka mundësi të shohë zgjidhjen e ushtrimeve.

 

August 7, 2015 17:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim