Reja shpall listën, ja lojtarët e grumbulluar për Francën dhe Islandën

August 31, 2019 11:43

Reja shpall listën, ja lojtarët e grumbulluar për Francën dhe Islandën

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Edi Reja ka shpallur listën e të grumbulluarve për sfidat ndaj Islandës dhe Francës, të vlefshme për eliminatoret e “EURO 2020”.

Dy ndeshje shumë të rëndësishme për Kombëtaren tonë, e cila do tentojë të dalë me pikë nga këto sfida.

Në sy bie mungesa e sulmuesit Armando Sadiku, që është lënë jashtë nga trajneri italian. Rikthehet me kuqezinjtë Klaus Gjasula dhe të grumbulluar gjithashtu janë Kumbulla dhe Binaku.

Lista e të grumbulluarve:

Portierë: Thomas Strakosha, Etrit Berisha dhe Alban Hoxha

Mbrojtës: Hysaj, Dermaku, Mihaj, Ismajli, Gjimshiti, Kumbulla, Veseli, Mavraj

Mesfushorë: Ramadani, Lenjani, Xhaka, Bare, Abrashi, Memushaj, Gjasulën, Qose

Sulmuesë: Uzuni, Bekim Balaj, Sokol Cikalleshi, Odise Roshi, Rei Manaj.

Lojtarë të gatshëm: Balliu, Trashi, Sadiku, Kaçe, Seferi, Vrioni dhe Selahi.

o.j/dita

August 31, 2019 11:43
Komento

1 Koment

  1. Arber iliri August 31, 23:02

    Ju uroj suksese cuna ne ndeshjet e rradhes, shume te veshtira, por kam besim te rezultatet pozitive.Keshtu e kena ne tifozet, shpresojme dhe enderrojme.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim