Rekordi i ri kinez, ndërtojnë hekurudhën për 9 orë (VIDEO)

January 22, 2018 14:28

Rekordi i ri kinez, ndërtojnë hekurudhën për 9 orë (VIDEO)

 

Punëtorët kinezë kanë dëshmuar edhe një herë efiçencën e tyre të jashtëzakonshme.

1500 punonjës mundën që duke punuar për 9 orë me radhë, të ndërtonin hekurudhën dhe stacionin e trenit në provincën Fujina, në jug të Kinës.

Shtatë trena dhe 23 gërmues u përdorën për të bërë realitet projektin masiv, ka bërë me dije një nga supervizorët.

January 22, 2018 14:28
Komento

1 Koment

  1. Lili January 22, 19:29

    T’i. Thirrim edhe nje here ne Shqiperi.Vetem te miren va kemi pare .

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*