Rekordi negativ, Gjermania humbi penallti sa 40 vite bashkë

July 5, 2016 10:40

Rekordi negativ, Gjermania humbi penallti sa 40 vite bashkë

Gjermania ka thyer një rekord negativ në Euro 2016.

Kombëtarja e Gjermanisë është kualifikuar në gjysmëfinale të Euro 2016, ku do të luajë kundër të zotëve të shtëpisë Francës.

Por ata në këtë kampionat kanë thyer një rekord negativ 40 vjeçar në ekzekutimin e penalltive.

Gjermania ka humbur 4 penallti, një kundër Irlandës dhe tre kundër Italisë, më shumë se sa në 40 vitet e fundit në evropiane dhe botëror.

Kujtojmë se nga këto katër penallti, dy prej tyre i ka humbur Mesut Ozil.

July 5, 2016 10:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*