Rekrutonte vajza për prostitucion, arrestohet kreu i “shoqatës artistike”

September 12, 2018 13:24

Rekrutonte vajza për prostitucion, arrestohet kreu i “shoqatës artistike”

 

Pas denoncimit në “Fiks Fare”, policia ka arrestuar Shpëtim Çekrezin, kryetarin e Shoqatës Artistike “Ferdinand Deda”, që siguronte vajza për shfrytëzim prostitucioni në Maqedoni.

45-vjeçari, banues në fshatin Dardhë të Librazhdit, nën emrin e një shoqate artistike, punësonte vajza të reja si sekretare nëpërmjet njoftimeve “online” dhe më pas rekrutoheshin si prostituta në lokale nate.

Shpëtim Çekrezi

Gazetarët e “Fiks Fare” zbuluan këtë rrjet prostitucioni dhe treguan me fakte se si rekrutoheshin vajzat e reja, si kalonin në kufi nën logon e një shoqate artistike, e më pas punonin si punëtore seksi në lokale.

a.s/dita

September 12, 2018 13:24
Komento

2 Komente

 1. Igli September 12, 17:21

  Kishte 8-9 vjet me kete trafik.Tani ndonji sekuestro pasurie prokuroria e ka ne plan??????

  Reply to this comment
 2. Alban Dega September 13, 04:49

  From: Alban Dega
  Date: September 6, 2018 at 4:43:50 PM EDT

  DERMA HUMAN E NARKOTRAFIKUT!

  – Kushtrim per lufte ndaj Mafias!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Zbulimi nga “Fiks Fare “ i Top Chanal te nje rrjeti 24 karat Mafioz tregtie njerezish, tregetie skllavesh, human trafiku me qender ne Tirane dhe Tetove.
  Kryetari i Shoqates Artistike “Ferdinand Deda” eshte strumbullari dhe kryetari i ketij mini- rrjetimafioz te human trafikut, nje kriminel I degjeneruar qe po te ishte ketu ne SHBA do ta ngryste jeten ne burg !
  Po aq kriminel e fajtor eshte pronari i restorant- hotelit ne Tetove dhe klientet kriminele te tij per. Policia dhe prokuroria shqiptare duhet te bashkepunojne me autoritetet maqedone por edhe me gjere !
  Pa asnje dyshim kjo eshte vetem maja e ajzbergut te human trafikut jo vetem me Maqedonine, por edhe me Kosoven, Malin e Zi, Greqine, Italine e shume me gjere, ku malli kryesor “ Made in Albania eshte “ Mishi i Bardhe” shqiptar !
  Trafiku i njerezve dhe Narkotrafiku jane krimet me te renda pas Terrorizmit dhe vrasjeve ne mbare Boten demokratike dhe denohen teper ashper kudo.
  Nje nderim madhor per Top Chanal, per Filipin e Madh Cakuli dhe stafin e shkelqyer te tij per kete e pothuajse te gjitha emisionet e tyre fantastike…
  Kjo eshte media qe duam e qe i duhet Shqiperise qe duam!
  Nje turp i madh per Policine e Shtetit, per SHISH-in per ministrine e Brendshme dhe qeverine Rama, nen hunden e te cileve ndodhin akte te tilla mafioze e kriminale te turpshem, skandaloze te pafalshme !
  Eshte urgjente qe ministria e Brendshme, SHISH-i, Prokuroria e Pergjithshme, Qeveria dhe Kuvendi i Shqiperise pa humbur kohe te ngrene struktura e Departamente te posacme dhe specializuara, te hartojne e miratojne ligje teper te rrepta per narkotrafikantet, per tregtaret e mishit te bardhe= human trafikantet dhe ti vleresojne ato ne te njejten kategori me terrorin dhe vrasjet !
  Policia dhe SHISH-i si dhe Prokuroria dhe ligji duhet te jene nje hap para terrorizmit, vrasjeve, narkotrafikut e human trafikut e jo te marrin njoftime e filmime nga media per krime te tilla te perbindshme, e jo te presin syshqiponjat e FBI-se, DEA,…. sherbimeve sekrete amerikane, angleze, gjermane, etj.
  Aq me pak te presin qe gazetaret te vene jeten rrezik per krime kaq te renda, qe ato e kane detyre paresore per ti parandaluar, goditur e ndeshkuar me gjithe fuqine e ligjit!
  Gazetare si kjo e Top Chanalit jane heroina qe meritojne nderimin maksimal nga shteti shqiptar!
  Hallall gjirin e nenes biologjike dhe Nene Shqiperise per guximin, mencurine, gjakftohtesine ne kete mision te veshtire per tu treguar politikaneve tane se kane shume per te bere kunder krimit !
  Le te jene vrasjet makaber te diteve te fundit dhe ky emision nje sirene alarmi nje kushtrim per te gjitha strukturat ligjzbatuese ne Shqiperi per tu zgjuar dhe vepruar si nje grusht i vetem ndaj Mafias shqiptare dhe nderkombetare dhe krimit individual apo te organizuar ne Shqiperi dhe brenda 30 ditesh ti japin grushte dermuese, tu japin dermen ketyre banditeve e krimineleve perbindesh, qe marrin frymezim edhe nga “ Banda e Gangstereve dhe Mafia krejt jashte kontrollit e Sali Berishes dhe strukturave te tij “ ne grupe te vogla” apo brigada terroriste ala Brigadat e Kuqe ne Itali e Greqi si Batalioni “Azem Hajdari “ dhe opozites me ogurzeze e faqezeze qe ka pasur ndonjehere Shqiperia …
  Shqiperia qe duam ka si shtylle kryesore sigurine e jetes se qytetereve shqiptare pa asnje dallim !
  Jeta eshte krye e drejta njerezore e njeriut!
  Ti jepet derma si human edhe narko- trafikut ne bashkepunim me strukturat ligjzbatuese te vendeve fqinje dhe ne mbare Boten!
  Sot!
  Neser eshte kurre asnjehere …

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*