Renditja e universiteteve për 2017-ën, më i miri del ai që preferohet më pak

August 7, 2017 14:18

Renditja e universiteteve për 2017-ën, më i miri del ai që preferohet më pak

 

Këshilli i Lartë për Kërkimet Shkencore me qendër në Spanjë ka publikuar rezultatet e vitit 2017-të për universitetet më të mira për çdo shtet, përfshirë Shqipërinë.

Në vendin tonë, universiteti më i mirë ka rezultuar Universiteti Bujqësor në Kamëz, i cili mbetet gjithnjë zgjedhje e dytë ose e tretë për studentët shqiptarë.

Pas tij, me një diferencë të madhe pikësh renditet Universiteti Epoka.

Podin e mbyll Universiteti i Tiranës i ndjekur në vendin e katërt nga Universiteti Politeknik i Tiranës.

August 7, 2017 14:18
Komento

3 Komente

 1. Profesori August 7, 19:41

  Nese ka dale i pari ne 2017, merita i takon atyre qe kane drejtuar sidomos 8 vitet e fundit. Te gjthe e dime qe pa mbeshtetjen e PD Universiteti Bujqesor do ishte akoma nje Institut i zakonshem. Fondet e shumta qe qeveria akordoi gjate atyre viteve per ndertime godinash dhe laboratoresh bene te mundur kete rankim ne 2017. Nuk duhet te harrojme qe kete universitet e frekuenrojne studentet me rezultate me te ulta ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 2. info analitike August 8, 08:31

  Universiteti i Zhilalit ia paska kaluar atij te Neimit. Rama merr keshilla nga Neimi qe eshte nder te fundit e klases. Vajmedet!

  Reply to this comment
 3. Gjinika August 8, 12:29

  Universitetit Bujqesor te Tiranes i urjme suksese te metejshme per mesimin dhe edukimin e brezit te Ri. Ky vleresim eshte aritje shume domethenese. I ka te gjitha mundesit qe te vazhdoje te mbaje vindin e pare edhe ne te ardhmen. Komentin qe ben i ashtuquajturi ” Profesor ” me larte duket qe jane mllefe ose zili, sepse ky vleresim nuk ka te beje me asnje nga problemet qe ai trajton. URIME U.B.T

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*