Renditja/ Franca dhe Turqia kryesojnë grupin, Shqipëria e mbyll e katërta

November 18, 2019 08:18

Renditja/ Franca dhe Turqia kryesojnë grupin, Shqipëria e mbyll e katërta

Grupi H eliminator për Europianin 2020, ku bënte pjesë edhe Shqipëria, mbylli mbrëmjen e sotme të gjitha ndeshjet, dhe mori formën finale.

Në takimet e fundit, Turqia fitoi 0-2 ndaj Andorrës, ndërsa Islanda triumfoi në shtëpinë e Moldavisë, me rezultatin 1-2.

Në fund, është Franca që kryeson grupin me 25 pikë, ndërsa ndjek Turqia e dyta me 23 pikë. Islanda në vendin e tretë me 19 pikë, ndërsa vetëm vendi i katërt për Shqipërinë, me 13 pikë.

Dy vendet e fundit janë Andorra me 4 pikë, dhe Moldavia me 3 pikë.

o.j/dita

November 18, 2019 08:18
Komento

1 Koment

  1. demo November 18, 21:58

    Pune e madhe fort.Stadiumin e kemi.
    Trainerin e kemi.
    Futbolliste gjen sa te duash.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim