Rëndohet situata/ COVID-19 në spitalin psikiatrik në Elbasan, infektohen 10 pacientë dhe 5 infermierë

November 16, 2020 23:11

Rëndohet situata/ COVID-19 në spitalin psikiatrik në Elbasan, infektohen 10 pacientë dhe 5 infermierë

COVID është “futur” sërish në spitalin psikiatrik “Sadik Dinçi” në Elbasan, duke rënduar situatën pasi kanë rezultuar pozitiv me COVID 10 pacientë dhe 5 infermierë.

Nje pjesë e stafit të spitalit janë vetëraktintinuar.

Ndërkaq kujtojmë se ditët e fundit në vendin tonë janë rritur ndjeshëm infektimet ditore dhe numri i vdekjeve nga COVID.

Situata e pandemisë ka ardhur duke u përkeqësuar në javën e fundit. Ministria e Shëndetësisë ka raportuar çdo ditë shifra rekord dhe vetëm gjatë 24 orëve te fundit janë regjistruar 602 raste dhe 8 humbje jete.

h.b/dita

November 16, 2020 23:11
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim