FOTO: Policia rrethon Kryeministrinë, FNSH dhe RENEA në gatishmëri

May 26, 2018 09:55

FOTO: Policia rrethon Kryeministrinë, FNSH dhe RENEA në gatishmëri

Masa të rrepta nga forcat e policisë për mbarëvajtjen e protestës së opozitës. Policia ka kaluar në gatishmëri, ndërsa në terren janë nxjerrë 1500 punonjës policie. RENEA, FNSH, Shqiponja dhe agjentë të SHISH do monitorojnë me efikasitet tubimin e opozitës.

Policia ndodhet në gjendje të plotë gatishmërie për të ndërhyrë në çdo moment nëse protesta eskalon në akte dhune. Në tarracën e Kryeministrit dhe Kryesisë së Kuvendit janë vendosur disa snajperë. Policia e Shtetit ka kërkuar edhe ndihmën e ekspertëve të huaj për monitorimin e protestës.

Gjithashtu, në gatishmëri janë edhe dy automjete ujë hedhëse. Opozita pritet të protestojë për katër orë në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

o.j/dita

May 26, 2018 09:55
Komento

2 Komente

  1. Kadriu May 26, 13:05

    Shtet koti mut saliu shurre edi duhet nje force e re ne shqiperi

    Reply to this comment
  2. info analitike May 26, 17:55

    Po qysh keshtu more shoke, ku shkuan ato fotot me policet bionde te “policise qe duam”? Pse na keni nxjerre vec barkderret?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim