Reperët bëjnë paqe, takohen në Kukës baballarët e Noizyt dhe Albert Krasniqit

October 2, 2016 19:53

Reperët bëjnë paqe, takohen në Kukës baballarët e Noizyt dhe Albert Krasniqit

Sherri mes reperit Rigels Rajku, i njohur si Noizy dhe Ylber Abdullahut, i njohur si Cozman, ndonëse bëri bujë në media, duket se ka një fund të mirë. Kanë qenë pikërisht babai i Noizyt dhe ai i Albert Krasniqinit, i cili vijon të jetë ende në burg, që kanë shuar konfliktin mes dy të rinjve.

Mësohet se dy baballarët janë takuar në Kukës për t’u sqaruar. Në disa foto të publikuara nga “Kosovarja” shihet se mes dy baballarëve ka shtrëngim duarsh dhe buzëqeshje, ndonëse mes djemve pati shkëmbime deklaratash për hakmarrje të mundshme.

Reperat e grupit Babastars u përplasën mbrëmjen e 13shtatorit me grupin OTR, të drejtuar nga reperi shqiptar Noizy, përballë ‘Swiss Diamond Hotel’ në Prishtinë. Nga incidenti, Cozman mbeti 48 orë në paraburgim, teksa Noizy u plagos në të pasme, kurse Varrosi u plagos me dy plumba, një në stomak.

baballaret-e-noizy-dhe-krasniqit-e1475430120520

October 2, 2016 19:53
Komento

1 Koment

  1. Kapter baba nga burgu i Lezhes qe u ... October 2, 21:44

    Nxirrini jashte Shqiperise keta derra, maloke te ndyre dhe te pabese, po behen sikur jane baballaret e kombit.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim