Replika Kosta-Ruli: Ministrin e njohin vetëm disa pronarë motelesh. Asnjë fshatar s’i ka parë surratin

Redaksia Online June 17, 2013 19:33

Replika Kosta-Ruli: Ministrin e njohin vetëm disa pronarë motelesh. Asnjë fshatar s’i ka parë surratin

Kandidati I Partisë Socialiste në Përmet Vladimir Kosta është angazhuar në një projekt privat për ndërtimin e një ure në një fshat të Përmetit që është injoruar nga qeveria. Ai ka siguruar banorët se do të angazhohet edhe vet fianciarisht për ti garantuar se qeveria e tij do ta ndërtoj urën. Premtimi ka shqetësuar deputetin  e Qarkut Gjirokastër Genc Ruli, I cili ka sulmuar Kostën nga mitingu I Gjirokastrës, duke I kujtuar shifrën e lart që nevojitet për urën rreth 1 milionë euro.

Reagimi I Kostës ka qenë I menjëhershëm, “Ruli të më jetë mirënjohës që e bëra të njohur në zonë tha, pasi fshatatët këtu dinë akoma Ministër bujqësie Themie Thomain. Kam dy muaj në fushatë që pyes kush e njeh Genc Rulin dhe e njohin vetëm disa pronarë motelesh në Gjirokastër dhe ata të pakënaqur si u ikën pa paguar. Bën mirë të dal të shikoj për çfarë kanë nevojë fshatarët, jo për çfarë ka nevojë Ai. Nuk shtyhet gjithë jeta duke numëruar dhe përgojuar lekët e të tjerëve. Mua nuk më dhimbsen lekët që harxhoj për fshatarët. Të vetmet lek që më janë dhimbsur janë ato që i kam dhënë Rulit kur më premtoi se do luftonte Berishën”

Vladimir Kosta është kandidati I Rethit të Përmetit për opozitën e cila shpreson të marrë mandatin e katërt në Qark. Sondazhet duket se kanë shqetësuar seriozisht Genc Rulin, I cili është njeriu më I padëshiruar edhe Brenda partisë Demokratike në Qark, për shkak të lidhjeve të tij të shkurtra me klient të tij në zonë, pa përfillur PD./tema

Redaksia Online June 17, 2013 19:33
Komento

6 Komente

 1. Bocari.M June 17, 20:09

  Aman o burr, por edhe per Rulin thoni se ka leke? ai eshte militant i PD qe prej 22 vjetesh. Minister i pazevendesueshem dhe me siguri qe punon vullnetarisht per patriotizem. Si mund te kete Ruli leke? Nuk e shikon sa i dobet eshte? Ai i shkreti me siguri smbush barkun. Le qe po te kishte para do kish bere te pakten nje operacin fytyre. Ju e shihni sa ralle del ne televizor se ka frike se djeg kamerat. Ne Motele fle me siguri se nuk ka leke te darkoje ne restorantet e hoteleve. Zgjidheni edhe kete here se ju kam rixha o njerez te verber.

  Reply to this comment
 2. shqipfolësi June 17, 20:19

  ….Rul “piramida-sude hasude”…Kur është shqetësuar ndonjëherë ruli për problemet e njerëzve? Ruli është njeriu që ka patur vetëm përfitime. I ka bërë llogaritë gjithnjë me fitim. Por këtë herë se dimë sa i fituar do dalë…

  Reply to this comment
 3. LORA June 17, 20:33

  Urime Lad Kostes qe i ka cjerre masken g.rulit.Ndjej se njerzit ne Qarkun e Gjirokastres do t’ja thyeje hundet rul-kusarit,me 23 qershor

  Reply to this comment
 4. garazhi&lavazhi elektoral June 17, 21:07

  Vetem leket e larave te vjedhura ,te ” ndertuara” ne kurvelesh me drejtorin e tij te kishte perdorur do te ishin ndertuar jo vetem ato ura por edhe te tjera. Ka nje agjensi te zhvillimit te zonave malore me plot fonde. Si i ka perdorur ato leke per zonat malore ?

  Reply to this comment
 5. Gramoz June 17, 22:03

  gjarper me syze gjarpri me helmus me antishqiptar njri qe nuk ka asgje njerezore ne trupin e tij i zii

  Reply to this comment
 6. dita June 18, 09:30

  Ruli e ka fytyren si toke e pa vaditure edhe minister bujqesie hahahha

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*