Replikat në Kuvend: “Dizenjatorja që bënte kafe te Instituti i Misrit…”

December 3, 2015 21:41

Replikat në Kuvend: “Dizenjatorja që bënte kafe te Instituti i Misrit…”

Debate të ashpra dhe batuta janë zhvilluar mes ish-kryetares së Kuvendit, Jozefina Topalli dhe deputetit socialist Taulant Balla.

Debati është përqëndruar rreth komunizmit, dhe medaljeve të mirënjohjes që janë dhënë nga qeveria.

Balla: Janë dy personazhe në këtë Kuvend që ngjajnë copy paste me dy personazhe filmash. Kjo që sapo foli ngjan copy-paste me brigadieren tek filmi “Parrullat” dhe ai që iku para pak është njëlloj personazhi i sekretarit të partisë tek filmi “Vdekja e Kalit”. Njëlloj të dy.

Ngjajnë, hallall ia bëftë dora atij që ka shkruar skenaret e atyre dy filmave se të paktën na kanë ngurtësuar në histori këta dy personazhe partiakë. U çove në mëngjes dhe u ankove pse kryeministri është në Francë. U çove ti me kolegët e tu. Thatë që pse nuk është kryeministri. Kryeministri ka përfunduar një vizitë shumë të suksesshme zyrtare në Francë, me ftesë të kryeministrit francez. Koha që drejtuesit e Parlamentit shkonin në Francë për të vizituar fëmijët që kishin në Francë ka mbaruar.

Topalli: Vetëm t’i flet nga PS se asnjëri nuk ka kurajo t’i dalë zot krimit. I njohur si shpifës me pagesë. E di pse je rritur ti me karrierë? Ti karrierën e ke filluar duke i çuar kafe Agim Isakut, as Fatos Nanos nuk i hyje dot në zyrë. E ke ngjit karrierën vetëm se shpif pa masë. Mendimet e mia i them aty ku jam. Stë lë ty të shpifës as për kryetarin e partisë. Ka vendim të gjykatës sës Strasburgut.

Balla: Unë kam lindur në ‘77 zonjë, dhe nuk kam pasur mundësi që të kem qënë as anëtar partie. Sa për prindërit e mi, njëri mësues, tjetra infermiere njerëz të ndershëm. Ti ke një problem sepse ty komunizmi të ka lënë me pasoja. Ti zonjë thonë që ke pasur pseudonimin “Dizenjatorja”. Ke instituti misrit kafet i bëje ti. Unë nuk kam bërë karrierë me kafe, ti shiko se ke një arsye të madhe pse ke bërë karrierë ti. Nuk po ta them sot. Po ta kursej kësaj radhe.

Topalli: Nxirr jashtë Parlamentit të gjithë ata që shpifin pa u ndalë. Tani ti djalë ke 10 vite që shpif. Mbylle gojën, dëgjo! Ke 10 vite që çohesh dhe përpiqesh dhe mendon se më godet mua aty ku është pika ime më e fortë. Unë nuk e di çfarë do kisha bërë sikur të më kishin torturuar. Qesh more qesh se kjo është dita jote, janë kohë të marra.

December 3, 2015 21:41
Komento

45 Komente

 1. Shkerdheni i Saliut December 3, 16:48

  Do pyetur Disenjatorja Zhelefin si i servirte kafet tetk e tek, apo kolektivshe.

  Reply to this comment
 2. info analitike December 3, 17:02

  Balles sot ia mblodhi 8-2 Jozefina kur i tha:nese ke dokumente nxirri, shpifjte nuk pijne me uje.

  Reply to this comment
  • M 35 December 3, 21:01

   S”kishte video ne ate kohe se do ishte pornostar sot jozefina do i kishte shtuar te pakten nja 69 filma porno te historiku i filmave shqiptar,kjo qe nuk ka lene peme pa shtremberuar ne uzinen e telit shkoder.

   Reply to this comment
   • info-analitike December 3, 22:22

    Me qafsh kur ka punuar Jozefina ne Uzinen e telit? Pyete Terezinen se ajo do te konfirmoje qe refuzoi ta merrte ne pune per shkak te biografise. Vazhdo shih filma porno se ke shoke shume ne kete forum.

    Reply to this comment
 3. lato December 3, 17:05

  Dizenjatorja ishte atehere kur ishte 20 pranvera,por sot ajo eshte llacorja,xhadorja,llaporja,..qe te vjem ndot t`i shohesh surratin! Lum shefat e institutit te misrit e te sigurimit te shkodres me te cilet konsumoi martesen e pare!

  Reply to this comment
 4. Patriote December 3, 17:10

  O Xhozi ! “Dizenjatorja ” ! Ti i ke bere te gjitha ! Dhe s’ke pasur nevoje qe te torturojne ! I ke bere qe nga spiunimi e deri tek ” vegla ” ! Se ke qene ” pjeshke ” e mire ti Xhozi ! Dhe e di qe kete ” pune ” e ke peshqesh , nga te afermit e tu ! Te ishte gjalle Capajev Taci , do te kallzonte !
  Ato qe u torturuan , nuk pranuan te beheshin vegla spiune , dhe u pushkatuan ! Po ti , bere “rruge ” te gjate , nga Insituti i Misrit , e deri sa u lidhe me familjen e Kolec Topallit ( sekretari i Sali Berishes ne Presidence ) ! Ke ” qene ” aktive ti Jozefine !
  Shoket e tu jane gjalle , Shkodra di me mire se gjithekush se kush je ti !!!!!

  Reply to this comment
  • info analitike December 3, 17:25

   Patriote qenke bere lemsh se Kolec Topalli ne kohen e qoftelargut ishte i persekutuar e jo sekretar presidence i Berishes. Po keshtu eshte kur shkruan kot me kot vec me te degjuar.

   Reply to this comment
   • Vëzhguesi F. December 3, 20:17

    @ Patriote! Je shume ekzakt per gjithçka ne komentin tend. Shof qe dikush, nje tifoz permanent i klanit te zemun berishes, nuk te paska lexuar mire. Kolec Topalli, ka qene sekretari i Sali Berishoviçit qe uzurpoi presidencen shqiptare. Qe nga ajo kohe mori yrysh kariera e kesaj puçramadhes, qe nuk mesoi kurre te flase shqipen zyrtare. Kjo eshte bere si Dylqinja e Tobozes.

    Reply to this comment
    • info analitike December 3, 20:32

     Ti je ai i zakonshmi i prapaferres qe dallohesh vetem per sharje e fyerje. Se sa per burreri aha nuk qe i zoti as qe ti qendroje premtimit qe bere qe nuk do te shkruaje me ne kete forum.

     Reply to this comment
     • Vëzhguesi F. December 3, 21:11

      Ty mor gjytrym te kruhet dhe kerkon medopemos gjethen e fikut, se ndyshe nuk gjen derman. Duhet te dish nje gje qe as nuk e di por edhe po ta them une prape nuk do ta kuptosh. Ate “prapaferren”, ti e njeh mire se prej andej e ke zanafillen dhe qe prej andej di te godasesh cuberish si babai yte shpirteror, berishoviç. Ndersa sa i perket “fyerjeve” dhe “sharjeve”, une nuk e di qe qofte derri, qeni rrugaç apo hijenat, qofte haleja, apo prostitutat dhe prostituimi ku futet dhe ai politik te kene ndonje emer tjeter.
      Burrerine time!? Per fat te keq apo te mire tendin nuk ke mundesi dhe nuk mund ta njohesh kurre. Dhe a e di pse? Sepse nje i paburre, apo palo burre qe nuk resht se beri avokatine e klanit kriminal te zenmun berishes, nuk mund te flase per burrerine e nje tjetri qe e lexon virtualisht. Dhe nese je kapur si ai fatkeqi pas nje gjethe te thare, ne debatin tim me ndonje moderator tifoz politik, kjo perseri eshte ca me teper se naivitet foshnjarak i shprehur virtualisht, sepse nuk me ndalonte njeri te shkruaja komente me ndonje pseudonim tjeter o pseudoinformator i politikuajve.

     • info-analitike December 3, 22:13

      Une bej avokatin e fakteve e jo te shpifjeve e te budallalleqeve. Keto te fundit jane specialitete te atyre te seres tende qe u edukoi partia vec me injorance e propagande.

 5. shqiptar sharri. December 3, 17:12

  KOHET E MARRA DHE TE MARRVE,I KENI JU OJ BUSHTRA E SALI SERBIT,JU JU MEGJITH ATA ADBASHET DHE KRYETRADHTARET E LAPANJOZ TE SHKODRES DHE TE GJITH MATRAPAZVE HAJDUT DHE VRASES E KRIMINEL QE NGA DITA E KUR JU DOLET DHE BETE PARTIN FASHISTE MOJ BUSHTER KREJT SHQIPTARET JAN TE MARR DHE KOHA ESHTE E MARR SE JU JENI TE MARR.BUSHTER GRUA.

  Reply to this comment
 6. Hilmiu December 3, 17:26

  Oh, ho, ho o hoooooo, çfarë tortureeeeeee eh eh eeeeeeh. Më torturo prapë nesër…, t’a morsha!

  Hilmia

  Reply to this comment
 7. Barboon December 3, 17:38

  Si nuk ju vjen turp qe merreni me nje pionier te Enverit nga Librazhdi qe jo vetem eshte i pasur ne saje te pushtetit qe gezon por vetem llomotit dhe kakaris, si arixhofkat, ashtu si Erjon Brace.
  Keta burra qe merren me thashetheme, nuk jane me te mire se Xhozefina Zhele Zhele.
  I lumte Taulant Balles qe nuk nxorri ligjin per shpifje bosi i tij……por dhe Demokratja e madhe Xhozefine qe nuk e shikon te duhur te shfrytezoi ligjin e drejtesine per ti dhene fund thashethemeve e shpifjeve.

  Reply to this comment
 8. SuloKapedani December 3, 17:39

  XHOZEFILE TI KE TE DREJTE QE I THUA TAULANTIT SE PO GJETE GJE PER MUA LARGOHEM NGA POLITIKA.NE FAKT TY DHE SALIUN TE KA LARGUAR POPULLI POR ATY JENI SI QENI ME BUÇEN PER TE LEHUR DHE MESUAR KELYSHET SI TE LEHIN NESER.ATO DOKUMENTA XHOZEFILE I KE ZHDUKUR ME KOHE BASHKE ME SALQENIN PRANDAJ JE E SIGURTE.NDERSA PER SHKOLLEN XHOZEFINE SI KA MUNDESI TE KESH VAZHDUAR TE LARTEN SE MUA NUK ME LA NJERI TE VAZHDOJA PASI KISHA PROBLEME ME BIOGRAFINE.NA TREGO XHOZEFILE KUSH ISHTE TANUSH TOPALLI I CILI I KA VENE KUROREN VIKTOR EMANUELIT KUR U PUSHTUA SHQIPERIA.PRANDAJ KUR JE MARTUAR E KE RREGULLUAR BIOGRAFINE.PO PASURINE SI E KE VENE XHOZEFILE. PO GAZETSRIN PSE E KERCENOVE NE TELEFON?KA SHUME GJERA PER TY POR PO E LEME ME KAQ.

  Reply to this comment
 9. Bik Bejtexhia December 3, 17:42

  Xhan moj Xozefina
  Moj fëllëzë e malit,
  Për ty çdo ballist
  Jep Partinë e Ballit!

  BIK Bejtexhia

  Reply to this comment
 10. poplli ka ene pytje ,duhet skjaru December 3, 18:07

  e poshtra xhozia,

  edhe me misrin paska abuzu kjo e !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Allah,allah !!!!!!!!!!!!!!
  Po ku mo ?
  Ne mes te ares ?
  Me gjithe lepushka ?
  Edhe me gjith ate lesh ?
  ishte miser i njome APO i thate ?
  i trash dhe sa i gjat ?
  i shkreti mires ,
  pranej vuante per buke fshati jone asokohe

  Reply to this comment
 11. Mark uk December 3, 18:19

  Dikur nuk e pelqeva fjalet e Berishes kur ju tha se cfar do behet motra dhe grueja jote.Po paska pasur te drejt.Dukesh nga cfar flet per degjenerim qe keni te pakten tesh tre breza.Me nje fjal legen muti ti e legen muti yte ate e mut ai qe beri tan ate.Kur e mbrojn ket zagar Librazhdi edhe disa legena materniteti qe nuk kan nder familje as qe u behet vone ti shash me cfar ju permban pragu cfar duhet then per kta te degjeneruar.

  Reply to this comment
  • i ri December 3, 18:40

   E cuditëshme,,!Hajde gjejeni tani kujt i ha e kujt i kruhet,,,,!Më shumë I dhëmb markut se I pakan ofenduar keq nanën Zhelefinë,sikur është e tija,,! Mirë e ka duhet mbrojtur nana edhe kur është,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,shumë,,,,,,,,e mirë,,!?

   Reply to this comment
 12. . December 3, 19:22

  **************************************************************************

  O popull,

  e imagjinoni se si do ishte SHQIPERIA pa veriore ?

  Nje shtet i kulturuar dhe civilizuar modern-EUROPIAN.

  Historikisht VERIORET kane qene e “KEQIA ME E MADHE” e Shqiperis.

  Ky eshte fati i keq i SHQIPERISE qe ka Veriore mes tyre …

  Ja c’po vazhdojne t’i bejne SHQIPERISE akoma edhe sot.

  ************************************************************************

  Reply to this comment
 13. Prudentino December 3, 19:34

  Nena e Jozefines ka qene bashkepunetore e sigurimit. Kunati i vet, pra vellai i burrit, i ka te gjithe kusuret mbas daljes nga burgu prej saj.

  Reply to this comment
  • info analitike December 3, 19:54

   O Prudentino,
   Kontrollo thashethemet se Jozefina nuk ka kunat por vetem nje kunate. Sa per nenen e saj ia ke futur kot.

   Reply to this comment
   • info analitike December 3, 20:00

    Nderron nofken nga nendetesja 105 ne prudentino etj po shpifjet i ke po te njejtat. Ne vend qe te fshihesh pas pseudonimeve behu burre e shkruaj nje artikull me emer e mbiemer mbi keto brockulla se e ke te sigurte nje denoncim ne prokurori per shpifje.

    Reply to this comment
   • palloshi December 3, 21:30

    O INFO E VRIMES ANALE….. te njejtin pallosh kini ngrene me Zhozin te madh, te trrashe dhe me pak kuriz te dale, ja ndjeni akoma shijen sidomos Zhozi se e mbante hapur shpellen e Dragobise per vizitoret

    Reply to this comment
 14. leshi December 3, 19:55

  topalli esht kurv e 40

  Reply to this comment
 15. shpatar December 3, 19:56

  Keto replika jane per te plotesuar rrogen qe marin parlamentaret .Sa turp nuk dine te nxjerin vendin nga skamja dhe keta politikanet shahen me njeri tjetrin si ne bordelot e Evropes .
  Kam degjuar dhe degjojme cdo dite dhe keta nuk skuqen e as zverdhen me sjelljet e tyre .
  I thot Zhofit “Dizinjatoria” .Po ti more Balla nuk e ke iden e sistemit komunist .E shkreta skish rruge tjeter vec se ti nenshtrohej kamzhikut te diktatures .Por mos harro Balla se ajo i ka sherbyer popullit me shume se ty tani ne demokraci .Ti nuk di se ke spiunonte ajo .Spiunonte ato qe sot qeverisin vendin ata qe donin te sabotonin e vidhnin sic po vjedhin sot .Spiunonte ata qe benin plane per te pushtuar Shqiperine . Ata qe duhen te shfryjne dufin kunder saje jane te denuarit per krime ndaj vendit .Ajo e kuptonte se keshtu e donin te degjeneruarit e sistemit komunist dhe skish rruge tjeter .Ci di ti ata burrat e athershem te mire .Jo more Balla nderro shigjeten dhe shko atje ku i dhemb popullit .Ti ke nje Sali qe po ju bene zbor dhe nuk ndiheni ketu e 24 vjet po merreni me nje grua qe i ka shkuar koha e mikrobit .
  Doni dhe te keshilloni parlamentaret kosovar .I lin ne punet e tyre se ju nuk kini te drejte morale te hiqeni si qengja te kombit .Jeni dhe ju me keq se djajte qe po e carvalisin kete fare kombi .Si me Nanon dhe me Rama -Meten beni vetem sharje e deklarata qe nuk i sherbejne ketij populli te cfilitur nga politikat Donkishoteske qe jane ndjekur .
  Nuk me vjen keq per Zhofin por per popullin qe syte i mban nga ju te beni realitet premtimet qe moret .Keto perplasje te kota nuk na interesojne vec se kenaqin fanatiket e politikes nga te dy krahet .E ke marr nje here mesazhin nga Zhofi dhe nuk ja vlene ti bini fyellit ne nje brime se nuk jeni te zote te ndryshoni ato qe na dhembin serjozishte .
  Gazetes Dita ja kam kerkuar te mos hedhi materiale te tilla se na doli boja fare .Per inercjon te fjalorit parlamentare na eshte prishur dhe goja sa te huajte habiten dhe nuk na konceptojne se cfare majmunesh jemi .Kudo qe ka shqiptare neper bote kuptohen menjeher nga menyra e sjelljes dhe fjalori qe perdorin .
  Une e dua te varur Saliun por kurre se kam fyer per anet morale e familjen .Ju nuk i llogarisni fare ato cka nxirni nga goja .As “Evgjitrit” ,te me falin ata,nuk sillen e shahen keshtu. Nuk di se cfare shkollimi kane pervetsuar si te rinjte e te vjetrit ne Shqiperi .Me bene presjon ne familje dhe e kam hequr karten e Tv.Tani po mendoje si te shkeputen dhe nga faqet e Medjave elektronike .

  Reply to this comment
 16. SHISHJA E RAKISE December 3, 20:10

  rrofte pasuria e topallit ne razem poshte hajdutja e pukes lavire

  Reply to this comment
 17. eri December 3, 20:46

  bytha Marka !.. na dele dhe na mbron gjithmon personazhet me negative si DIZINJATOREN,dhe Salush serbushin !!!

  Reply to this comment
 18. @ December 3, 22:09

  Cfaredo ti mvishni Zhozefines.Ta pakten bankoprove nuk ka sherbyer.Edhe pse ka patur kaliber misrit nga 22-30 cm.Kaliber olimpik.
  Edhe kete po t’ia thoni nuk shkon as nuk vete.Zhozi asht pjelle trashigimtare aristrokaciet shkodranet.Aristokracia…,jane matur me RET e qiellit.Ku ret ku bankoprova.
  E ndigjuat ne parlament:
  Kapeni per zheleshe,nxirreni jasht.Edhe nuk hyn ma.Edhe nuk hyn ma.
  Nuk e ule veten deri ne bankoprove.Vetem ato qenjie qe lindin nga macja gjuajne minje,mund te ulen ne bankoprove.Kuptohet,e keni mendjen e keqe,doni ta beni me zor te pranojne dezinjatoria.As dezinjatore nuk vete.Pse shpifni per dezinjatore.Pa pyetni nji here e ka paraqit cilindrin ndonjihere ne tri pamje.Asnji here!Vetem ne nji pamje dhe ballore.Ashtu sic e kane zakon burrneshat ball per balle.E nuk i tuten kurrnisendit.Po,veq nji sendit po i tutet.Po i tutet titullit te dosjes “Desinjatorja”,per kete dhihet krejte vallahin.E keqe e kesaj eshte se ka ngele shkrolat e zeza mbi faqe te bardhe e nuk shqiten as perderman.

  Reply to this comment
 19. Kris 1 December 3, 23:20

  me vjen keq per nivelin e komenteve dhe me duket si parlamenti eshte bere gjithe vendi.Eshte kthyer ne nje mejhane ku njerezit jane te dehur per te gjetur ish sigurimsa ,kurva e kurvare kur hajdutet dhe kriminelet kane 25 vjet po u pine gjakun.

  Reply to this comment
 20. Mark uk December 4, 08:19

  Lleshi: More rrac .uti, ju a keni familje a ke moter qe flet per nje femer qe vetem se nuk ka bindjen politike si ju.Dukesh se ne familjen tane vetem kurva ,me moter me nane me grua e me cdo femer mbi dhjet vjec.More turk muti qe merr vajzen e dajet te tezes te xhaxhajt.

  Reply to this comment
 21. intelektuali December 4, 09:33

  KUR ZIHEN DHE KACAFYTEN MAFIA E EDVINIT ME TE SALIUT, TE DY PJELLA TE PARTISE SE PUNES

  Njeri MUT dhe tjetri KAKE. Taulant Balla perpara se te akuzoje Jozi Dinzenjatoren per biografi te keqe, le te zbardhe hollesirat per laboratorin e kokaines ne Xibraken e Librazhdit te tij familjar, ku Rilindja Socialiste kishte caktuar per administrator Ermalin e Enver Hoxhes dhe po te mos ta kishte zbuluar gjermoni kapitalist i Merkelit Fabrika Komuniste e Kokaines Socialiste do te vazhdonte punen e qete te saj edhe sot e kesaj dite.

  Reply to this comment
 22. Une December 4, 13:25

  Interesante behet ndonjehere kacafytja,uleritja dhe llapaçitja e hienave e çakejve,qe marrin rolin e korifejve.Hienes Zhelefine i vijne ne ndihme zagaret qe ndiejne eren e kermave dhe lehin me hungerime.Kjo ndodh kur uku eshte intelektual rrumpalle dhe mbron me keryelartesi nje hiene kacafytese qe mundohet te fshehe te gjithe gjahun e saj nen shale.Kjo ndodh kur injoranca politike shprehet me primitivizmat info-analitike.Kjo ndodh kur karraduzet shpellare jetojne vetem duke shpifur, duke vjedhur e duke vrare.Ky eshte parlamenti qe llokoçitet si deti dhe nxjerr ne breg te palarat me kete monster deputeti qe njeh vetem fyerjet dhe te sharat.Ky eshte Drakula, Sal-uk-ari-vampiri,qe ka shkateruar vendin qe te pasurohet vajza dhe i biri.Ky eshte monstra qe ngerdheshet,eshte ai qe me ndyresite qe nxjerr nga e tij e piste kur eshte duke qare, qeshet.

  Reply to this comment
  • info analitike December 4, 13:55

   Perderisa “intelektuale” si ky i vetes se pare te krekosjes shprehen me kete gjuhe, cfare mund te presim nga te tjeret. Me sa duket ky akoma i ndan gjerat me parti se per fakte edhe ky ndjek turmen rilindjote.

   Reply to this comment
   • intelektuali December 4, 14:16

    “Un-i” me ben pa drejte berishist, “info analitike” nga ana tjeter me akuzon per edvinist, por harrojne se te dy palet antagoniste qe intelektuali nuk i honeps dot, pra edhe ithtaret berishiste sikurse ata edviniste pervecse jane dru me pre pa shkolle dhe arsim, jane edhe si jashteqitje qe kane dale nga nje BYTHE dhe pikerisht nga ajo e Partise se Punes, pra jane si MUTI dhe KAKA ne natyren njerezore.

    CFARE TE KEQE KA KETU?

    Reply to this comment
    • info analitike December 4, 15:27

     intelektuali,
     Une pranoj cfaredolloj diskutimi te argumentuar pa anesi partiake por duke pasur informacione direkte mbi disa persona e ngjarje mund t’i pergjigjem disa komentuesve qe shpifin pa ia pasur idene e gjerave qe shkruajne. Mua nuk me intereson perkatesia PD, PS, LSI por personalisht, pavaresisht se stigmatizoj nuk fyej e as shkruaj vulgaritete si keto te frustuarit seksuale me siper. Tashme te debatosh ne kete forum eshte e kote sepse do te dale ndonje “Une”, “vezhgues F” qe do te shfryjne te gjithe arsenalin e fjalorit vulgar ashtu sic i ka mesuar partia njehere motit. Kaq “i holle” eshte ky “Une” sa qe cileson “primitive” komentet e mia ndersa nuk i bejne pershtypje komentet e tipit te “Sherdheni i Saliut, Pomerpo, palloshi, M35 e me radhe. Une nuk jam idhtar i askujt, nuk kam teser te asnje partie e as nuk kam pasur asnje lloj perfitimi prej politkes ne Shqiperi ndaj nga kjo pike jam rehat sepse gjerat i kam arritur me pune e studim jashte Shqiperise.

     Reply to this comment
     • Vëzhguesi F. December 4, 23:38

      Edhe pse me vonese, o avokat i “paanshem” i Sali kriminelit, une po ta ktheje reston, pse me ke permendur nickun me pa te drejte me shkronja te vogla. Dashke fakte ti mor terfyc?! Po qe se nuk ke qene ne Hene keto 25 vjet , ke te drejte te mos i dish, por ti je pjese aktive e ngjarjeve kriminale te ketyre 25 vjeteve nen kryesine e kryebanditit Sali, ndaj mos luaj me karten e hipokritit sharlatan. Ti nuk je idhtar i askujt por je ushtar i bindur ne banden e kriminelit fashisto-komunist Sali Berisha.

     • Vëzhguesi F. December 4, 23:44

      …dhe qe te mos kapesh perseri pas ndonje gjethe te thare, po e rregulloj pak fjaline pak me lart (… Po qe se nuk ke qene ketu, por ne Hene keto 25 vjet….)

     • info analitike December 5, 13:57

      “por ti je pjese aktive e ngjarjeve kriminale te ketyre 25 vjeteve nen kryesine e kryebanditit Sali, ndaj mos luaj me karten e hipokritit sharlatan”
      Ja qe konfirmon ate qe te kam shkruar vazhdimisht. Ti je mesuar me zbulime agjenturash imagjinare sipas urdherave te nje paranoiku prandaj edhe sot e kesaj dite nuk hequr dore se keputuri kopace duke me akuzuar edhe mua per disa gjera qe i ke sajuar vetem ti ne mendjen tende te semure.
      Je bere si lolo cirku me keto teorite konspirative njesoj si Saliu e si Edi sepse jeni bij te se njejtes nene parti.

     • Vëzhguesi F. December 5, 18:25

      Lere se me bllokove me keto qe thua! Hahahaha! Kur komunikoj me ty , duhet me patjeter te konsumoj fasule. Po me flet per zbulime imagjinare, teori konspirative dhe plot gomarlleqe te tipit nastradin! Se ku i lexove keto vetem truri yt i mbushur me pordh mund t’i krijoje.Nese kerkon te argumentosh te kunderten me ato qe te “akuzoj” une, forma qe ke zgjedhur eshte tamam si e atij qe ka mizen nden kesule dhe kruan koken. Nuk ka nevoje as per zbulime agjenturash dhe as per teori konspirative te llojit Shaban Qose, si keto qe dalin nga gryka jote, o derdimen, se fshati qe duket nuk ka nevoje per kallauzer . Ti qe nga mengjesi ne darke, gati çdo dite ne kete faqe online , kur preket komunisto-fashisti Sali dhe ata qe e ndjekin e merr ne lule te ballit dhe po jep frymen mbi tastieren e kompiuterit per t’i mbrojtur me çdo kusht! Apo do akoma o Belul Gjeraqinen qe na qenke bere infolesh-anhaleshe?!

     • intelektuali December 5, 18:39

      Ti o Vezhgues F je “MUTI” apo “KAKA” e Partise se Punes, sepse nga njera ane deklarohesh si mik familjar i Pranvera Hoxhes dhe nga ana tjeter si shok shkolle i vjeter i kriminelit te Saliut dhe vrastarit te Remzi Hoxhes, Ilir Kumbaro qe eshte fshehur ne ndonje brime miu per t’i shpetuar drejtesise. Te pakten mos u bej hipokrit dhe mos vazhdo te kritikosh Sali Komunistin se eshte nga soji juaj, nga ato VEMJE sigurimsash qe polli 29 nentori i ZI jugosllav dhe LANC-i kriminal i Enver Hoxhes pas vitit fatal 1944.

  • Tartufi December 4, 15:53

   O hajvani { ti une } Ti le qe raca tende plehane te ka lene pa mendje ,por te ka
   lene dhe pa shikim. More hajvan i shkalles siperore,nuk i lexon dhe ti dallosh
   komentet ku e kane qellimin dhe ke mbeshtesin keta komentatore???
   Ne nje 100 komente pa tjeter nga nje hajvan si ti i shkalles me te larte te idiotit
   duhet te kuptoshe se kujt i takon ky komentator,,, shpellarit,stanarit apo qytetarit ooo gomarrrrrrri qe te kane ngarkuar jo me dy kofina por me kater.
   Ky popull nuk ka vetem shpellare dhe stanare por ka dhe qytetare dhe fshatare
   te zgjuar dhe te ndershem,qe nuk ndjek bajgat politike.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim