Replikat me Metën, Berisha përmend Mustafa Nanon

January 30, 2014 23:58

Replikat me Metën, Berisha përmend Mustafa Nanon

Në seancën e sotme në Kuvend, Berisha ka permendur edhe një intervistë të Ramës me Mustafa Nanon në emisionin Jamais Vu, për të cilën Nano shkroi disa ditë më parë në rubrikën e tij Zululand në Dita.

Berisha: Të denoncosh veprën që ka bërë bashkëkryetari tjetër, i cili ka dërguar dosjen tënde në Berlin dhe në vende të tjera. Më mirë t’i thuash këtu: Ke bërë një veprim të tillë, nuk e ka bërë Sali Berisha! E ka bërë zotëria e tij! Kjo është e vërteta dhe kjo përbën një barrë të rëndë. (Rama i flet nga vendi Berishës pa mikrofon, Berisha vijon). Jo, jo lere ti atë, se t’i ja pohove Mustafa Nanos vet atë… Muçi Nanos, i the po!

Ilir Meta: Doktor, unë mërzitem po të ma bëje ti këtë, se po të ma bëjnë të tjerët nuk ka problem.

January 30, 2014 23:58
Komento

15 Komente

 1. opozitar i sfilitur January 31, 01:10

  Car trapi esht ky mor aman… Kapeni pak shprehjen e fytyres, o zot, o zot. Idiot

  Reply to this comment
 2. luani londer January 31, 07:26

  E luajten nga mendja te ziun deri sa te pohoje vete se ka patur ndermend te shkateroj vendin duke krijuar te pasurit pra duke vjedhur shtetin te krijosh kapitalizmin me hajdutet e salihit,nje dite do i publikoj vete emrat se nuk kane bese tropojanet qe jane bere pershesh me njeri tjetrin prisni se do shihni komedine pa para te SALI BERISHES ME TE PASURIT E VENDIT NGA DY KRAHET AI DIN SHUME E ESHTE I MBROJTUR te gjithe mundet te arestohen por salihi jo ai do hidhet nga ballkoni!

  Reply to this comment
 3. BESIANA GUSHI January 31, 07:59

  WHEN WHERE WHO AND WHAT

  Mustafa Nano ka shkruar ne Zululand per intervisten e tij me Edi AuNirthte Ramen ne Jamais Vu?
  Nuk arrij ta gjej, na ndihmoni ta lexojme edhe ne te pagjumet e Dites kete koment te Nanos mbase eshte interesant…..

  Reply to this comment
 4. sopiqoti January 31, 09:36

  Varja teneqen ketij klloun cirku.Vertutet ne Kuvend si ata qent e sokakut per te thene brockulla.Po si nuk e kemi ndigjuar te na thote nje fjale te mencur,qofte dhe kritike te ashper por me vlere per te ndrequr punen.

  Reply to this comment
 5. zevzeku January 31, 10:21

  U realizua dhe nje deshire qe po fashitej me dhimbje ne vorbullen tone…

  Berisha i zuri ne goje emrin Muc Nanos ! Sa qejf !!!…E pati merak Muci…pse nuk e gricte me opinionberjen e tij…Berishen…

  Ja qe e futi ne te lexuarit e tij…dhe kjo eshte ‘jo pak’…dhe kjo do te thote se Mucin do ta perkedhele sado pak per t’i kujtuar rinine ne …ambasada…se kishte mbaruar inxhinjerine…dhe vinte nga…baba tomorri…si bektashi…mes myslimaneve e te krishtereve…O sa qef, kur ‘perendia’ te ze emrin ne goje !!!

  Le te sherbeje si pickim zagali per opinionberesin …Pd-ja do i mbledh te gjithe tanime,edhe te perjashtuarit edhe te vetlarguarit,sepse te rinj nuk i besojne me!

  Pse i thashe te gjitha keto ?! Sepse Muci kohet e fundit merrej me shume me ‘guralecat e jo me shkembinjte’ blokues te udhes tone plot zigzake…Sepse Muci ne shkrimet e tij perdorte me shume ngjyra flu sesa ato te theksuarat…Sepse Mucin e hante me shume meraku per Xhokovicin sesa per skrapaliun e vrerosur…Sepse Mucin e bluante me teper mungesa e ndonje ‘oferte’ ne torten e festimeve…Sepse Mucin e gric macja e ‘tablose’ ne qender te vemendjes,si udherrefyes neper skerkat e politikes…se madhe…

  S’kam gje me Nanon.Respekt per te si njeri dhe si opinionberes. Tjeter gje se farat e tij nuk bejne per vlagen e tokes time…

  …megjithate,Berisha ja zuri emrin ne goje,dhe ja zuri ne podin me te nderuar shqiptar,kuvend,…por kur te ze ne goje Berisha eshte si te te veje ne liste per ‘kamikaz’…

  Ndersa per Berishen m’u kujtua nje shprehje e filozofit sokrat kinez,Lao Tse,qe thoshte : ” Ate qe vemja emerton fund te botes , jeta e quan flutur “.

  PS: Sa per vemjen nese nuk e dini sakte referohuni fjalorit te gjuhes shqipe…

  Reply to this comment
 6. prenge sherri January 31, 10:39

  ky njeri qe ka 23 vjet qe merret me politike akoma nuk e di se ceshte politika sic duket ka rene nga krevati kur ishte siper liries dhe ka rene shume keq i shkreti shkurt fjala ka sume kohe qe eshte ne gjendje komo dhe asnje doktor nuk e merr persiper ta sjelli ne vehte nga frika se i han qeron pa nam e nishan.

  Reply to this comment
 7. Mondi January 31, 11:14

  NUK E KENI KUPTUAR VELLEZER SE KUSH KA QENE AI QE NA KA DREJTUAR NGA KAQ KOHE. KY NJERI KA SHKATERRUA TERE SHQIPERINE TE VJEN TURP KUR AFROHET AVJONI PER TU ULUR NE RINAS , NGA LATRT TE DUKET SIKUR KA RENE BOMBA ATOMIKE NUK KA SHTET KRSHTU AS NE AFRIKEN E ZEZE. UNE NUK E KUPTOJ SI MUND TE KETE NJEREZ QE I SHKOJNE MBRAPA KETIJ SKICOFRENI. ESHTE FAT SHUME I MADH PE NE QE PO DREJTOHEMI NGA EDI NE QOFTE SE DO TA KISHTE MARRE DREJTIMIN E SHTETIT VICIDOLI SHQIPERIA DO TE ISHTE NE FUND TE GREMINES.

  Reply to this comment
 8. Pëllumb zaimi January 31, 11:41

  Një taktikë e zakonshme,shumë e zakonshme e berishës për të futur dyshimin reciprok! Taktikë e djegur njeherë e pergjithmone! Arsyeja: berisha e ka kaluar masën e përdorimit? E ka bërë bozë. Dhe siç thuhet në filozofi,-çdo gjë që kalon masën prek terrenin e absurdit? Berisha eshte shfaqja e absurdit. Eshtë vetë absurdi !?

  Reply to this comment
  • LORA January 31, 15:10

   I ka shkuar kjo taktike me nano-kurvat,jo pak po 23 vjete me rradhe .
   Pse te mos e provoje prape ,e prape,,,,,,,,se mos i ka mbetur ndonje fije turpi tek ai.
   Po dekompozohet perdite ne syrin publik,ne menyre transparente ,dhe nuk e di adresen e turpit.Edhe vete turpi turperohet nga dr.dhjeramani.

   Reply to this comment
 9. Pëllumb zaimi January 31, 11:44

  VR !!! Një taktikë e zakonshme,shumë e zakonshme e berishës për të futur dyshimin reciprok! Taktikë e djegur njeherë e pergjithmone! Arsyeja: berisha e ka kaluar masën e përdorimit? E ka bërë bozë. Dhe siç thuhet në filozofi,-çdo gjë që kalon masën prek terrenin e absurdit? Berisha eshte shfaqja e absurdit. Eshtë vetë absurdi !?

  Reply to this comment
 10. DRITA CILI January 31, 11:47

  Mondi,ke qene ne mendjen time ,nuk i shtoj e nuk i heq asnje presje .Kur do te jete ajo dite e shenuar per ndonje plumb ne goje qe t’i mbyllet njehere e mire haleja

  Reply to this comment
 11. Mark Bruna January 31, 12:48

  JAM SHUME DAKORT ME JUVE KOMENTUES, POR TANI CDO KOMENT PER ATE BYTH… RE, LEGEN, SERVIL DERI NE NEVERI I TE HUAJVE, TRADHETAR I SHQIPTAREVE, KRIMINELI, SPIUNI I SIGURIMIT TE SHTETIT TE ENVER HOXHES DHE I SERBIT,SKICOFREN DHE TRADHEGARI ME I MADH I SHQIPTAREVE, SALI RAM BERISHA ESHTE I TEPERT. Shqiperise te katandisur ne kete derexhe nga ai, i mungon vetem, vetem,vetem nje djale nene me emrin AVNI RUSTEMI nr 2. Vetem ateherd shqiperia dhe Shqipetaret do zene qetesi.

  Reply to this comment
 12. joni January 31, 12:51

  Kush i kupton keto fjali te berishes te na sqaroje ,, se ky njeri nuk mesoi te flase do perkthyes andikapat

  Reply to this comment
 13. kameramani January 31, 12:54

  shikoni o njerez ke keni patur udheheqes per 23 vjet .nje te marre = nje pianec te rendomte si fatos nano. o edi rama ne qoftese duhet ta dorezoni pushtetin edhe per njevit dorezoje ,por kete hale fute bren da ,ndryshe je frikacak dh e ske per te arritur asgje, per te punesuar njerezit qe u ke premtuar nuk po i puneson ,po vepron njesoj si saliu. te pakten ai militantet i pun esonte brenda nje nate. edhe sot ata punojne ndonese jane te pa afte ,pasi drejtoret qe ke vene ne rrethe deri tani nuk kan levizur asnjeri ,por vazhdojne te paguajne militantet demokrat pa u paraqitur ne pune as edhe nje dite verifikoje po deshe.po irriton votuesit cdo dite.flitet se keni urdheruar te mos punesohen militant te ps qe kane kaluar moshen e te 50dhjetave.ky do te ishte nje skandal

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*