Replikat vazhdojnë; Balla-Vokshit: Si ka mundësi që nuk skuqeni?!

June 30, 2018 20:55

Replikat vazhdojnë; Balla-Vokshit: Si ka mundësi që nuk skuqeni?!

Replikat midis kreut të grupit të Partisë Socialiste, Taulant Ballës, dhe deputetes së PD-së, Albana Vokshit, vazhdojnë.

Vokshi ishte ajo e cila përmes një deklarate për shtyp publikoi ditën e shtunë dokumentin, sipas të cilit në projektin për ndërtimin e teatrit të ri parashikohet edhe ndërtimi i gjashtë kullave. Fill pas këtij prononcimi nga ana e deputetes demokrate, Balla u shpreh për mediat se do ta padiste atë për shpifje në Gjykatë.

Pas këtij prononcimi, deputetja e Partisë Demokratike i ka publikuar kreut të grupit të PS një video, ku sipas saj duket Taulant Balla i vogël që i këndon Enver Hoxhës.

“Rri në mes dëgjon e qeshet,

kur ja themi si bilbilat…

Eeee moreee, eh,

eeeee, moj eeee…,” shkruan këto vargje Vokshi bashkangjitur me videon.

Balla i është përgjigjur sulmit të fundit të Vokshit përmes një tjetër statusi në Facebook, ku thotë se djali në video nuk është ai por  dy nxënës të asaj kohe nga zona e Prrenjasit, të cilët quhen A.Belba dhe A. Omeri.

“Këta nuk paskan as turp kur gënjejnë gjithë ditën dhe as minimumin e dinjitetit njerëzor. Si ka mundësi që as nuk skuqen dhe as kërkojnë ndjesë kur gënjeshtra u del në publik”, shkruan më tej Balla.

s.a/dita

 

 

June 30, 2018 20:55
Komento

7 Komente

 1. Fidel Kastro June 30, 22:32

  Çrendesi ka , nese eshte Taulanti duke kenduar apo jo. Femijet qe i kendonin xhaxhit Enver atehere jane krejt te pafajshem , cilido qofte. Problemi eshte se çfare ben Taulanti sot? I mban ison Rame timonit dhe ben politiken e rilindjes, se ne ate stan kullot.

  Reply to this comment
 2. Nicname June 30, 22:50

  Sapo te marre leje ty fidel kastro falsi (i shkofsh sa me shpejt prane atij realit se i rendon dheut kot), Balla “do t’i mbaje iso saliveremit. A u hengert mortja, qe nuk rrini pa ngrene…!

  Reply to this comment
 3. alphade July 1, 02:05

  Zoti Balla, pash zotin ! A ke pare ndonje kurve apo ba-
  xhelle qe te skuqet ?! Nese ke pare me shkruaj ? Rruga
  me e mire eshte injorimi total sepse hubni kohe aq te
  cmuar per shqiptaret. Shqiptaret nuk duan lloqe Kavaje,
  as retorika boshe…as batuta pa vlere por duan pune,
  seriozitet ne parlament , rroga,pensione qe deri me sot
  jane nje mizerabilitet ,duan qetesi dhe zhurme e zallama-
  hite e Saliut,Lulit e bandes se tyre.
  Kryeministri,te enjten e kaluar beri nje deklarate qe duke
  e perifrazuar tha: ” Eshte humbje kohe te merresh me te
  ashtuquajturen opozite,e cila ka si leitmotiv nje qendrim
  destruktiv per cdo gje dhe ne cdo drejtim. S’duhet te me-
  rremi me te ! Kemi shume pune kete vit perpara..” ! Pak
  a shume kjo ishte ideja. Ne parlament opozita nuk,mbli-
  dhet per pune por vetem per ” gallate” , me the, te thashe
  Ajo s’ka pune tjeter vecese te sajoje,te shpife,thjeshte
  eshte nje bande mafioze me ne krye ,kryemafiozin e
  Shqioerise ,Vicidolasin.

  Reply to this comment
 4. Dan Pyka July 1, 03:42

  Po ik moj debile, ke goj ti te kritikosh Taulant ballen qe i ka kenduar Enver Hoxhes. Ate qe ka bere Enver Hoxha per kete Shqiperi dhe per kete popull, ju te gjithe qe keni 28 vjete qe vidhni, digjni e shkaterroni pasurite e ketij vendi qe i zhvilloj epoka e Enver hoxhes, nuk jeni gje tjeter vetem fekalet e Enver Hoxhes dhe vecanrisht ti nje lope e zgjebosur dhe hajdute e certifikuar. Ti bashke me ate hypsin tend tartarin, nepermjet asaj kurves tjeter qe kishit ne ministri ne kohen e sali kriminelit, u bete pronar te vendburimeve te naftes nga me te fuqishmit qe ka patur shqiperia para 28 viteve si Ballsh, Cakran-mollaj, Gorisht-Kocul dhe delvine. Bete pronar ate grekun i cili krijoj enkas komanine stream oil qe u transferua ne Kanada dhe shfrytezoi barbarishte keto venburime duke mos paguar asnje qindark shtetit dhe duke mos kryer asnje investim ne to. Mbasi i shtrydhet mire keto vendburime dhe i cuat ne nje gjendje te mjeruar, i shitet keto tek TRANSATLANTIKU per 41 Milion dollar, sikur te ishit ju pronar te tyre dhe jo shteti. Ku i gjetet ju keto Vb qe ishin gjaku dhe djersa e popullit dhe atyre naftetareve qe punonin ne gryken e puseve, te rreckosur dhe te pa ngrene ne keto Vendburime. SA here qe te shikoj ty moj bushter qe pellet ne parlament apo ne intervista me kujtohen ato Vb ku edhe une kame punuar 20 vjete duke derdhur te gjitha energjit e mija vetem per nje cope buk dhe erdhet ju e i vodhet ato vb duke u bere pronar dhe qe nuk e kishit idene se cfare ishte nafta dhe kush kishte investuar ne ate nafte. Te uroj qe ato para qe keni vjedhur ne ato vendburime i befshit qefina per veten tuaj dhe per ata qe keni nga pas. bushtra te qelbura dhe hajdut te paskrupullt e kriminela qe shkaterruat nje vend te tere me gjithe pasurit natyrore qe kishte dhe vrat nje popull te tere. Harram i pacit. U bete ju sot politikane dhe na hiqesh si e virgjer sikurse nuk ke vjedhur asnje gje dhe je njeriu me i paster ne kete bote. Na del dhe na jep mend ti dhe na bene politike. Ik moj qelbesire mos na dil me para syve se na dhembin syte dhe nuk te shikojme dote. QELBESIRE.

  Reply to this comment
 5. intelektuali July 1, 07:14

  Kenga e Enverit pasqyron ate c’ka mesuar qe ne vegjeli Taulant Xibraka dhe Edvin Droga:

  TA BAEJNE SHQYPNINE SI NJE “KOPSHT TE LULEZUAR” ME KANABIS DHE DROGE QE T’JA SHESIN SI “FRENGU PULEN” IMPERIALIZMIT DHE KAPITALIZMIT TE POSHTER

  Njashtu sic deklaroi Krimineli i Enverit, Gramoz Ruci ne Parlament

  Reply to this comment
 6. Nene Pashako . July 2, 14:46

  O Enver te ishe gjalle te shikoje se cka ngjare…
  Ngeru nga Varri Enver TRIMI,atdheu te kerkon,
  Te shpetosh atdheun MEME nga kjo Gjeme;
  Gjeme Pseudodemokraci,qe na varros shqiperine.
  Ngeu me ‘Gjergj Kastriotin Skenderbe
  Na shpeto atdheun tone nga kjo gangrene(1)
  “gangrenen’ pseudoshqiptare kush se di
  Ne krye te saj;.serboisti me shoket e tij.

  1.Antishqiptaret me “mashat” e tyre

  NENE PASHOKO.

  Reply to this comment
 7. Fidel Kastro July 2, 15:21

  Shko bej nje vizite te psikiatri o i mjere ; Nuk e kuptoj se çdo gje e lidhni me Berishen?? Anuk eshte e vertete ajo qe kam thene per Taulantin , eshte krejte normale dhe populli thote : Qeni leh atje ku ha.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?