Reshje e temperatura të ulëta, si do jetë moti këtë javë

January 28, 2019 09:26

Reshje e temperatura të ulëta, si do jetë moti këtë javë

Me sa duket temperaturat e ulëta, dhe reshjet do të vijojnë edhe kësaj jave.

Sipas Meteoalb, ditët e fundit të janarit do vijojnë me reshje shiu dhe dëborë në zonat malore mbi 700 m nga niveli i detit ndërsa temperaturat do të jenë tipike të dimrit për pjesën më të madhe të vendit, përjashtuar Verilindjen.

Edhe muaji shkurt, do të sjellë prezencë të shpeshtë të reshjeve ndërsa pritet edhe një hyrje e masave ajrore polare nga mesi i shkurtit.

Megjithatë, në tërësi muaji shkurt do të sjellë temperatura më të larta se vlerat normale mujore.

o.j/dita

January 28, 2019 09:26
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*