Rama publikon videon: “Ura e Drojës, shembje e traditës së vjetër”

August 28, 2018 09:29

Rama publikon videon: “Ura e Drojës, shembje e traditës së vjetër”

 

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video, ku tregohen punimet për ndërtimin e Urës së Drojës, e cila lidh Mamurrasin me Thumanën dhe Fushë Krujën.

Kjo urë u shemb gjatë përmbytjeve një vit më parë

Rama shprehet se kjo është një vepër që po përfundon duke rikthyer normalitetin e një zone të tërë.

Teksa ka ndarë me ndjekësit e tij në Facebook pamjet nga rindërtimi i urës, Rama nuk e ka kursyer edhe një thumb për paraardhësit e tij .

“MIRËMËNGJES dhe me këto pamje nga rindërtimi i Urës së Drojes, një vepër që po përfundon duke rikthyer normalitetin e një zone të tërë, si edhe duke vijuar shembjen e traditës së vjetër të harresës shtetërore me të dalë dielli pas përmbytjes, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

l.h/ dita

August 28, 2018 09:29
Komento

2 Komente

 1. Meço August 29, 10:24

  Eshtë mirë kur ngrihet një urë por per në pensionistet që skemi shumë kohë për të pritur,rshtë më e ndjeshme kur na ngrihet pensioni,jo me 4-5 kafe në muaj,po t’pakten nga një kafe në ditë.Dhe mos harroni që jemi çereku i popullsisë.Për NÈ,”më mirë një vezë sot se një pulë MOT”(PA ngatrruar germen e mesit).

  Reply to this comment
  • fteri August 30, 07:42

   BRAVO -qeveria Rama !
   Një ndërtim ure me sandarte të larta europiane , bashkohore ,e fortë ,e bukur dhe që do ti shërbejë kësajë zone , do rezistoi e qëndroi rrebesheve të këtij lumi që “çmendet ” shumë herë kur bie shi.

   Por çuditem se atë urë duhej ta ndërtonte e blindonte me kohë Saliu se aty ka “ushtarët ” e mercenarët e tijë ,mos harroni kur ky i tha Fatos Nanos se unë vetëm me bandën e Mamurrasit të përmbys për 24 orë !

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?