Rotocioni i pushtetit lokal / Shembulli që duhet ndjekur

July 26, 2015 10:07

Rotocioni i pushtetit lokal / Shembulli që duhet ndjekur

Ilir Krosi, kandidati i PD­së, i cili humbi zgjedhjet për kreun e bashkisë së Dibrës ka treguar qytetari në dorëzimin e detyrës si kryebashkiak i Dibrës.

Ai e ka pritur në zyrë kryebashkiakun e ri Shukri Xhelili, duke e uruar për fitoren e shënuar në garën elektorale të zgjedhjeve të 21 qershorit.

Zgjedhjet për pushtetin vendor sollën jo pak surpriza duke thyer e bastionet e së majtës dhe së djathtës.

Pas tre mandatesh të drejtuar nga kryebashkiaku i djathtë Ilir Krosi, dibranët zgjodhën të bëjnë rotacion duke hedhur votën për kandidatin socialist Xhelili.

Shukri Xhelili u shpall fitues me 15 021 vota, kundrejt 14 565 vota të marra nga kandidati Krosi.

July 26, 2015 10:07
Komento

1 Koment

  1. metlaj July 26, 15:10

    eshte mire nje veprim itille por mos del me vone qe i zhgjedhuri i ri mos te gacmoj miqte e te vjeterit nga favoret dhe karriket e punes tua shperblejne me favore afaresh se dibranetjane mjehter qe aparenca eshte e kunderta e brendesise se ne komunizem perfituan pervilegjet e haxhiut dhe xhelilit dhe tani te monikes dheilirit

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim