Revista “Time” zgjedh këngëtaren shqiptare si një nga 100 personazhet më me influencë të 2021

February 18, 2021 17:55

Revista “Time” zgjedh këngëtaren shqiptare si një nga 100 personazhet më me influencë të 2021

Një tjetër sukses për ikonën e muzikës pop Dua Lipa.

Këngëtarja me origjinë shqiptare është përzgjedhur nga revista prestigjoze “Time” si një nga personat më me influencë të vitit 2021.

E emocionuar, 25 vjeçarja e ka cilësuar shfaqjen në vetë kopertinën e “Time” dhë këtë vlerësim, një nder të vërtetë.

“Nuk e mendoja në një milionë vjet se do të vendosja një rekord si ky”, shprehet Dua Lipa.

Ajo shfaqet edhe gjatë realizimit të fotografive për revistën prestigjoze, e veshur me një fustan ngjyrë rozë.

“Përmes muzikës time doja që njerzit të ndiheshin të lidhur, ishte një lloj uniteti dhe emocioni. Përgjigjia ishte e jashtëzakonshme dhe mbështetëse”, shton ajo.

Dua Lipa është një yll në ngritje dhe qëndron shumë lart, edhe pse u bë pjesë e showbizit dhe muzikës vetëm pak vite më parë. Kështu e përshkruan këngëtarja Kylie Minogue, 25-vjecaren që e sheh si vërtet premtuese për në të ardhmen.

Pjesë e listës së përvitshme të revistës “Time” janë personalitete të shquara nga politika, showbizi, shëndetësia e biznesi.

Dua rradhitet e para mes yjeve të muzikës botërore, mes 54 femrave të tjera.

Këtë vit, vetë kryeredaktori i “Time” thotë se nuk kanë menduar për moshën por vetëm për personalitetet e famshme, që kanë influencë të drejtëpërdrejtë tek publiku.

j.l./ dita

February 18, 2021 17:55
Komento

3 Komente

 1. Raimond vlonjati February 18, 20:56

  Dua natyrisht qe eshte nje person qe ka influence ne gjithe Boten ,
  se kjo ne nje kenge te saj kishte mbi 2 miliard shikues, ne You Tube ,
  si asnje tjeter ne Bote

  Reply to this comment
 2. Populli February 19, 06:21

  Syte i ka pa jete fare. Duket sikur shpirti e shkendia e jetes jane jane fikur brenda saj dhe dicka tjeter e erret i ka zvendesuar.

  Reply to this comment
 3. D.Didani February 27, 03:56

  O “Popull” paske pjerdhur.Kontollo trurin…na beke edhe analiza psiko-sociale!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim