Revoltë në Fb e Berishës

October 4, 2014 08:38

Revoltë në Fb e Berishës

Këto ditë të freskëta vjeshte Sali Berisha ka braktisur shëtitjet në breg detit dhe i është futur me kokë Facebook-ut. Përveç se poston statuse me mendimet e tij kundër qeverisë, u kthen përgjigje edhe komentuesve.

Denoncimi i fundit që ka bërë ka të bëjë me një ndërtim që ai e quan “Pallati i Lindës”. Edhe pse është një godinë e cila është ndërtuar në kohën kur vetë Berisha ka drejtuar qeverinë, ai sërish gjen hapësira për të sulmuar kryeministrin. Por këto ditë, më shumë se asnjëherë tjetër kemi lexuar një revolt të komentuesve në faqen e tij.

Njeri prej tyre i thotë Berishës se “Përfundimisht koha jote ka marrë fund njëherë e përgjithmonë dhe kot lodhesh, se ti nuk ke për të ardhur në pushtet po do të ngelesh në histori si hajduti dhe krimineli më i madh i kombit”. Por komenti që ka marrë më shumë pëlqime është ai i R. Q ku thuhet “Ti nuk je Doktor Rrumpalla jo, gabohet Edvini kur të konsideron kështu. Ti je sëmundje ngjitëse bakterie e shoqërisë shqiptare. Ke kaq e kaq vjet që vetëm gërthet si Ai i Lalës në Elbason e vetëm të tjerët akuzon e ofendon. I mbushe xhepat e tu dhe e ktheve këtë vend në hale. I shite pasuritë e tij. Një Lis a një Pishë nuk e le në këmbë me e pa me sy. Po ik se na ke ça hajdarin tani ti megjithë brroçkullat që thua. Ti je me klluf se ai. Ai të paktën është klluf vitprodhim i fundit e ti je i dal mode. Kështu që shporru ik e fli në vatrën tënde andej nga ke ardhur e na lë rehat”! Me gjithë mesazhet herë me një ton të ashpër e herë me të butë, përsëri Berisha nuk ndalet…

October 4, 2014 08:38
Komento

7 Komente

 1. sopiqoti October 4, 08:53

  R>Q-nuk ja ka thene te gjitha; mungon edhe shprehja e te madhit Havel :”.. me te rezikshem per zhvillimin e shoqerise ne rrugen e demokracise, jane komunistet e djeshem qe jane transformuar ne te ashtu quajtur “demokrat..” dhe nje nga keta eshte Sali Berishafatkeqesia e vendit tone.Me keqardhje e them qe kete fatkeqesi nuk e kuptojme te gjithe.

  Reply to this comment
 2. vezhguesi October 4, 08:56

  Shume te renda e fyese keto komente , por SALITELLALI vazhdon gjithnje te llape , se eshte i cmendur , ka 100 diagnoza psiqike , pa dinjitet , pa turp , i eshte bere faqja sholle opinge. E mbulofte turpi tere jeten ate , pjellat e lakejte e tij salista !!

  Reply to this comment
 3. Mark uk October 4, 13:18

  Ala nuk vdiqen kta komunist te felliqur me Gramoz Rucin ish sekrwtar i pare i komitetit te partis Tepelen,dhe minister i mbrendeshem i PPSH.Kto kta palo komunistesh i keni the edhe ne 90.

  Reply to this comment
  • shpellari king October 4, 14:29

   Malok ke lindur dhe I tille do te mbyllesh syte.Dhe femijet e tu nuk do te therriten me emrin e tyr por me pseudonime te frikshme “shpellaresh”.Ose shkurt fare”femijet e malokut”….

   Reply to this comment
   • ivani i madh October 4, 16:38

    pse e ofendon duke i thene malok do vdesesh seshte mire per te po thoi keric ke lindur gomar do ngordhesh se kjo fraze i shkon per shtat ketij kellires qe edhe pse mund te jete me kostum ere bajge bie tre sinore larg

    Reply to this comment
  • iri October 4, 17:10

   Pa ta leruar tre dynymshin tend o mark idiot qen bir qeni asnje nuk do te vdese, se mire beri gomari sali qe vdiq po miza e bythes kalit cka qe gumzhin, te vjen keq per te aq me mire .Akoma se ke mare vesh o ndyresire se cfar ika bere vendit ky hale I vicidolit ? Ti o je I marre ose shihesh , me keq se Sanco Panca.Vuaje shpirterisht edhe ti e sera jote e poshter qe akoma I sherbeni, ketij gjese gjalle demode, duke I bere dem shqiptarise

   Reply to this comment
 4. arkivistja October 4, 15:16

  Mire e ka thene nje person ne t.v. per saliun – une skam turp,e ske cme ben !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*