Revolucioni LED në rrugët e Tiranës, ja cili segment ka ndryshuar pamje

February 9, 2018 18:45

Revolucioni LED në rrugët e Tiranës, ja cili segment ka ndryshuar pamje

Rrugët e Tiranës kanë filluar të pajisen me një ndriçim i ri. Bëhet fjalë për ndriçimin LED, i cili harxhon më pak energji si dhe është miqësor me natyrën. Përveç Bulevardit të Ri, Bashkia e Tiranës po zgjeron projektin e ndriçimit LED edhe në rrugë të tjera të kryeqytetit. Një prej tyre është edhe rruga “Ismail Qemali”, ku punonjësit e ndërmarrjeve të bashkisë kanë hequr ndriçimin e vjetër duke e zëvendësuar atë me ndriçim LED.  

“Pak nga pak, çdo rrugë e Tiranës do të jetë e pajisur me ndriçim LED. 💡Këtë herë u kujdesëm për rrugën “Ismail Qemali”, shkruan kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke postuar edhe disa foto nga puna në terren e punonjësve të bashkisë.

February 9, 2018 18:45
Komento

1 Koment

  1. Matia February 10, 13:26

    “Kush se mbrrinë vilën e rrushit,
    thot :është i papjekur”

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*