Rezultatet e ngushta, ja Bashkitë ku kandidatët janë kokë më kokë

June 22, 2015 08:25

Rezultatet e ngushta, ja Bashkitë ku kandidatët janë kokë më kokë

Teksa numërimi i votave vijon me intesitet në të gjithë vendin, disa Bashki në vend flasin për rezultate tepër të ngushta mes 2 kampeve politike.

Në Vorë, ku ishin të përqëndruara edhe sytë e ndërkombëtareve, rezultati vijon te jetë tmerrësisht i ngushtë ku kandidati i djathtë dhe kryetari aktual Fiqiri Ismaili ka 49.7 % të votave kundrejt kandidatit të majtë Luan Sallaku me 50.2 %.

Edhe në Rrogozhinë sytë janë drejtuar në çdo votë që numërohet, pasi rezultati flet për 47.8 % për kandidatin e ASHE Beqir Nuredini kundrejt 49. 6 % të kandidatit të APPD Eqerem Deliu.

Në Bashkinë e Lezhës, kandidati i APPD Fran Frrokaj është në avantazh me 50.1, ndërkohë që ndiqet hap pas hapi nga kandidati i majtë njëherësh kryetari aktual Viktor Tushaj me 49.9 %.

Duke zbritur më poshtë, i ngushtë duket rezultati për bashkinë e Kamzës, ku kandidati i djathtë dhe kryetari aktual Xhelal Mziu deri tani është përpara me 52.6 % kundrejt rivalit të majtë Safet Gjici i cili deri tani ka 47. 4 %.

Në Finiq, gara e vërtetë është mes kandidatit të PBDNJ me 48 % dhe atij të Partisë së minoritetit grek, i cili është në avantazh me 51.9 %.

Në Berat, kandidati i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Sinaj është me një avantazh të lehtë prej 51.8 % kundrejt kandidatit të zgjedhur nga Partia Republikane Kasem Mahmutaj me 48.2 %.

Në Peqin, Miranda Rira është në avantazh me 51.2 % kundrejt Bajazit Karriqit me 48.8 %.

Duke kaluar në veri të vendit, në Dibër kandidati i djathtë Ilir Krosi është drejt fitores me një rezultat të lehtë prej 49.3 kundrejt rivalit të majtë Shukri Xhelili me 45.9 %.

Ndërsa në Mat rezultati është në favor të kandidates së ASHE Adelina Farrici me 51.6 % kundrejt rivalit të djathtë Nezir Rizvani me 48.3 %.

June 22, 2015 08:25
Komento

5 Komente

 1. NEO June 22, 09:07

  Nje mirenjohje te thelle te te gjithe atyre votuesve te cilet , me zgjuarsi dhe kurajo bojkotuan zgjedhjet lokale si shenje solidariteti per te gjitha keto ndodhi te Shqipetareve gjate 25 vjeteve … Nje bojkotim ne nder te viktimave te demokracise , te gerdecit , otrantos , per ata qytetare , vellezer qe jane vetevrare gjate ketyre 25 vjeteve per arsye ekonomike dhe socialse … per gjithe ata persona dhe familjare qe vuajne ne skamje dhe qe i kemi njofur vetem nepermjet emisionit Fiks Fare … Treguam ne menyre ekzemplare , kete bojkot , duke nenkuptuar nje peshtyme per te gjithe keta politikane qe jane sot si ne opozite dhe mazhorance … Treguam se ne kemi vlera , percarja mori fund … Me ne fund Shqipetaret e kuptuan se ku fle lepuri … Jehona e bojkotit eshte tashme degjuar nga popujt e huaj … pascka se qeverit do te nxisin rracizem me ane te mediave , videove te ndryshme apo ngjarjeve qe mund te vijne … Shqipetaret treguan se jane popull i edukuar dhe i kulturuar … Treguan se emigrimi ne vendet Europiane nuk eshte zhvilluar per arsye pushtimi , apo nga ndonje mentalitet Zionist … Eshte nje thirrje per ndihme , per bashkim dhe mirekuptim nga te gjithe familjet Europiane … Djalli desh na terhoqi prej hunde , por ne nuk e lame … Ky bojkot eshte simbol i demokracise , tregon dhe ve ne pah zgjuarsine e popullit Shqipetare …Duke faktuar teorine e luftes midis te mires dhe te keqes , pa dallim rrace , etniciteti dhe feje … Te gjithe ne i treguam njeri-tjetrit se nuk ja duam te keqen , nuk kemi zili apo cmire … Nuk jemi popull i poshter , keshtuqe te gjitha ato komentet per bythzinj , popull tukr apo arab duhet te futen jo ne gojen e atyre qe i nxorren keto teoricka por te futen ne bythe … ne kete raste jame dhe une nje tille qe kam fyer dhe e meritoj … Une jam perkrahe jush , Sirianeve , Irakenve , Arabeve dhe Afrikaneve …Se ne do te sjellim zotin , do te kenaqemi perjetesisht …Por qe ne ta sjellim zotin na e ka qejfi te luftojme kunder djallit dhe perandorise se tij pertej Atlantikut … Une jam gati te behem kamikaz per kete popull … Djalli po renkon si nje kucke e papaguar nga klienti , per shkak te xhelozise … Bota po fakton radhazi se te miret fitojne gjithmone …

  Reply to this comment
  • ela June 22, 10:43

   ma va va va fa ca fitohet per te mos votosh/ qeke shum prapa me nivel,me llogjik dhe me vision,te mafte e jotja

   Reply to this comment
 2. NEO June 22, 11:05

  O Elushe … te mos votosh do te thote te mos i nenshtrohesh ketij sistemi apo ketyre mafiozave qe tallen … fiton nderin … por ti moj moter qenke mesuar me te fituar , do dicka , nodnje perqindje interesi … Ne sduam ndonje fitim si ty … Duam moralin tone , duam bashkimin tone , te drejtat tona … Gje qe keta palloshat nuk e kane dhene dhe skane per ta dhene kurre … Po ti thuash Si pd-se dhe Ps-se , keni njeri 8 vjete dhe tjetri 2 vjet ne pushtet kush nga ju ka zbritur dhe te takoj popullin , ti qaje hallet …apo vetem kur behen zgjedhjet dalin me vrape rrugeve , ja bejne me kembe e me dore … Dhe Ela se harrova , do te qi r…pt po me fole dhe njehere ashtu me te tille fjalor , fol si njeri jo si kuck … di te debatosh ti apo jo …

  Reply to this comment
 3. shigjetari June 22, 14:16

  Ore NEO, pervec se TALEBAN qenke dhe BASTARD! Meqense qenke ne krah te Sirianeve, ik atje… qe te shkosh per lesh !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim