Rezultatet live/ PS shkon në 74 mandate, PD në 43

June 26, 2017 11:15

Rezultatet live/ PS shkon në 74 mandate, PD në 43

Vijon procesi i numërimit të votave në shumicën e qarqeve të vendit.

Në rang vendi janë numëruar deri më tani 2899 kuti votimi nga 5362 gjithsej.

Në bazë të rezultatit paraprak që prodhojnë këto kuti PS është në avantazh me 49% të votave ose 74 mandate, e ndjekur nga PD me 28% ose 43 mandate dhe LSI me 15% ose 18 mandate.

Sipas të dhënave paraprake PDIU ka momentalisht 5% të votave ose 4 mandate deputeti.

Ndërsa i vetmi kandidat nga partitë e vogla që momentalisht e ka siguruar hyrjen në Kuvend është Tom Doshi, kandidat i PSD-së në Shkodër.

PS 74

PD 43

LSI 18

PDIU 4

PSD 1

June 26, 2017 11:15
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*