Veliaj: Faleminderit nga zemra, fitore masive e punës mbi fjalët 

June 26, 2017 12:16

Veliaj: Faleminderit nga zemra, fitore masive e punës mbi fjalët 

Pas fitores së thellë të PS në Tiranë, Kryebashkiaku Erion Veliaj ka falënderuar të gjithë qytetarët të cilët vlerësuan në këto zgjedhje punën dhe transformimin që ka pësuar kryeqyteti në këto dy vite. Përmes një postimi në Facebook, Veliaj i bën thirrje të gjithë qytetarëve që të bashkëpunojnë për të ecur përpara për më shumë punë për Shqipërinë që duam.
“Le t’i japim dorën njeri-tjetrit dhe ecim përpara. Kjo ishte një fitore masive e punës mbi fjalët, ndaj me përulësi e mirësi të vazhdojmë të punojmë për Shqipërinë që duam! FALEMNDERIT NGA ZEMRA! ✌😍🇦🇱🔝 ”, shkruan Veliaj.
June 26, 2017 12:16
Komento

6 Komente

 1. Alban Dega June 26, 13:54

  From: Alban Dega
  Date: June 5, 2016 at 21:56:43 EDT

  HALLALL GJIRI I NENES BIR…!

  Ata me shashka …
  ti me Pune!
  Ata me kercenime ….
  ti me punime
  Ata me plumba fjale
  Ti vepra vale-vale
  Ata me escorta rrenuese
  Me zhurme e me dhune
  Plumbat e tu..
  E kane vulen Pune
  Ata me kama
  jenicere Karaosmanesh*
  tele- pistoleta
  Ti me mendje ndritur
  E me krahe te lehta
  Ata Gardiane
  pallatesh kusare
  Ti Promete
  I Botes qytetare
  Ti me parqe femije
  Ata me shpifje
  bomba talibanesh
  Ti me lulishte
  unaza titanesh
  Ata me Gjykates
  edhe Prokuhora
  Me SHISH bandite
  Presidenta hora
  Ata me Saraje
  e dugaja krimi
  Ti si shqipe malesh
  Prin nga qyteterimi
  Ata lakuriqe…
  uritha verbimi
  Ata gjenerale
  kapterra rrenimi
  Gjykates Plepash
  taborre shkaterrimi
  Profesore Domosdove
  Kardiologe masakrimi
  Bombardues Gerdeci
  Doktore ekzekutimi
  Ti shqiponje kreshtash
  Zgalem veprimi!
  Fabrike idesh
  Strateg perparimi
  Mbi cdo erresire
  Fiton Qyteterimi
  Ardhmeria … femijet
  Jo Mafia jo krimi
  Hallall gjiri Nenes
  Ore Erion trimi
  Jo vec gjiri i Nenes…
  dhe vota e Tiranes!
  Coni ata hora
  Mu ne p… te sames!

  *Karaosman ne Turqisht do te thote Osmani i Zi… Cfare domethene?!
  Domethene ishte edhe me i Zi se vete Osmanet e Perandorise Osmane. Per sherbimet qe u beri atyre Osmanet i dhane titullin Karaosman bashke me shperblimin perkates ne para, prona…
  Ky eshte mbiemri i fisit te bashkeshortes se Presidentit te Shqiperise Bujar Nishani.
  Sidoqofte ky titull eshte shume me u ulet se ai qe Sali Berisha dhe Mafia e tij politike dhe familjare i dhuruan pabesisht Bujar Nishanit ne haze te kontrates tipike Mafioze te besnikerise dhe sherbimeve ndaj tyre, vecanerisht betonizimit te impunitetit pandeshkueshmerise ligjore per krimet e tyre te perbindshme ndaj shqiptareve dhe Shqiperise si
  1- 2 prilli i Shkodres, me 4 heronjt e ekzekutuar publikisht me arme Serbe mercenare te UDB-Es
  2- shkelja dhe dhunimi e embargoes nderkombetare te naftes dhe armeve ndaj Milloshevicit dhe makines se terrorizmit shteteror Serb,
  3- ekzekutimi pa gjyqi dhe ne tortura i atdhetarit Remzi Hoxha,
  4- rrenimi I shtetit shqiptar me mbi 10 000 viktima ne 1997,
  5- Grushti klasik I shtetit ne bashkepunim me UDB-ne Serbe dhe mercenare te saj me 14 shtetit 1998,
  6- masakrimi familjar politik e biologjik I Gerdecit me 26 te vdekur e qindra te plagosur me 15 Mars 2008,
  7- ekzekutimi publik pa gjyq i 4 protestuesve paqesore e krejt te pafajshem me 21 janar 2011 ne Tirane….
  Krimet e permendura futen ne kategorine e KRIMEVE kunder njerezimit te denja per Gjykaten Nderkombetare te Hages.
  Jane me dhjetra krimet e tjera si Korrupsioni masiv, vjedhja masive e votave, kusaria me Autostraden e Kombit,
  tenders te kunderligjshem, rrenimi I Arsimit,Shendetesise, Financave, Drejtesise…. I cdo hallke Jetike te shtetit shqiptar…
  E keqja me e madhe : minat me sahat qe ai dhe Banda e tij e gangstereve ka lene mbrapa ne cdo hap e ne cdo skaj… ne cdo hallke.
  Asnje pushtues i huaj e asnje despot shqiptar nuk ia ka bere Shqiperise dhe shqiptareve ato te zeza qe ia ka bere Shqiperise Sali Berisha dhe Banda e tij politike e familjare e krimit.
  Krye e zeza: ai po leviz gjithe levat kriminale ne duart e oergjakura te tij me gjak shqiptaresh per te minuar edhe reformen ne drejtesi vetem e vetem per ti zgjatur jeten e kontrolluar hallkat Jetike te shtetit qe i ka akoma nen komande te plote:
  1- Presidence 100%
  2- KLD. 80%
  3- Prokuroria e Pergjithshme. 78%
  4- Gjykata e Larte. 85%
  5- Gjykata Kushtetuese. 85%
  6- KLSH. 82%
  7- SHISH. 75%

  Prandaj Reforma ne Drejtesi eshte jetike jo vetem per te sotmen e te ardhmen e Shqiperise.
  Reforma ne Drejtesi eshte nje urgjence kombetare!

  Reply to this comment
  • Turi June 26, 15:19

   Ata e dime ne se si kane bere fushate, po ky lali eri me edin si e paskan sipas teje o rr… k…? Pse sflet edhe per te fortet biznesmenet e mediave dhe te pallatave qe benin fushate per lali erin? Po nje parti e tere qe shte dhe partia me e madhe ne shqiperi qe e mbeshteste? Se kesbtu beni ku b….. e rilindjes, fitoni prej te tjereve dhe pastaj beni sikur i keni fituar vete.

   Reply to this comment
  • PidhiISateme June 26, 15:38

   Ik or loqe.

   Reply to this comment
 2. john June 26, 15:15

  Fjalet i ke me bollek, kjo dihet. Me pak llogje z.Erion ne TV. Ke bere dhe pune nuk duhet mohuar. Po nje pyetje kam; Nga vijne parate, mos po e zhysni vendin ne borxhe me keq se Greqia “jone e dashur”. Kujdes Erion Jehovai.
  Tani nje prove keni qe pret gjithe populli, Sala,Iliri dhe Luli ne burg. E beni dot? Forca PS, hidhuni !

  Reply to this comment
 3. Lili June 26, 19:27

  Fitore bindese–, jo edhe aq o erion zeza se as vetem 20 per quind te popullit shqiptar ju ka votuar: majtas keni mbledh gjithe votueseit besoj, pra duket qart se nuk jeni mazhoritar ne popull po,vetem ne votuesit qe kane marr pjese.Ps e Lsi ja kane mbledh elektoratin e tyre, Pdja nuk ka mbledh e nuk do e mbledh me kur elektoratin e djathte, edhe pdja do vdese,kurse nje e djathte e vertete, evropiane ka lindur ne shqiperi e do bashkohet cdo dite e ma shume tash e mbas. E kjo eshte nje fitore per demokracine shqiptare.
  Pra bravo Rames na hoq qafe Nanon, na hoq qafe berishen, tash na hoq qafe gogolin e berishes.. He did it!
  Bravo, tash e mbas do marrin fryme ma mire … tash pressing Vettingun,

  Reply to this comment
 4. Amer Kani June 27, 03:21

  Urime për fitoren o lali Eri! Na e kerkove, ta dhamë votën. Megjithëse mendimi im është se Kryebashkiaku nuk duhet të merret me politikë, por të shohë punën e bashkisë, se ka aq shumë!

  Dy letrat e tua i lexuam: lutjen dhe falënderimin. Po ti i lexon letrat tona? Se veç e-mailit, nuk dimë ku të të shkruajmë tjetër. Ja ne, ca palo banorë të bllokut Vasil Shanto kemi 5 ditë pa ujë!

  Çdo bashkiak në Amerikën e Veriut, ku je edhe shkolluar, nuk do ta zinte gjumi sikur banorët të ishin pa ujë ndonjë ditë. Le që banorët do ishin njoftuar më parë e do punohej natë e ditë…

  Nejse, nuk do merresh ti me të gjitha çezmat e ujit, por ajo biçim ndërmarrje e ujësjellsit që unë budallai mendoj se duhet të kishte një telefon emergjence sikur nën varësinë tënde është.

  Po uroj zotin që je kaq i mire sa vetëm uji na mungon, se të ishte ndonjë tjetër edhe ajrin do na
  i priste, kush e di.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim