Riatdhesimet nga Gjermania, 228 raste në 10 ditët e fundit

February 22, 2016 13:52

Riatdhesimet nga Gjermania, 228 raste në 10 ditët e fundit

 

Autoritetet gjermane kanë vijuar në 10 ditët e fundit riatdhesimin e emigrantëve shqiptarë, duke larguar nga vendi i tyre plot 228 shtetas, njofton TCH.
Dita që ka shënuar numrin më të lartë të kthimeve ka qenë 15 shkurti, me rreth 125 persona të riatdhesuar në rrugë ajrore.
Ndërkohë, në datat e tjera janë verifikuar këto shifra: 11 shkurt, 25 të kthyer; 16 shkurt, 1 i kthyer; 18 shkurt, 44 të kthyer; dhe 19 shkurt, 19 persona të kthyer.

February 22, 2016 13:52
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*