Richard Burton dhe Liz Taylor bashkohen në bulevardin e famës

Redaksia Online March 2, 2013 12:06

Richard Burton dhe Liz Taylor bashkohen në bulevardin e famës

Richard Burton dhe Liz Taylor “bashkohen” në bulevardin e famës. Pranë yllit të aktores së famshme është vendosur edhe ai i ish-bashkëshortit të saj, Richard Burton. Vlerësimi për aktorin vjen 30 vjet pas ndarjes së tij nga jeta. Aktori i njohur është nominuar 7 herë për Oskar, por nuk e fitoi kurrë këtë çmim. Ai është nderuar me çmimin e karrierës në pesëdhjetëvjetorin e filmit “Kleopatra”, në sheshxhirimin e të cilit lindi dashuria e tij me aktoren britanike. Lidhja e tyre u karakterizua nga ndarje e ribashkime të shpeshta. Ata u martuan dhe u divorcuan dy herë.

Redaksia Online March 2, 2013 12:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim