Ricky Martin: Isha homofobik

August 28, 2013 15:36

Ricky Martin: Isha homofobik

Ricky Martin me vite ishte ndjerë i turpëruar lidhur me homoseksualitetin e tij.

Fituesi i çmimit Grammy, i cili tregoi se ishte gay në vitin 2010, kishte luftuar me vjet për të pranuar orientimin e tij seksual duke refuzuar të pranonte një gjë të tillë në shumë intervista.

Ylli nga Puero Rico ka kujtuar për “GQAustralia” eksperiencat e dhimbjeve kundër impulseve të tij, duke marrë parasysh turpërimin që ndjente pasi ishte rritur si katolik.

“Isha shumë i zemëruar, shumë këmbëngulës. Shikoja meshkujt gay dhe mendoja: nuk jam si ata, nuk dua të jem si ata, ky nuk jam unë. Ndihesha i turpëruar. Isha homofobik”, ka thënë këngëtari.

Ricky në vitin 2008 është bërë baba I dy djemve binjak, Matteo dhe Valentino,. Aktualisht ai është në lidhje dashurie me Carlos González Abella.

August 28, 2013 15:36
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*