Rihapet lufta për titull, Skënderbeu mposhtet në Gjirokastër

January 26, 2018 16:29

Rihapet lufta për titull, Skënderbeu mposhtet në Gjirokastër

 

Superliga kthehet pas pushimit 1 mujor. Skënderbeu humbi me rezultatin 2–0 përballjen me Luftëtarin në Gjirokastër.

Golat u shënuan nga Kristal Abazaj, i cili sezonin e ardhshëm pritet të aktivizohet me korçarët.

Skënderbeu luajti shumë minuta me 10 futbollistë për shkak të kartonit të kuq të marrë nga Radas.

Në takimet e tjera të orës 14:00 Teuta barazoi 2 – 2 me Lushnjen, ndërsa Kamza mundi me rezultatin 3 – 1 me Laçin. Në takimin e zhvilluar në Durrës tifozët miq krijuan probleme, ku pati edhe të shoqëruar në polici.

Në orën 17:00 do të luhen dy ndeshjet e tjera të javës së 17, Flamurtari–Partizani dhe Vllaznia – Kukësi.

January 26, 2018 16:29
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim