Rihetimi i Izet Haxhisë, shorti përcakton gjyqtarin

May 21, 2018 12:54

Rihetimi i Izet Haxhisë, shorti përcakton gjyqtarin

Është hedhur shorti ku përcaktohet gjyqtari që do të shqyrtojë kërkesën e Izet Haxhisë ndaj hapjes së dosjes për vrasjen e Azem Hajdarit, ku Haxhia u dënua me 25 vite burg.

Gjyqtari Besnik Hoxha

Shorti i gjykatës së Tiranës ka përcaktuar si gjyqtar të çështjes Besnik Hoxhan.

Gjyqtari Hoxha ka tashmë në dorë fatin e këtij procesi, pasi filimisht do të vendosë nëse do të rivendoset çështja në afat, për t’i hapur dritën jeshile kërkesës për riçeljen e procesit.

s.a/dita

May 21, 2018 12:54
Komento

5 Komente

 1. C'a bohet kshtu May 21, 15:57

  Prap me Gjyqtaret e Saliut do te “gjykoni” Saliun?

  Reply to this comment
 2. FREILASSUNG !!! May 21, 16:47

  E kam thene me pare dhe po e perseris: PADREJTESIA NUK MUNDET TE VENDOSE KURRE DREJTESI !!!

  Si eshte e mundur te rasesh ne qeline e burgut nenen dhe femijen e saj 5-vjecare vetem pse ka bere lidhje te palejueshme te energjise elektrike, dhe te lesh te harbutoje i lire kryeqelbesira e kombit?

  Reply to this comment
 3. fteri May 21, 19:11

  Akoma vazhdon klani kriminal i Krye kriminelit S.Berishoviçit në caktimin e këtijë gjyqëtari .Ky duhet të largohet nga drejtësia menjëher.nuk duhet ta pranojë Izet Haxhia ta gjykojë sepse ky është kamikaz i Saliut.

  Reply to this comment
  • Peshorja May 21, 20:05

   Ky ka refuzuar mihal delijorgjin more! A i lexoni lajmet! Ka denuar edhe xhelal mziun e saliut e na qenka i grupit te tij!!! Na e thoni nje gjyqtar qe na dilka i paster perballe zilise masive sapo i behet reklame dikujt

   Reply to this comment
 4. Peshorja May 21, 20:06

  Ky ka refuzuar mihal delijorgjin more! A i lexoni lajmet! Ka denuar edhe xhelal mziun e saliut e na qenka i grupit te tij!!! Na e thoni nje gjyqtar qe na dilka i paster perballe zilise masive sapo i behet reklame dikujt

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*