Emigrantët, rikthehen problemet në kufirin shqiptaro-grek

Redaksia Online August 25, 2013 11:57

Emigrantët, rikthehen problemet në kufirin shqiptaro-grek

Rikthehen radhët në pikën kufitare të Kakavijës, ku raportohet se dhjetëra shqiptarë nuk kalojnë dot kufirin drejt shtetit helen

Drejtoria e kalimit kufitar bën me dije se deri tani kanë kanë dalë 5400 persona. Ndërkohë, që pala shqiptare po punon me 6 sportele në dalje, autoritetet kufitare greke po punojnë me 4 të tilla.

Fluksi i personave që kthehen, në vendet e tyre të punës vijon të mbetet i pandërprerë.

Kjo nuk është hera e parë që emigrantët shqiptarë përballen me ne problematikë të tillë, ndërkohë që pak ditë më parë pati kthime masive në Kakavijë dhe Kapshticë, për shkak të incidentit që ndodhi me Kishën e Përmetit.

Redaksia Online August 25, 2013 11:57
Komento

1 Koment

  1. Gramoz August 25, 14:16

    qenit jepi c fare te duash por nga m,,,,ti nuk heq dore kurrrre gur ne qafe ,e ne qafe do ti kemi nese nuk do kete nje dore te forte ,qe te mos u hape e tu neneshtrohet ketyre antievropianece

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*