Rikthehet Festivali i Fëmijëve në Elbasan

June 24, 2017 17:54

Rikthehet Festivali i Fëmijëve në Elbasan

Pas 12 vjetësh ndërprerje, rinis Festivali i Këngës për Fëmijë, që mbledh në garë 40 fëmijë nga gjithë qarku.

Kjo traditë promovon talentet e reja që përfaqësohen në skena më të mëdha kombëtare.

Drejtori i Qendrës së Artit në Elbasan, Martin Kushi thotë se ky aktivitet rikthehet me fuqinë e fëmijëve që përfshin grupmoshat 4 deri në 12 vjec.

Festivali i 31 për fëmijë mbështetet tek krijimtaria e kompozitoreve elbasanas dhe mbahet në teatrin Skampa.

June 24, 2017 17:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?