Rikthehet frika, tërmet me magnitudë 4.2 ballë pranë Amatrices

July 22, 2017 10:55

Rikthehet frika, tërmet me magnitudë 4.2 ballë pranë Amatrices

Frika rikthehet sërish në Amatrice të Italisë, vendi i goditur rëndë nga tërmetet pak vite më parë, pasi lëkundjet e fuqishme janë rikthyer.

Rreth orës 4.13 është regjistruar një tërmet me 4.2 ballë, në provincat e Rieti, Aquila dhe Teramo, dhe epiqendra ndodhej vetëm 10 km larg Amatrices. Fatmirësisht shërbimet e emergjencës thanë se nuk ka pasur dëme materiale apo në njerëz.

Ndërkohë tërmete ka pasur dhe në të tjerë zona qëndrore të Italisë, të goditur nga tërmetet e 24 gushtit dhe 26 tetorit të vitit të shkuar.

July 22, 2017 10:55
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?