Rikthehet i nxehti afrikan

August 15, 2019 15:45

Rikthehet i nxehti afrikan

Shumë u kënaqën kur dy ditët e fundit temperaturat shënuan njëfarë uljeje dhe menduan se ditëve ‘përvëluese’ të verës i erdhi fundi. Por sinoptikanët paralajmërojnë të kundërtën për javën që vjen, kur temperaturat e larta do të dominojnë sërish.

Njoftimi i Meteoalb:

Dita e premte si edhe fundjava PARAQITEN në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta, më të dukshme në zonat malore. Parashikohet që edhe java tjetër të jetë në ndikimin e motit të kthjellët duke qenë se priten sërish masa ajrore me origjinë Afrikane.

Temperaturat e ajrit do te VIJOJNE rritje graduale ne te dy vlerat termike ditore duke bere qe termometri te shenoje ne fundjave nga 10⁰C mengjesi deri në 35⁰C mesdita.

e.ll./dita

August 15, 2019 15:45
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim