Rikthim i vizave? Reagon Topalli: Një lajm i zi po vjen. Rama e bëri drogën politikë ekonomike

August 19, 2017 19:35

Rikthim i vizave? Reagon Topalli: Një lajm i zi po vjen. Rama e bëri drogën politikë ekonomike

Ish-kryeparlamentarja Topalli ka reaguar ditën e sotme në lidhje me  lajmin se Holanda kërkon rikthimin e vizave për Shqipërinë.

Topalli shkruan në Fb se ky është një lajm i zi, që mundësohet nga qeveria “Rama”, e cila sipas sa e ka kthyer drogën në politikë ekonomike.

STATUSI

Policia Holandeze kerkon kthimin e vizave per shqiptaret. Sot ne te gjitha mediat eshte shperndare lajmi i kerkeses se Policise Holandeze per kthim te vizave per shqiptaret.

Ky lajm vjen brenda nje muaji, kur Franca terhoqi vemendjen dhe thirri Ministrin e jashtem Shqiptar per te njejten ceshtje. Kur ne parlament kam paralajmeruar se rritja e krimit dhe trafiqeve te droges mund te rrezikoje levizjen e lire, i forti i Tiranes permes ministrit te tij te jashtem e perjashtoi me nenqeshje.

Sot liria e levizjes eshte me e kercenuar, dhe kjo do ishte “colpo di grazia” per nje vend ne deshperim, ku 56% e popullsise duan te ikin, sepse nuk shohin perspektive ne token e tyre. Heqja e vizave ishte nje nder arritjet me te medha te kohes.

Ishte endrra e nje populli te izoluar ne dekada. Lajmi per rrezikun e kthimit te regjimit te vizave eshte i zi. Pergjegjesia per kete kercenim serioz ka pergjegjes vete PM Rama, qe ka hyre ne histori si i forti i Tiranes, qe drogen e beri politike ekonomike te tij.

August 19, 2017 19:35
Komento

12 Komente

 1. Kris August 19, 19:56

  Keto “zonjat” e PD e sollen krimin dhe drogen ne Shqiperi nen udheheqjen e Sal-Like! Josi eshte nje hajdutet me te medha! Kur do te vije dita ti “vjellin” te gjitha?

  Reply to this comment
 2. ELIOT August 19, 20:30

  BRAVO ZONJA TOPALLI .. POR EDHE BERISHA BASHA RAMA DHE META DUEHT TE FUTEN NE BURG . DHE SFLAS PER MZIUN PER GJIKEN QE DUHESHIN FUTUR QE ME KOHE NE BUG .. .. RAMA E KA BERE KORRUPSION VENDIN DHE BEN SIKUR KRITIKON BERISHEN ..JANE TE 2 NJESOJ …

  Reply to this comment
 3. alphade August 19, 21:32

  Rendesi ka qe zonkeza Topalli,sebashku me Tabakun
  jane te gezuara sot se Hollanda ka kerkuar venjen e vi-
  zave per shqiptaret. Helbete,si Topalli dhe Tabaku dhe
  familjet e tyre kur te duan i marrin vizat te Hollandezi ,
  problemi qendron te fakiret shqiptare qe ikin nga syte
  kembet per te siguruar kotheren dhe per keto fakire ,zo-
  njezat Topalli e Tabaku gezohen,hedhin valle jevgash
  qe shqiptareve iu priten vizat dhe shyqyr qe gjetem nje
  rast per te sulmuar kryeministrin. Keto dy ndrikullat gezo-
  hen me fatkeqesite e shqiptareve per te bere politike e
  propagande, sikur keta monstra,sebashku me perbinde-
  shin e Vicidolit nuk kane qene kurre ne pushtet ,kur kjo
  bande kacakesh qe i kane vene emrin PD kane bere ker-
  dine pergjate 27 vjeteve ndaj shqiptareve. Nuk kane lene
  gje te mbrapshte pa bere: e kane vrare shqiptarin,e kane
  plackitur shqiptarin , e kane perdhunuar shqiptarin,e kane
  nxjerre ankand neper bote shqiptarin dhe tash keto rruga-
  ce e lavire ” bulevardi” i qajne hallin shqiptareve fakure.
  Poemat e Migjenit,zonjeza Topallice, per “apotheozen e
  misrit” qe recitojeje here pas here ne parlamentin e kalur
  nuk ia mbush mendjen shqiptareve per”pikellimin” tend
  qe shpreh keto dite ne ” facebook” ! Ikni moj zarba qe
  banda e juaj e shndrroi shqiptarin ne muhaxhir neper rru-
  get e botes. Mos ua shohim me surratin e ndyre asgje –
  kundi !

  Reply to this comment
 4. alphade August 19, 22:55

  Komenti im,please .

  Reply to this comment
 5. vera e nxehte August 19, 23:28

  Topalli eshte topalle nga mendja se ne topalle i themi kur çalon nga kemba, por kjo eshte topalle nga kreu. Andej nga fundi e ka provuar me motorrat ne Kuvajt. E mbani mend apo harruat menjehere?

  Reply to this comment
 6. Arber I August 20, 00:29

  Si mund tr rrihet ne Shqiperi, ku Jozefina Topalli me manipulime ka pervetesuar gjysmen e Prefektures se Shkodres?!

  Reply to this comment
 7. Crusader August 20, 05:38

  Neqoftese bllokohet levizja ne Shengen, pergjegjesia bie mbi qeverine Rama. Berisha po shkon 4 vjet e gjysem qe nuk qeverise me. Nuk mund qe deshtimet e Ranes, te justifikohen me fajin e ka Berisha.

  Reply to this comment
 8. intelektuali August 20, 09:22

  Edhe Enveri keshtu thonte:

  UNE S’DI GJE FARE PER KRIMET SE FAJIN E KA MEHMETI QE I BEN TE LIGAT ME KOKE TE VET!

  Po pse keshtu do te beni opoziten konstruktive me Sali VARKARIN e Enverit dhe Lulzim Debilin o Jozefina Kallamoqi?

  Reply to this comment
 9. alphade August 20, 12:12

  Shenim: do te rikthehem edhe nje here per kryeparla-
  mentaren ” KUKURUZA” : Zonjeze ” kukuruza” ,lajmin
  qe Hollanda ka propozuar per venjen e vizave per shqip-
  taret ne zonen shengen ju e paraqitni si ” lajm te zi” ?!
  Pse beheni kaq hipokrite,pse nuk thoni te verteten ju
  dishepujt e Vicidolit qe ky lajm ju ka ngazellyer e gezuar
  pa mase ! Vizat nuk jane per Ty , zonja ” kukuruza” sepse
  Ti dhe soj e sorollopi yt i merrni vizat kur te doni . Saliu yt
  edhe mbeses 3 vjecare i ka nxjerre pasaporte diplomati-
  ke, por fjala ketu eshte te fakiret shqiptare qe bredhin ne-
  per bote si muhaxhir per kotheren e bukes. Madje ky pro-
  pozim faktikisht nuk vjen nga hollandezet por nga banori
  i tyre i perhershem ,me vilen trekateshe ne Amsterdam ,
  ne mos gaboj. Vetem kete ka ne dore Lulushi,detyra e te
  cilit eshte sabotimi i cdo progresi shqiptar ,antishqipta-
  rizmi ne themel te punes se tij . Mos harrojme per asnje
  cast DETIN qe ua fali fqinjit tone jugor. Nje gje po ndodh ne kete vend se sa here qe banda e Vicidolit gezohet per
  dicka shume shpejt vjen hidherimi, enthuziazmi juaj nder-
  pritet,buzeqeshja ju mbetet e ngrire sepse ka nje gje qe
  ju nuk e kuptoni, ate qe shqiptaret e kane kuptuar me kohe ,qe bandes suaj ia kane pire lengun. Nuk ju beson
  me njeri,sigurisht me perjashtim te horrave ,briboneve,
  huliganeve qe ka shperndare andej – kendej neper Lac –
  Milot e Mamurras, qoftelargu i vicidolit,ata jane kontigjenti juaj ,ndersa shumica derrmuese e shqiptareve ju urren
  sepse vete e keni bere kete, me qendrimet tuaja arrigan-
  te, percmuese dhe mbi te gjitha banda juaj,zonja ” kuku-
  ruza” ,vodhi,vrau,plackiti,grabiti, …..gjithe pasurine e po-
  pullit shqiptar . Per ju flasin nje mije e nje te zeza ne
  Shkoder, zonje ” kukuruza” dhe Ti nuk i ke bere ndonje –
  here pyetjen : PSE ? flet keshtu populli i shkodres ? PSE
  s’pati asnje reagim ne Shkoder kur Lulushi te hodhi poshte si limon i shtrydhur dhe tash Ti zonja ” kukuruze ”
  vajton si kukuvajke per ” parajsen qe humbe” dhe gezohesh per cdo gje qe i ndodh shqiptareve heqja e vizave qe i propozon Lulushi hollandezeve nuk eshte
  fundi i botes ! Bejme edhe pa to ! Tashme shqiptaret jane
  mesuar me lojrat e peshtira te disa grupimeve te djathta
  ne Europe ,si kerrma plake,Doris Pack, te cilet grupime
  here pas here hedhin shashka kunder shqiotareve duke
  hiperbolizuar bemat e tyre,sigurisht,negative . Hollanda
  ka shume kriminele e drogaxhi nga e gjithe bota ,megji-
  te ne shinjester vihen shqiptaret,kjo ndodh jo vetem ne
  Hollande,por edhe ne Itali, France, Angli e gjetke.
  Per sot kaq kisha,neser na pret nje dite e re ,zonja “kuku
  ruza” !
  Shenim: per kete radhe ta hoqa pseudonimin ” dusenja-
  torja”, zonja KUKURUZA !

  Reply to this comment
 10. alphade August 20, 12:38

  Komenti im .

  Reply to this comment
 11. A August 20, 13:27

  O ZHELEFENA TOPALLICA, vizat nuk u hoqen as nga ju kur ishit ne pozite dhe ne pushtet, sepse nuk keni bere nje reforme te sukseshme qe te merrej parasysh nga BE-ja.
  VIZAT i HOQI Evrodeputetja sllovene TANJA FAJON me grupin e saj lobues, kesaj zonje ja dime per nder.
  Ne te njejtat pozita jeni si PD dhe PS ne lidhje me reformat dhe zhvillimin e vendit, njera pale eshte kak dhe tjetra mut, ky eshte ndryshimi ndermjet jush, sepse te dyja keni dalur nga PPSH-ja dhe sigurimi i shtetit,sepse ti je edhe agjente dhe bashkepunetore e sigurimit te shtetit me pseudonimin “DESINJATORJA”.
  Kuptohet me ju politikanet dhe qeveritaret e ketyre 27-te viteve na erdhi pislliku dhe na ka marre muti shalet. Prandaj ZHELEFENE mbylle gojen si buçe qe je, sepse asgje nuk ke bere per mireqenien dhe begatine e kesaj shoqerie. Vetem ke pare interesat dhe punet tuaja.
  Por, ja eshte diçka, sepse kujtove se do jeshe e perjeteshme ne pulitike si thua ti, qe te kapen te ulen ne karrige, te shtrydhen deri ne fund, nuk ke me pike yndyre, te perplasen per toke, kete se menduar se do te ndodhe nga te “tujet”. Tung.

  Reply to this comment
 12. alphade August 20, 16:38

  Korigjim : Lulushi propozon jo heqjen e vizave te shqiptareve ,sic kam thene me siper,por VENJEN E
  VIZAVE , pra, eshte nje lapsus nga ana ime kur them
  HEQJEN E VIZAVE ……! Ndjese ,duke perfshire ketu edhe gabimemet orthografike aty-ketu nga nxitimi…..!
  Ndjese edhe nje here.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*