Rikthimi i vizave nga Holanda, reagon Meta: Kambanë alarmi!

April 16, 2019 21:23

Rikthimi i vizave nga Holanda, reagon Meta: Kambanë alarmi!

Presidenti i vendit Ilir Meta e quan një akt të paprecedent dhe një kambanë alarmi vendimin e Parlamentit holandez për rikthimin e regjimit të vizave me Shqipërinë.

I ftuar në emisionin ‘Përballë‘ me gazetarin Lutfi Dervishi, Meta u shpreh se ky akt nuk ka ndodhur me asnjë vend tjetër, ndaj kërkoi që ky vendim të marrë reflektimin e duhur dhe të jepen mesazhe efektive në luftën kundër krimit të organizuar.

‘Akti i Parlamentit holandez është i paprecedent. Në dijeninë time nuk ka ndodhur me asnjë vend tjetër. Është një kambanë alarmi për të gjithë ne për të reflektuar dhe të japim mesazhe më efektive në luftën kundër krimit të organizuar.

Duhet të punojmë sa më ngushtë me KE dhe vendet anëtare që të mos kemi një rast tjetër si rasti i Holandës pasi do të krijohej një perceptim i rëndë për vendin tonë. Nuk besoj se ky rast do të kalojë në një vendim tjetër që të cenojë lëvizjen e vendet e tjera.

Përderisa kjo ndodhi në Holandë nuk përjashtohet që mund të ndodhi dhe në ndonjë vend tjetër’, u shpreh Presidenti Meta.

 

v.l/ Dita

April 16, 2019 21:23
Komento

35 Komente

 1. shkerdh April 16, 21:33

  shkerdhate floriri

  Reply to this comment
 2. Bregu April 16, 21:48

  Mase e drejte,ate shtet ke,ate president ke,mire ta bejne.kembanat e alarmit jane per korrupsionin dhe krimin qe fillon nga zyra me e larte e presidentit te vendit,nje nder pergjegjesit kryesor te degjenerimit moral te shoqerise.

  Reply to this comment
 3. Amerikani April 16, 22:06

  Po ! Kambane alarmi eshte. Se parlamenti i Shqiperise zgjedh per President kryehajdutin dhe simbolin me te zi te korrupsionit politik.

  Goditja e bandave fillon mga presidenca dhe mbaron ne rruget e Hollandes.

  Ju kujtohet shoferi i Monikes ne 2001 qe u kap me heroine ne makine?

  Qe prej vjedhjes se floririt te Kerabes dhe deri me 2017 kjo bande e famijes presidenciale me vile me 13 banja, ku per ditelimdje ky mender president harxhon 150 000 € havjar e bankete sheikesh, nuk ka reshtur kurre se vjedhuri shqiptaret. Vetem format e vjedhjes kane evoluar.

  Nga droga ne tendera rrugesh e koncesionesh pasi me pare i mbushi xhepat nga tatimet e doganat.

  Ky fytyre qe pret si ato hutat e shkretetires per ndonje kufome nga kercuri i presidences per ta shqyer…

  Reply to this comment
  • NY. April 17, 06:57

   Ti je presidenti mor zotni,kujt i bie pergjegjesia ?
   kambana e alarmit bie per ty personalisht, per ti kerkuar falje nje populli te tere qe po e trajtojne si qytetare te klasit te dyte.
   S’ke faj, ndoshta edhe eshte,se nje popull tjeter do te kishte hedhur per bythe nga penxherja. Ku e ke moralin ti o popull,o shqip… “ballekrenar” nuk eshte turp te jesh Shqipetar, o rini mos prano ta ulin dijnitetin,nuk e meriton ti perbuzjen.Ju nuk jeni shkaku ju jeni viktimat e ketyre degjenereve qe ju perfaqsojne

   A ka ndonje artikull “lufte me partizane”,ta mbushim forumin me te shara dhe komente idjotesish ?

   Reply to this comment
   • mirel April 17, 14:01

    Po, kur i duhet te marri fajin, e ka presidenti, kur duhet te marre te drejtat qe ka si President, nuk i takon asgje sepse eshte figure honorifike..

    Reply to this comment
 4. Lili April 16, 22:21

  Normal , rikthimi i Ruçit e Brahos sjell rikthimin e vizave!kujtoni se njerezet n’evrope harrojne si ju se kush ishin e cfare krime mbeshteten keta!!

  Reply to this comment
 5. FORSTER April 16, 22:29

  Eh te shkretet SHqiptare ke presitend kane ,tani sa po u zgjua I shkreti nga gjumi ,kazani I PD+LSI kane 6-muaj qe bejne greva dhe djegin goma dhe makina para k/ministries dhe parlamentit ,se para presidences s’afrohet njeri se su jep urdher xha Sala ,kurse ky “karabushi”del e hiqet I “VIRGJER”,na flet si zeqos maj thanes ,per vizat ne Hollande ,ai more leje Monikes,kur dhe kete interviste ,apo ja fute kot ,se ti je politikan I zgjuar shkon nga fryn era .Kujdes -Salen o Like-Floriri ,varjua “KOKPALAREVE”.

  Reply to this comment
 6. hik mer karaputane . April 16, 22:30

  sepse ka FAKE politikane mafioze kriminele e njerez me nji kulture te nji niveli te ulet ordinere Shqiperi si ty ,
  salih mut berisha ,bashuturaku etj shkerdfhata qe ndyjne

  teritorin Shqiptare , qe jeni frymezimi kriminalitetit ne vend ,
  i vjedhjes se Shtetit ,Bankave etj ,sepse si keni len poshtersi pa i bere shqiptareve dhe nuk ndaleni se bashkpunuari me Boten e Huaj ,
  per te kapur perseri pushtetin ,me cdo cmim edhe me izolimin e qytetareve shqiptare ,

  prandaj ndodhin te tilla gjera me Shqiptaret
  juuuuuuuuuuuuuuuuuu
  banda e terroristeve e kriminelave antishqiptare

  pd -lsi jeni Kanceri Kombit Shqiptare

  Ka vertet nji Kambane Alarmi per te gjithe banden antishqiptare e cila duhet te zhduket nga jeta e shqiptareve pergjithmon

  Reply to this comment
 7. e verteta April 16, 23:05

  O Iliri Mete,po te shkoje nje here ne jave legeni ortaku yt ne antishqiptarizem Lule Bashovici qahet e paguaj bushtrat hollandeze per te nxire vendin keshtu do te ndodhe,por ti sje kaq kokrra e injorantit sa te mos e dish qe ata deputetet e hollandes te rruajn griden se nuk kane gje ne dore bashke me ty e lulushen

  Reply to this comment
 8. Korcari April 16, 23:16

  O Ilir,ty të leverdis si nga fshati,cdo problem edhe kot të jetë.Vendimi i deputetëve hollandezë është i poshtër.Njerëzit më me vese ne Europë pasi vodhen botën për 300.Vitet e fundit kanë marë ekskluzivitetin e trafikut heroinë kokainë për gjithë botën,nëpërmjet porteve dhe aeroporteve hollandezë ,sidomos portit të Roterdamit,duke fituar miliarda qyl.Ky trafik u prish nga shqiptatët,të cilët ju futën ca shpulla e nuk ju lanë eskluzivitetin.Kjo ju ka djegur bosëve të drogës.Ata kanë paguar deputetët kurva për të hequr shqiptarët qafe e fituar rehat.Cfaj ka populli ynë?Këta janë ata mutër që dorëzuan 8000 gra e fëmijë në Srebrencë kriminelëve Sërbë.Dhe ti z.Like na rokanis kokën.Dëgjon e vlerëson perversët kundër popullit tënd.Bën mirë të shikosh hallet e tua personale e të lesh rehat Shqiptarët se janë vetë të zotë.Hë xhan i vllait.

  Reply to this comment
 9. Zani April 17, 00:02

  Kriminelet e pa mbrojtur me ligje ja ben dermanin po çfar tu besh kriminelve te ligjshem si puna jote.

  Reply to this comment
 10. Joni April 17, 01:40

  Sa i lexushem sa i gezuar presidenti per nismen antishqiptare te hollandes. Jo vetem kaq por u ben thirrje edhe shteteve te tjera te BE te pasojne dhe te bejne ate qe bene racistet hollandeze. Turp . Turp.mjer ky popull ke ka president.

  Reply to this comment
 11. Sa per dijeni April 17, 04:27

  Kerpush e emeruar ne krye me votat e PS. Mire tua beje kerpusha e Cepanit e mbareshtuar me bushtren e cizmeve. Alarmi ka kohe qe ka rene, qe kur plepat te shpallen ty te pafajshem, po kush ta degjonte pabythsi Kristaqit qe te beri president. C’popull legen qe drejtohet nga kerpusha qe i pijne gjakun dhe pastaj pa droje i thone nga TV se “nuk eshte ashtu si duket”.

  Reply to this comment
 12. Lani April 17, 05:50

  Foli dhe ky bucori qe eshte hajduti me i madh se Ahmet Zogolli.

  Reply to this comment
 13. luka April 17, 06:47

  Kushedi sa e ka paguar Lulushi ate parlamentaren raciste holandeze, shoqen e ngushte te Lulushit qekur punonin bashke ne UNMIK te Kosoves……jane rrenje te thella keto.

  Reply to this comment
 14. Kola April 17, 06:52

  Na thane se Meta nuk kish mbyllur syte gjithe naten kur e mori lajmin. Kur u ngrit ne mengjes kish humbur edhe 10 kile te tjera. Amani bre, o holandeze, mos keshtu se mezi e kemi.

  Reply to this comment
 15. sukses qeverie April 17, 08:42

  Pritet te dale tani ideologu i rilindjoteve shoku katunar Tao Balla e te mburre qeverine Rama per kete sukses te rradhes se rikthimit te vizave per shqiptaret.

  Reply to this comment
  • sopiqoti April 17, 09:09

   E keqia nuk qendron ke qeveria POR te ajo pjese e shqiptareve qe te shperndare neper Europe meren me veprime e sjellje te paligjeshme.Jane ata qe e cenojne rende dinjitetin tone.Ne saje te tyre Europa na jep ate qe NUK E MERITOJME.

   Reply to this comment
 16. sopiqoti April 17, 09:01

  I nderuar President }
  Nuk kemi nwevoje te na thuash shprehjen “.kamban alarmi “.Gjysma e se keqes qe po ndodh ju perket edhe Juve. Zonja e pare eshjte pjese integrale e juaja ne mendime e veprime.

  Reply to this comment
 17. valentina April 17, 09:03

  Te besosh qe presidenti i edi rames, banditi me i madh ne ballkan te shqetesohet per rikthimin e regjimit te vizave me Shqiperine,ne nje kohe qe eshte nder shkaktaret kryesore bashke me bucen e tij,qe per 28 vite ne politike nuk i kane lene te zeze pa i bere vendit,ku per me shume se dy vite nuk kane lene gje pa bere fshehurazi apo dhe hapur,per te penguar dhe sabotuar te ardhmen e Shqiperise per interesat e tyre te ndyra personale,dhe duke e nxire Shqiperine ne te gjitha institocionet nderkombetare bashke me banden antishqiptare PD,dhe duke ngritur krimin e organizuar deri ne nivele partie nen siglen LSI,eshte e njejte gje sikur te ankohet kurva e perjashtuar nga bordello per ceshtje nderi,se po e perjshtojne pa te drejte per imoralitet,

  Reply to this comment
 18. Mala April 17, 09:27

  Bashen as “atdheu” I dyte nuk e pranon. injioranca te ben per askund.

  Reply to this comment
 19. ETHEM LALAJ April 17, 09:41

  KTIJ NUK DUHET TI THEMI “PRESIDENT”‘POR “LIKE FLORIRI” & “LIKE 7 %.”
  -DHE DREJTUESI KRYESOR I NJE VEBDI KUR BENE FAJE TE TILLA NUK MUND TE BEJ MORAL PER ASNJE GJE E PER KERKEND.PSE :
  1-KY E DI MIRE QE KULI DHE MONA E TIJ PO BEJNE THIRRJE ÇDO DITE QE TE MOS HAPEN NEGOCIATAT.
  2-KY E DI MIRE SE HOLLANDA VOTOJ KUNDER JO PER FAJE RE QEVERISE POR PER DISA DROGAXHIJ SHQIPETAR QE JAN BURGISUR ATJE QE PERBEJNE 2 % QE NUK U KA THENE QEVERIA RAMA TE MERREN ME DROGE,PERKUNDRAZI PO U MBYLL SHTIGJET E MESUARA KETU NGA SALILAZARATI DHE ATA DUHET TE PASUROHEN SHPEJT ATJE PA PUNUARE NE VENDIN E TYRE ME PUNE TE NDERSHME.
  -DHE NESE NUK KA PUNE JETU,QE SALIU QE U PRISHI ND/JET E INSTITUCIONET PSE I KISHTE NDERTUARE ENVERI.
  LIKE:THUAJ MONES E LULIT TE MIRATOJNE KODIN ZGJEDHOR SIÇ DUAN ATA(SIÇ U KA THENE RAMA) DHE TE FUTEN NE ZGJEDHJET LOKALE.KJO JU TAKON JUVE.NESE NUK TE DEGJON AS GRUAJA,SHKO TE LSI DHE BASHK ME SALIUN DREJTONI OPOZITEN.MONA TE BEJE ÇORAPE E LULI TE SHKOI NE HOLLANDE.

  Reply to this comment
 20. POPULLI SHQIPTARE April 17, 10:08

  ku e keni cuar Floririn

  e rrembyer nga THESARI I SHTETIT SHQIPTARE

  ju kryehajni i Politikes Ali baba & 400 hajna i presidences ???????????????????

  POPULLI SHQIPTARE kerkon pergjigje

  nga presidenti ,

  Prokuroria

  Gjykata e Larte

  dhe Shteti Shqiptare

  JU NUK MUNDET TE VIDHNI PERJETESISHTE

  E MOS TE DALI ASNJI PERGJEGJESI SEPSE KY POPULL NUK ESHTE SKLLAVI POLITIKES SE BANDAVE TE KRIMINELEVE E HAJNAVE TE SHTETIT TE VET

  Reply to this comment
 21. am April 17, 11:15

  eh po kjo pike e zeze. Hollanda ka problem krimin me shqiptaret qe jetojne atje. Cpune ka republika e shqiperise me sigurine kombetare hollandeze. Se mos po ja fsheh ambasada kriminelet hollandes. Ky eshte alarm po, per rracistet ne parlamentin e hollandes qe ne emer te politikave boshe jane kail te denojne nje popull te tere dhe ju ne vend qe te protestoni kunder ketyre vendimeve u beni dhe jehone. Turp

  Reply to this comment
 22. PIRDHSESHFRYHESH April 17, 12:13

  ne popullit na ra kembana e alarmit ate dite qe rama te zgjodhi ty president duke “harruar” qe shkaktari e nxites i janarit 2011 ishe ti ….lesheli…atehere hollanda ti heqi vizat edhe italise se exporton me shume mafien neper bote…ahhhh harrova nuk mundet ahaahhaahah

  Reply to this comment
 23. fteri April 17, 12:44

  Këmbanën e alarmit jepja Munikës që bën dashuri me ty ore fakir ,leri mashtrimet.

  Reply to this comment
 24. fteri April 17, 12:46

  Këmbanën e alarmit të bie për natë në shtëpi ,jepja Munikës alarmin që bën dashuri me ty ore fakir Skrapari ,leri mashtrimet.

  Reply to this comment
 25. mirel April 17, 14:15

  Koqe komentues, nuk kuptoni se nuk e kane as me protestat dhe as me Presidentin?
  E kane me korrupsionin qe perfshin pushtetin, qeverine, , sistemin gjyqesor, Parlamentin, Presidentin, dhe cfare prodhon gjithe ky zinxhir krimi.
  Plera do ngeleni gjithmone nese nuk vini gishtin te pergjegjesi kryesor i gjendjes, Edvin Ramuti dhe banda e tij.
  Nuk ka Europe te pranoje cyryket qe jane pale me nje pjese te krimit dhe ne lufte mafiozesh me palen tjeter te krimit

  Reply to this comment
 26. bart72 April 17, 17:47

  Bene pazare me Rama drogaxhiun ho komunist i ndyre ho te qifsha rrobet

  Reply to this comment
 27. gardiani April 17, 20:07

  Per ty po bien jo vetem kembanat, po dhe daullet !

  Reply to this comment
 28. valentina April 17, 20:19

  bart 72,qe je nje pis njeri kjo nuk diskutohet,qe do ju qihen grate me kallam kesaj radhe edhe kjo nuk diskutohet,dhe qe jeni mesuar te cdo tete vite te kullosni ne kurriz te shqiptareve edhe kjo nuk diskutohet,por qe do prisni akoma 28 vite te tjera more parazit i peshtire edhe kjo nuk diskutohet,nese Shqiptareve u bllokohet levizja e lire ne zonen shengen,ka nje te mire dhe nje te keqe,e keqja eshte se me keq nga ishim nuk do behet do durojme dhe do gjejme rruge te tjera,ashtu si i kemi gjetur prej 20 vitesh,sepse ne jemi mesuar me vuajtje,ndersa e mira per kete popull te skllaveruar do jete, ata Shqiptare qe do kthehen,do i shkerdhejne femrat e fisit te gjithe politikaneve te tranzicionit Shqiptare pa perjashtim,duke futur ne liste edhe fisqiret bythlepires si ju.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*